TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

09.03.2018

Juniorzy wracają do ligi.

Nasze drużyny juniorskie wracają do walki o ligowe punkty. W sobotę juniorzy starsi podejmą w Gdyni lidera Śląska Wrocław, a dzień później młodsi rozegrają na wyjeździe derby z Lechią.

 

Centralna Liga Juniorów U19 - 18 kolejka

 

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław, sobota 10.03, godz. 12.00

 

Żółto-niebiescy po meczach rozegranych jesienią zajmują 6. miejsce w tabeli (29 pkt.). Jest to  miejsce gwarantujące pozostanie w Centralnej Lidze Juniorów na nowy sezon. Ligę czeka bowiem reorganizacja, od sezonu 2018/19 drużyny z całego kraju będą rywalizować tylko w jednej grupie CLJ.

 

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-19:  KADRA - WIOSNA 2018

 

Bramkarze: Szymon  Lewandowski (01) , Michał Molenda (01)

Obrońcy: Mateusz Kasprowicz (00), Paweł Lewiński (00), Damian Lisiecki (00), Daniel Matys (00), Paweł Matejek (00),  Krystian Szopa (00). 

Pomocnicy:  Michał Bednarski (00),  Mateusz Gułajski (00), Mateusz Młyński (01), Jakub Pek (00), Jakub Poręba (00), Jakub Rumiński (00), Mariusz Sławek (00), Dawid Szałecki (00), Jan Wojtkowski (00).

Napastnicy: Olaf Wójtowicz (00)

 

W zespole mogą występować także zawodnicy z drugiej drużyny (rocznik 1999 i 2000) oraz juniorzy młodsi.

 

Trener Krzysztof Janczak przed startem wiosny zdaje sobie sprawę, że jego drużynę czeka trudne zadanie:

 

- Zaczynamy drugą część sezonu w CLJ, do rozegrania mamy 13 spotkań. Jak wiemy ligę czeka reorganizacja. Po sezonie z dwóch grup CLJ - zachodniej i wschodniej - pozostanie tylko jedna. W każdej grupie z szesnastu zespołów utrzyma się tylko po sześć drużyn. Czeka nas ciężka walka, każdy punkt będzie ważny i może decydować o kształcie tabeli na koniec sezonu.
 

Cały czas pracujemy, by zawodnicy podnosili swoje umiejętności. Każdy mecz będzie swego rodzaju weryfikacją postępów, jakie robią chłopaki.

 

Czekają nas wymagające, ale też ciekawe spotkania. Już na inaugurację podejmujemy lidera – Śląsk Wrocław. W każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo, damy z siebie wszystko i nie przestraszymy się żadnego rywala. Znamy swoje umiejętności i wiemy, że stać nas na dobrą i skuteczną grę. Liczę, że wykonana zimą praca zaprocentuje dobrymi występami w lidze. Chcemy grać, wygrywać, wywalczyć jak najwyższe miejsce i awansować do Mistrzostw Polski. 

 

Na inaugurację wiosny Arkę czeka bardzo trudne zadanie i mecz w Gdyni z liderem. Śląsk (44 pkt.) zdecydowanie prowadzi w ligowej tabeli grupy zachodniej CLJ, a nad kolejnym zespołem - Pogonią Szczecin - ma 7 pkt. przewagi.

 

Jesienią Arka pechowo przegrała we Wrocławiu 1:2, tracąc bramkę w ostatniej minucie spotkania. Żółto-niebiescy chcą udanie rozpocząć drugą część rozgrywek i na swoim boisku zrewanżować się Śląskowi za minimalną porażkę z pierwszej rundy.

 

Centralna Liga Juniorów U17- 1 kolejka

 

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia, niedziela 11.03, godz. 12.00

 

Nasi juniorzy młodsi, podobnie jak jesienią, będą występować w grupie B Centralnej Ligi Juniorów U17. Rywalizują w niej drużyny z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.


Po jesieni z ligą pożegnały się dwie najsłabsze drużyny, czyli Wda Świecie i CWZS Bydgoszcz, a ich miejsce zajęły: Bałtyk Koszalin i Błękitni Wronki. Oprócz nich rywalami Arki będą: Lech Poznań, Warta Poznań, Pogoń Szczecin, AP Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk.

 

Trener Jakub Frydrych liczy, że wykonana zimą praca zaowocuje dobrą grą Arki w lidze: 

 

- W okresie zimowym trenowaliśmy bardzo solidnie, chociaż pogoda nie zawsze sprzyjała treningom. Wyjechaliśmy też na obóz do Cetniewa. Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu i chcemy to potwierdzić w meczach ligowych. Chłopaki mają potencjał, by grać na dobrym poziomie. Cały czas pracujemy, by zawodnicy rozwijali swoje umiejętności. Na pewno w każdym meczu będziemy grali o pełną pulę.

 

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH U-17:  KADRA - WIOSNA 2018

 

Bramkarze:   Mateusz Michniewicz (01), Patryk Rudowski (01).

Obrońcy:  Hubert Branicki (01), Rafał Jahn (01), Miłosz Janczak (01), Wiktor Kosmala (01), Kacper Szaflarski (01), Kamil Talaśka (01), Kacper Wiśniewski (01).

Pomocnicy: Oskar Bohm (01), Krystian Faltyński (01), Bartosz Kamiński (02), Fabian Urbański (01), Kacper Wiśniewski (01), Damian Wojda (01), Mateusz Zbiranek (01).

Napastnicy:  Kacper Obłąkowski (01), Mateusz Stępień (02),


Pierwszym rywalem żółto-niebieskich na wiosnę będzie Lechia Gdańsk, z którą zagramy na wyjeździe. Derby niezależnie od poziomu rozgrywek zawsze wiążą się z dodatkowymi emocjami, dlatego w niedzielę nie zabraknie walki i zaangażowania na boisku. Liczymy, że  żółto-niebiescy wyjdą zwycięsko z tego starcia i udanym akcentem rozpoczną ligowe występy w tym roku.

  

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/BANEREK_SZKOLENIE_66e3c54e0d572eeb43362683b64c0ba1.jpg
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia