TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

13.07.2018

Nowy sezon, nowi zawodnicy i trener. Arka Gdynia ta sama.

W najbliższą sobotę Arka rozpocznie kolejny sezon meczem o Superpuchar Polski. Czego można spodziewać się po żółto-niebieskich? Oficjalnie celem w ekstraklasie będzie utrzymanie, ale w klubie każdy ma większe apetyty.
 
- 15 sezon w ekstraklasie, nowe wyzwania, nowi zawodnicy i trener. Ta sama Arka - tak czwartkową konferencję prasową rozpoczął Wojciech Pertkiewicz, prezes gdyńskiego klubu. Dziennikarzom nie chciał dać się zaskoczyć. Od razu przeszedł do ofensywy. Sam poinformował o celach i choć przyznał, że oficjalnie drużyna bić się zamierza o trzymanie w ekstraklasie, to jednak w klubie nikogo taki rezultat nie będzie satysfakcjonował.

- Arka, która ma być drużyną skuteczniejszą. Na tez sezon cel minimalny, to oczywiście utrzymanie. Dzisiaj miałem spotkanie z trenerami i drużyną. Nie jesteśmy minimalistami. Zróbmy krok do przodu. Co roku chcemy być nieco lepsi w każdym wymiarze. Nie tylko sportowym, ale i organizacyjnym. Oczekujemy miejsca wyższego niż w ubiegłym sezonie, a oczekiwaniem plus jest pierwsza ósemka - zdradził Pertkiewicz.
 
Drużyna przeszła metamorfozę. W zespole pojawiły się nowe twarze jak na przykład Nabil Aankour, Goran Cvijanović, Robert Sulewski, Christian Moghoma czy Michał Janota. Teraz, jak podkreślił sternik gdyńskiego teamu, wszystko w rękach Zbigniewa Smółki, by te klocki odpowiednio poukładać. Na tym jednak nie koniec zmian w Arce. Te zaszły też w pionie sportowym. Funkcję doradcy ds. sportowych objął Piotr Włodarczyk, były reprezentant Polski. Z kolei kierownikiem wykonawczym w pionie sportowym będzie doskonale znany kibicom Arki popularny "Admirał", czyli Antoni Łukasiewicz.
 
- Wcześniej właściciel klubu, pan Dominik Midak, współpracował z Piotrem Włodarczykiem. Formalnie od dzisiaj jest on osobą obejmującą funkcję doradcy ds. sportowych. Będzie osobą odpowiedzialną za funkcjonowanie polityki transferowej i współpracę z trenerem, jeśli chodzi o funkcjonowanie pierwszej drużyny i personalia - oznajmił Pertkiewicz.
 
- Jeśli chodzi o osobę operacyjną w klubie natomiast, to tu jest potrzebna osoba, która będzie umiała wiele zadań połączyć. Będzie nią Antek Łukasiewicz. Tego zadania się podjął, zna część zawodników w szatni, z trenerem mam nadzieję szybko znajdzie wspólny język - dodał.
 
Przypomnijmy, że pierwszy mecz nowego sezonu Arka rozegra już w najbliższą sobotę. W starciu o Superpuchar Polski zmierzy się w Warszawie z Legią (godz. 20).
 
ŁŻ


 
 Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia