17.04.2018

Arka - Korona 1:0! Arka znowu w finale Pucharu Polski!

Arka znowu w finale Pucharu Polski! Wielkie emocje towarzyszyły rewanżowemu spotkaniu z Koroną Kielce. Aż do 85. minuty bliższa gry w finale była Korona, ale wtedy fantastyczną, złotą bramkę strzelił Marcus da Silva! Arka jedzie na Narodowy!

Puchar Polski – 1/2 finału - mecz nr 2

Arka Gdynia - Korona Kielce  1:0 (0:0)

Bramki: da Silva 85'

SKRÓT MECZU

Arka: Pilarz - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Warcholak (35' Marciniak) - Zarandia (60' Jurado), Sołdecki, Nalepa, Szwoch - Jankowski, Esqueda (54' da Silva)

Korona: Alomerović - Rymaniak, Kecskes, Dejmek, Kallaste - Kovacević, Możdżeń - Gardawski (81' Janjić), Cvijanović (41' Jukić), Aankour (46' Kosakiewicz) - Kacharava

Żółte kartki: Nalepa, Marcjanik - Aankour, Kovacević, Kacharava, Gardawski, Rymaniak

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Widzów: 6789

0 min. -  Dzisiaj 50. mecz w roli szkoleniowca Arki zaliczy Leszek Ojrzyński. Bilans do tej pory: 14 zwycięstw, 18 remisów i 17 porażek, bramki:  65-59.

0 min - rok temu, gdy w dramatycznych okolicznościach awansowaliśmy do finału Pucharu Polski, spełniły się marzenia piłkarzy, trenerów i przede wszystkim wszystkich kibiców Arki. Już po roku Arka może ten wielki sukces powtórzyć, co byłoby wydarzeniem jeszcze bardziej spektakularnym.

0 min - żeby zagrać na Stadionie Narodowym, trzeba odrobić jednobramkową stratę z Kielc. Nie dziwi zatem ofensywne ustawienie żółto-niebieskich, wśród których zobaczymy dziś dwóch napastników. W ich role wcielą się Jankowski i Esqueda.

0 min - tradycyjnie w meczu pucharowym między słupki gdyńskiej bramki wchodzi Krzysztof Pilarz. Trzymamy kciuki, aby w tym sezonie pucharowym dostarczył nam tyle samo pozytywnych emocji, co przed rokiem Pavels Steinbors.

0 min - dla Korony mecz z Arką jest wydarzeniem sezonu. Ten klub zagrał w finale Pucharu Polski tylko raz, ale trofeum nie zdobył. Nic więc dziwnego, że teraz marzy im się sukces w tych rozgrywkach.

0 min - warto zwrócić uwagę, że w wyjściowej jedenastce Korony zagra dziś tylko dwóch Polaków: Możdżeń i Rymaniak, a na ławce zasiądzie jeden - Kosakiewicz.

1 min - gramy!

1 min - Korona od razu wywalczyła sobie rzut wolny przy linii bocznej, ale na wysokości naszego pola karnego. Cvijanović zacentrował, a Pilarz spokojnie chwycił piłkę odbitą przez Zbozienia.

6 min - groźna akcja Arki. Szkoda, że dośrodkowanie Zbozienia z prawej strony nie dotarło do Szwocha, czekającego na piłkę na 8 metrze przed bramką Alomerovića.

9 min - Jankowski zablokowany z prawej strony. Będzie rzut rożny dla Arki.

9 min - Powinno być 1:0 dla Arki! Dośrodkowanie Szwocha spadło wprost na głowę osamotnionego na 7 metrze Marcjanika, ale ten nieczysto uderzył piłkę!

15 min - Warcholak wywalczył kolejny rzut rożny dla żółto-niebieskich.

15 min - nie było to najlepsze dośrodkowanie Szwocha, ale szybko dostał okazję do ponowienia. Tym razem odbita piłka wpada w ręce bramkarza gości.

16 min - piękna wymiana podań między Arkowcami doprowadziła Jankowskiego do dogodnej sytuacji strzeleckiej! Niestety strzał Maćka został zablokowany!

17 min - rzut rożny nie przyniósł nam okazji strzeleckiej.

20 min - rozegranie piłki po wznowieniu gry zza linii bocznej zaskoczyło Koronę. Warcholak rozegrał akcję z Zarandią i mocno zacentrował, a zamykał akcję Jankowski, którego strzał chybił celu. To była jednak efektowna akcja podopiecznych Ojrzyńskiego.

22 min - fatalny błąd Pilarza! Nasz bramkarz podał wprost pod nogi Kacharavy, a ten na nasze szczęście nie strzelał, lecz podał do nadbiegającego Aankoura! Przy nim był już Sołdecki, który uchronił nas przed strzałem z 14 metrów...

26 min - korner dla Korony, pierwszy w tym meczu. Cvijanović dośrodkował jednak wprost na głowę Esquedy.

29 min - Aankour fauluje Zbozienia i ogląda żółtą kartkę. Okazja na dośrodkowanie dla Arki.

30 min - Zagrywał z wolnego Szwoch, lecz żaden z Arkowców nie wywalczył sobie pozycji w polu karnym Korony.

31 min - szykuje się zmiana w Arce. Zasygnalizował taką potrzebę Warcholak, więc rozgrzewa się Marciniak.

32 min - indywidualna akcja i niecelny strzał z dystansu Zarandii.

34 min - po zagraniu ręką Warcholaka Korona będzie miała rzut wolny z lewej strony naszego pola karnego.

35 min - mamy sygnalizowaną zmianę. Marciniak za Warcholaka.

36 min - po dośrodkowaniu Cvijanovića byliśmy w opalach. Najpierw Arkowcy wybili tą piłkę, ale po chwili znów zagrywał z prawej strony Cvijanović, a strzał z 16 metrów Rymaniaka nad poprzeczkę przenosi Pilarz!

37 min - Nalepa obejrzał żółtą kartkę. Po jego faulu mieliśmy rzut wolny wykonany przez Cvijanovića, lecz napastnicy Korony spalili przy dośrodkowaniu.

41 min - zmiana również w Koronie. Schodzi Cvijanović, a za niego Jukić.

PRZERWA - o 45 minut bliższa finału w Warszawie jest Korona Kielce. Arka kilka razy stworzyła zagrożenie pod bramką gości, lecz ci skutecznie się bronią i unikają poważniejszych błędów. Sami też pokazali, że są niebezpieczni, ale wynik pozostał bez zmian. Gdynianie muszą strzelić w tym  meczu bramkę, aby marzyć o awansie, dlatego liczymy na jeszcze bardziej zdecydowane ataki żółto-niebieskich i że nie zawiedzie ich skuteczność! Finał na Narodowym wciąż pozostaje na wyciągnięcie ręki!

46 min - w Koronie druga zmiana. Za Aankoura wszedł Kosakiewicz.

46 min - Korona skutecznie wybroniła się z autu wyrzuconego w pole karne przez Zbozienia.

51 min - rzut rożny dla gości.

52 min - wybijamy piłkę zagraną z narożnika boiska przez Kosakiewicza.

53 min - Alomerović przechwytuje piłkę przed Esquedą po dośrodkowaniu Zbozienia.

53 min - Kovacević przerywa faulem akcję Zarandii i zasłużenie ogląda żółtą kartkę.

54 min - zmiana w Arce. Marcus da Silva za Esquedę.

57 min - Sołdecki zagrał w pole karne do wychodzącego na pozycję Marciniaka, ten celnie uderzył, a Alomerović ofiarnie broni!

59 min - kolejna szarża Zarandii zakończyła się kontuzją Gruzina... Luka złapał się za mięsień dwugłowy i opuszcza boisko. Za niego wszedł Jurado.

61 min - rzut rożny dla gości.

62 min - Kacharava mocno przepycha się w naszej bramce, ale wybijamy piłkę zacentrowaną przez Kosakiewicza.

63 min - teraz korner wykonał Szwoch. Piłka po chwili do niego wraca, a później jest zagrana do Zbozienia, który oddał niecelny strzał.

68 min - spięcie Marcjanika z Kacharavą kończy się żółtymi kartkami dla obu zawodników.

70 min - teraz mieliśmy dużo szczęścia! Korona przejęła piłkę w środkowej strefie i wyprowadziła szybką akcję. Kosakiewicz wszedł z nią w pole karne i na nasze szczęście oddał niecelny strzał.

71 min - żółta kartka dla Gardawskiego.

72 min - Rymaniak przyjął piłkę w naszym polu karnym i zagrał wzdłuż bramki! Na szczęście nie pomylił się z interwencją Marcjanik.

77 min - wrzutka piłki przez Marciniaka kończy się wypiąstkowaniem jej przez bramkarza Korony.

80 min - Arka naciska. Napotyka się jednak na skuteczny opór Korony, dobrze ustawionej przed własnym polem karnym.

81 min - ostatnia zmiana w zespole Lettieriego. Za Gardawskiego wszedł Janjić.

82 min - strzał Szwocha z 14 metrów o centymetry chybiony! Mateusz uderzył piłkę wrzuconą w pole karne przez Zbozienia zza linii bocznej!

84 min - da Silva przebojową akcję zakończył groźną centrą pod bramkę! Bronią się jednak kielczanie!

85 min - goooollll dla Arki!!!! da Silva!!! kapitalny strzał w samo okienko! Piłkę wyłożył mu Jurado! To 50. gol Marcusa w Arce! To Arka jest teraz w finale!!!

90 min - bardzo nerwowo, ale szczęśliwie daleko od naszej bramki. Żółta kartka dla Rymaniaka.

90+1 min - Jurado faulowany przy narożniku boiska. Długo Arka utrzymuje piłkę przy chorągiewce.

KONIEC!!!! - Mamy to! Arka ponownie w finale Pucharu Polski!!! Aż do 85. minuty Korona mogła czuć się finalistą. Przedłużała każde wznowienie gry, kradła minuty, ale na nic się to jej nie zdało, bo przepiękną bramkę zdobył Marcus da Silva i dał Arce drugi finał na Narodowym z rzędu!