14.07.2018

Superpuchar ponownie dla Arki!!!

Arka znów musi powiększyć swoją gablotę z trofeami! Po strzelaninie w pierwszej połowie, wygranej przez Arkę 3:2, w drugiej połowie żadne gole już nie padły, a to oznacza zwycięstwo Arki przy Łazienkowskiej i kolejny superpuchar w naszych rękach!

SUPERPUCHAR EDYCJA 2018 NALEŻY DO ARKI GDYNIA!

Superpuchar 2018:

Legia Warszawa - Arka Gdynia 2:3 (2:3)

Bramki: Bogdanov 2'(s), Philipps 30' - Zarandia 19', Bogdanov 38', Janota 45+2'

Legia: Malarz - Remy, Astiz, Wieteska, Vesović (46' Hlousek) - Mączyński (56' Cafu), Philipps, Kucharczyk, Szymański (82' Nagy), Radović (56' Carlitos) - Kante (73' Hamalainen)

Arka: Steinbors - Zbozień, Marić (60' Maghoma), Helstrup, Marciniak - Zarandia (88' Socha), Nalepa, Bogdanov (77' Sołdecki), Janota (71' Siemaszko) - Cvijanović (46' Danielak), Kolev

Żółte kartki: Kante, Mączyński, Vesović, Szymański - Marić, Nalepa

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

0 min - Arka broni dzisiaj w Warszawie Superpucharu, który zdobyła w ub. roku na tym samym stadionie.

0 min - to debiut w roli szkoleniowca Arki Zbigniewa Smółki i kilku zawodników.

0 min - od początku w składzie m.in. Luka Marić, Michał Janota, Goran Cvijanović i Aleksandar Kolev.

0 min - na ławce rezerwowych: Staniszewski, Socha, Maghoma, Sulewski, Sołdecki, Danielak, Siemaszko.

0 min - Arkowcy będą musieli dziś radzić sobie bez wsparcia swoich kibiców. Z pewnością jednak czują pozytywne fluidy, które napływają do nich z Gdyni.

0 min - przypominamy, że w dzisiejszym spotkaniu trenerzy będą mogli dokonać 5 zmian w swoich zespołach, a w przypadku remisu po 90 minutach, od razu przystępujemy do rzutów karnych.

0 min - obie drużyny już na murawie. Arkowcy w zaprezentowanych podczas prezentacji na Górce strojach niebieskich z żółtym pasem. Legia na biało.

0 min - mamy przed meczem minutę ciszy ku pamięci zmarłego byłego kierownika drużyny Legii.

1 min - zaczęli gospodarze.

2 min - gol dla Legii! Arka chciała wywrzeć presję na gospodarzach na ich połowie, ale ci zdołali wyprowadzić piłkę na naszą połowę, Vesović wszedł w szesnastkę i zagrał wzdłuż bramki. Tam interweniować próbował Bogdanov, ale skierował piłkę do naszej bramki...

5 min - Arka nie zrażona stratą bramki próbuje grać odważnie, wysoko atakuje przeciwnika.

6 min - nad stadionem dość mocno zaczęło padać.

7 min - najpierw Radović z lewej strony naszego pola karnego, a chwilę później Vesović z drugiej strony posyłali piłkę na 5-7 metr przed naszą bramkę. Szczęśliwie wychodzimy z opresji.

12 min - dużo szczęścia przy Arce, bo po strzale Mączyńskiego mieliśmy rykoszet, który skierował piłkę tuż przy słupku naszej bramki... Rzut rożny bez zagrożenia dla Steinborsa.

13 min - ależ okazję miał Zarandia! Nieporozumienie w obronie Legii spowodowało, że Luka znalazł się z piłką sam przed Malarzem, ale bramkarz Legii wyszedł z tego pojedynku zwycięsko, choć powalił przy tym Lukę! Gra wsytrzymana, jest wideoweryfikacja!

16 min - sędzia obejrzał sytuację na monitorze i zadecydował, że nie ma rzutu karnego!

17 min - faul Marciniaka na Vesoviću, będzie okazja dla Legii na dośrodkowanie w nasze pole karne.

18 min - zagrywał Szymański, ale zbyt mocno i wznowi grę od bramki Steinbors.

19 min - gooolll dla Arki!!! Kapitalne dośrodkowanie z lewej strony Marciniaka i strzał z powietrza Zarandii!!!

22 min - długo nie podnosi się z murawy Zarandia. Potrzebna jest interwencja masażystów.

23 min - gra wznowiona, Zarandia wrócił do gry.

23 min - kolejne dośrodkowanie z prawego skrzydła Legii, główkuje Kante... i niewiele się pomylił były napastnik Wisły Płock!

25 min - sędzia uznał, że Zarandia faulował 30 metrów od własnej bramki. Mamy wątpliwości do słuszności tej decyzji, ale Legia ma rzut wolny.

26 min - uderzenie Mączyńskiego bardzo niecelne.

27 min - bardzo ostre wejście Kante w nogi Koleva i mamy żółtą kartkę dla napastnika Legii.

28 min - Janota dośrodkował z rzutu rożnego, ale sędzia przerwał grę, dopatrując się faulu na Malarzu.

29 min - po strzale Kucharczyka był rykoszet, który o włos mija naszą bramkę! Będzie korner.

30 min - gol dla Legii... Z rzutu rożnego piłka została zagrana przez Szymańskiego na 25 metr, skąd fantastyczny strzał oddał Philipps! Piłka wpadła tuż przy słupku...

32 min - żółta kartka dla Marića

32 min - okazja przed Janotą! Strzał z dystansu Michała jednak wyraźnie niecelny.

35 min - kolejna okazja do dośrodkowania z rzutu wolnego po faulu Nalepy na Radoviću.

35 min - udane piąstkowanie Steinborsa przy wrzutce z wolnego Szymańskiego.

36 min - faul na Bogdanovie. Arka przed szansą z rzutu wolnego z ok. 28 metrów od bramki Malarza.

38 min - gooooollll dla Arki!!! Fenomenalne uderzenie Bogdanova!!! W samo okienko, od poprzeczki! Stadiony świata!

41 min - żółta kartka dla Mączyńskiego za faul na Zarandii.

43 min - fantastyczna interwencja w obronie Zbozienia, który zablokował wbiegającego w naszą szesnastkę Kante!

43 min - kartka także dla Vesovića za dyskusję z arbitrem.

45+1 min - najpierw Zarandia, a po chwili Janota ośmieszyli obrońców Legii w polu karnym. Jeden, drugi, trzeci obrońca oszukany i tylko szkoda, że Janota nie pokusił się o strzał, bo w końcu rywale wybili mu piłkę spod nóg.

45+2 min - goooollll dla Arki!!! Janota wykorzystuje dośrodkowanie z prawej strony Zbozienia i strzałem przy długim słupku nie daje szans Malarzowi!!!

PRZERWA - kapitalne widowisko w Warszawie! Arka nie zraziła się po szybko straconym golu i postanowiła grać odważnie, bardzo ofensywnie z mistrzem Polski. To się opłaciło, bo gospodarze popełniali błędy, a Arkowcy z nich korzystali. Trzy absolutnie przepiękne gole żółto-niebieskich dały nam do przerwy prowadzenie i mocne podstawy do wiary w obronę trofeum!

46 min - gra wznowiona. Po jednej zmianie w obu zespołach. W Arce za Cvijanovića wszedł Danielak, w Legii zszedł Vesović, a za niego Hlousek.

49 min - bardzo dobre dośrodkowanie Janoty w kierunku Koleva, który szczupakiem rzucił się w kierunku piłki i nieznacznie spudłował!

52 min - niebezpieczna piłka od Kante z prawej strony wzdłuż naszej bramki, na szczęście minął się z nią Radović.

53 min - pomoc medyczna udzielana jest Kolevowi. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego.

55 min - kilka podań Arkowców w polu karnym Legii i akcja zakończona strzałem! Szkoda, że w boczną siatkę trafił Kolev.

56 min - dwie zmiany w Legii. Wchodzą Cafu i Carlitos, a schodzą Mączyński i Radović.

57 min - i już pierwszy groźny strzał Carlitosa, który doszedł do piłki zagranej z rzutu rożnego! Piękna interwencja Steinborsa!

60 min - kolejny debiut. Maghoma zmienia Marića.

61 min - faul Szymańskiego i żółta kartka dla zawodnika Legii.

64 min - dobra interwencja Maghomy przy próbie dogrania Kante w naszem polu karnym.

65 min - piłka w bramce Arki! Posłał ją tam Carlitos, ale z pozycji spalonej!

68 min - od kilku minut Legia nie schodzi z naszej połowy. Gospodarze szukają wyrównania i marzy nam się wyprowadzenie zabójczej kontry...

70 min - sędzia dopatrzył się faulu na Carlitosie przed naszą szesnastką. Znów mamy watpliwości, czy to dobra decyzja, a Legia ma rzut wolny.

71 min - fatalny strzał Szymańskiego.

71 min - Janota schodzi z boiska, a za niego Siemaszko.

73 min - Hamalainen za Kante.

74 min - kontra Arki! Siemaszko do Danielaka, a ten oddaje strzał, lecz został zablokowany!

75 min - Arkowcy skuteczni w obronie przy rzucie rożnym wykonanym przez Szymańskiego.

76 min - Pavels! Kapitalną interwencją Łotysz ratuje nas przed stratą bramki po strzale głową Hamalainena!

77 min - i kontra Arki! 4 na 2! Niestety podanie Luki Zarandii w kierunku Siemaszki zostało zatrzymane!

77 min - Sołdecki zmienia zmęczonego już Bogdanova.

79 min - żółta kartka dla Nalepy.

80 min - znów fantastycznie spisuje się Steinbors! Przecina podanie wzdłuż naszej bramki!

81 min - tym razem dopisuje nam szczęście! Hamalainen dochodzi do centry Cafu i minimalnie pudłuje strzałem głową z 6 metrów!

82 min - Nagy za Szymańskiego.

82 min - rzut wolny z lewej strony naszego pola karnego.

83 min - centra Carlitosa... i znów minimalnie obok naszej bramki przechodzi piłka!

84 min - znów faul na Carlitosie w pobliżu naszej szesnastki. Kolejna okazja dla gospodarzy.

85 min - Steinbors znów bezbłędny! Doskonałe piąstkowanie naszego bramkarza przy centrze Hiszpana pozyskanego z Wisły Kraków.

88 min - i kolejna zmiana w Arce. Schodzi Zarandia, a za niego Tadeusz Socha.

89 min - tym razem okazja do strzału z rzutu wolnego przed Arką, bo faulowany na 23 metrze był Siemaszko.

89 min - Kolev uderzył mocno i niestety niecelnie. Szkoda.

90 min - to powinien być czwarty gol dla Arki! Kolev spudłował z 8 metrów! tylko boczna siatka!

90 min - doliczono 5 minut!

90+4 min - nerwowość u Legionistów! Arka o włos od Superpucharu!

KONIEC - JEEEEESSSSSTTTT!!! SUPERPUCHAR ZNÓW DLA ARKI!!!
Po przerwie gole już nie padły, ale to może martwić tylko gospodarzy, którzy szósty raz z rzędu przegrywają walkę o to trofeum! Świetny debiut trenera Smółki, świetne debiuty wielu zawodników, świetny mecz całej Arki Gdynia!!!

SPRZEDAŻ KARNETÓW - DO PONIEDZIAŁKU I ETAP!

Pamiętaj, że jeśli nie zakładałeś dotychczas profilu kibica to karnet kupisz w punkcie sprzedaży. Jeśli masz już zweryfikowany profil możesz zakupić karnet przez Internet.