18.08.2018

Statystyka meczu Wisła Płock - Arka Gdynia

Wreszcie to mamy! 3 punkty jadą do Gdyni! W Płocku Arka dzisiaj odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie, a także pokonała Wisłę po 5 kolejnych meczach bez wygranej, po powrocie obu ekip do Ekstraklasy!

Arka odniosła pierwszą wygraną wyjazdową w lidze od 9 grudnia 2017 roku, gdy pokonała w Kielcach Koronę 3:0. Potem w kolejnych 11 meczach w delegacji nie udało się zdobyć kompletu punktów.

W tym meczu na listę strzelców wpisało się 3 naszych napastników: Aleksandar Kolev, Maciej Jankowski i Rafał Siemaszko.

Dla Koleva to pierwsza bramka w barwach Arki,

dla  Macieja Jankowskiego  3 gol w lidze,

a dla Rafała Siemaszki bramka nr 31, co przesuwa. go w klasyfikacji strzelców wszech czasów w Arce do pierwszej dwudziestki!

W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane. W 25 min. silnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Szymański. Piłka odbiła się od słupka bramki Pavelsa Steinborsa.

W 34 min. kapitalną sytuację miał Rafał Siemaszko. W sytuacji sam na sam postanowił jednak zgrać piłkę do Koleva,  a obrońcy wyłuskali piłkę, przy próbie dobitki, gdy ta wróciła do Rafała. 3 minuty później dobrą sytuację wypracował sobie Damian Zbozień. Jego uderzenie z kąta obronił Dahne.

W 41 min. groźnie uderzał Ricardinho.  Piłka odbiła się od słupka.

Po przerwie Arka w 55 min. otworzyła wynik.  Po zagraniu Gorana Cvijanovica, który dokładnie zacentrował w pole karne, bramkę głową zdobył Aleksandar Kolev.

W 66 min. Janota wyłożył piłkę do Koleva, ale ten trafił wprost w leżącego obrońcę. Powinno być 2:0. To zemściło się chwilę później, gdy z ostrego kąta po rykoszecie Steinborsa zaskoczył Ricardinho.

W końcówce to Arkowcy zadali dwa ciosy. Najpierw po dośrodkowaniu Zbozienia, kapitalną główką odzyskał prowadzenie dla Arki, wprowadzony 7 minut wcześniej  Maciej Jankowski.

Rywali dobił z końcem regulaminowego czasu gry Rafał Siemaszko, który wykorzystał podanie Michała Janoty i dokończył dzieła! Dla Michała był to mecz nr 100 w Ekstraklasie.

Z wygranej po meczu mogli cieszyć się z zawodnikami i trenerami właściciel Dominik Midak oraz prezes Wojciech Pertkiewicz.