TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

13.06.2018

Arka mocno zabiegała żebym przyszedł.

Zbigniew Smółka skrócił urlop, by wcześniej rozpocząć pracę w nowym miejscu. Od 8 czerwca jest trenerem Arki Gdynia. - Arka mocno zabiegała bym przyszedł, biłem się z myślami. Po tym, jak w Mielcu nie udało mi się awansować do Ekstraklasy, pomyślałem że na mnie już pora - powiedział szkoleniowiec.

 

Trenera we wtorek oficjalnie i z uśmiechem na twarzy powitał prezes gdyńskiego klubu Wojciech Pertkiewicz. - W każdym klubie, w którym jestem, mam wpływ na personalia. Każdy z transferów, które się do tej pory wydarzyły, były inspirowane przeze mnie. Nigdy nie będę uciekał od odpowiedzialności za transfery, które zostaną zrealizowane z mojej ręki - zadeklarował 46-letni szkoleniowiec.

 

CO Z KONTRAKTAMI

 

Czerwiec to okres wietrzenia piłkarskich szatni i migracji zawodników między klubami. Nie ominie to oczywiście Arki, która wraz z nowym trenerem, rozpoczyna nowy autorski projekt. - Najpierw chcę się spotkać z zawodnikami, którzy są w Arce, których wiążą umowy do 30 czerwca. Będę z nimi rozmawiał, weryfikował formę, chcę w cztery oczy porozmawiać z tymi, których nie będę widział w kadrze. Ta kadra nie będzie tak szeroka jak w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu - zadeklarował Smółka.


SPROWADZA SWOICH

Dwa z trzech nowych nabytków Arki Michał Janota i Karol Danielak, to piłkarze którzy w przeszłości pracowali z trenerem Zbigniewem Smółką. - Uważam, że Karol Danielak dojrzał, był wyróżniającym się zawodnikiem Chrobrego Głogów, pracowałem z nim w dwóch klubach. Michał Janota natomiast wrócił na swoje właściwe tory i ten rok ciężkiej pracy w Stali Mielec zaowocował, był liderem środka pola w Mielcu - powiedział nowy trener Arki.

 

Zdaniem trenera, rozmowy z kolejnymi zawodnikami są prowadzone intensywnie. - Jeszcze czterech nowych zawodników "z jakością" by się tej drużynie przydało. Mam nadzieję, że to okienko będzie dla nas udane i szczęśliwe, na razie obserwujemy bardzo szeroką liczbę zawodników, a wszystko rozbija się o żądania finansowe - zakończył trener.

 

Piłkarze Arki rozpoczną przygotowania do sezonu w poniedziałek 18 czerwca. 22 czerwca rozegrają pierwszy sparing z APOEL-em Nikozja w Gniewinie.

 

 

 Paweł Kątnik

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia