TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

19.01.2018

Leszek Ojrzyński ma pewną pozycję w Arce Gdynia? Nie ma co narzekać.

Leszek Ojrzyński przejął stery trenerskie w Arce Gdynia w kwietniu ubiegłego roku. W dalszym ciągu jego pozycja w klubie jest niezachwiana, co w polskiej ekstraklasie nie zdarza się często.
 
Niedawno wyliczono, że działacze w polskich klubach zwalniają trenerów średnio co pół roku. W minionej rundzie to wręcz plaga. Czy tak częste roszady na tak ważnym stanowisku mają w ogóle jakiś sens? O to zapytaliśmy prezesa gdyńskiej Arki, Wojciecha Pertkiewicza.
 
- Jest to dość ciekawe zjawisko, tym bardziej, że trener Ojrzyński, pracujący u nas od kwietnia, jest trzecim szkoleniowcem z najdłuższym obecnie stażem w ekstraklasie.
 
Jednak bez poznania szczegółów tych decyzji trudno jest mi je szerzej komentować. Jeśli klub rozstaje się z trenerem, to najczęściej jako powody podaje się wyniki sportowe. Z doświadczenia wiem jednak, że nie do końca musi być to prawda. Każda sytuacja jest inna - mówi "Dziennikowi Bałtyckiemu" Wojciech Pertkiewicz.
 
Sternik gdyńskiego klubu stanowczo podkreśla, że trener Leszek Ojrzyński ma pewną pozycję w drużynie. Dodaje, że dobrze współpracuje się z nim nie tylko na boisku.
 
- Wystarczy chyba tylko spojrzeć na wyniki i gołym okiem widać, że nie ma na co narzekać. Z trenerem Ojrzyńskim dobrze też współpracuje się poza boiskiem. Korzystamy wspólnie z większych możliwości, jakie daje nam ekstraklasa. Rozbudowany został sztab szkoleniowy. Pracę z nami podjął dodatkowy asystent szkoleniowca, Patryk Kniat. Zatrudniliśmy kolejnego masażystę. Po długiej przerwie wrócił do nas trener diagnosta Łukasz Radzimiński. Zawodnicy mają dzięki temu większy komfort pracy, a trenerzy lepszą możliwość zbierania danych po rozegranym meczu - tłumaczy Pertkiewicz.
 
Piłkarze Arki, pod wodzą trenera Ojrzyńskiego, przygotowują się obecnie do startu rundy wiosennej. Żółto-niebiescy mają już za sobą dwa udane sparingi. Pokonali Miedź Legnica i Drutex-Bytovię. W piątek natomiast udają się na zgrupowanie do Turcji, gdzie przebywać będą do 31 stycznia. Tam też rozegrają cztery mecze kontrolne.

Szymon Szadurski, ŁŻ

 
 Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia