TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

28.11.2017

Komfort Ojrzyńskiego.

W środę (godz. 18) Arkę czeka rewanż ćwierćfinału Pucharu Polski z Chrobrym Głogów. Trener Leszek Ojrzyński ma nie tylko komfort wygranej z pierwszego meczu (2:0), ale też ten kadrowy. Ilu zmian w składzie dokona?

 

Bramkarz Krzysztof Pilarz, obrońcy: Tadeusz Socha, Adam Danch, Michał Marcjanik i Marcin Warcholak, pomocnicy: Dawid Sołdecki, Marcus da Silva, Michał Nalepa, Alvaro Rey, Patryk Kun i napastnik Rafał Siemaszko. Oto jedenastka piłkarzy, na których bez wahania Leszek Ojrzyński może postawić w najbliższym meczu pucharowym. Oznaczałoby to wymianę aż dziesięciu z nich w porównaniu z ostatnim meczem ligowym przeciwko Sandecji Nowy Sącz (5:0). Czy to w ogóle możliwe?

 

Jak najbardziej. Ojrzyński taki manewr już stosował.

 

– To fakt, mocno tasowaliśmy już w tej edycji Pucharu Polski. Praktycznie nikt tak nie rotował w składzie na te rozgrywki, co my – przyznaje trener Arki.

 

Praktycznie odmienna jedenastka graczy od tych, którzy najczęściej grywają w ekstraklasie, wcale nie musi być równoznaczna ze słabszą Arką. Z wytypowanej powyżej grupy zawodników aż ośmiu w niedalekiej przeszłości lub nawet w ostatnich tygodniach miało zupełnie inny status w zespole. To choćby na Marcina Warcholaka i Tadeusza Sochę Ojrzyński często stawiał w lidze, a Sołdecki wypadł ze składu dopiero przez kontuzję. Oszczędzany był w ostatnim meczu Nalepa, który choć miał wejść na boisko, to komfortowy wynik sprawił, że można było dać mu odpocząć. Patryk Kun i Rafał Siemaszko jeszcze trzy tygodnie temu byli pierwszymi wyborami na ekstraklasę, ale drugiego z nich ostatnio również wyeliminował uraz. Poza tym szansę dostaną ci, którzy długi czas są już w odstawce.

 

– Gdybym do tych, którzy mniej grają w lidze, miał wątpliwości, to by nie grali nawet w pucharze. A ja liczę, że zagwarantują mi satysfakcję – ma nadzieję szkoleniowiec.

 

– Dla trenera to idealna sytuacja. Ma w czym wybierać. A w nas – zawodnikach – nie może być mowy o zmęczeniu, skoro jest tyle rotacji i tak naprawdę mało kto z nas grywa teraz co 3 dni. Każdy musi być po prostu non stop gotowy. Czasami nawet jak uważasz, że zrobiłeś wszystko, to i tak możesz nie znaleźć się w meczowej kadrze. Cóż, taka charakterystyka szerokiej kadry – mówi z kolei pomocnik zespołu Michał Nalepa.

 

Ojrzyński plan na ten tydzień miał już dawno utkany. Niektórym zawodnikom już w piątek przed spotkaniem ligowym z Sandecją Nowy Sącz powiedział, że mają się szykować na pucharowe wojaże.

 

– Z niektórymi była taka rozmowa, żeby czekali spokojnie i kumulowali energię na środę. Wszyscy nie mogą zagrać w lidze, stąd poszczególnych piłkarzy od razu wytypowałem na mecz w tygodniu – mówi szkoleniowiec.

 

Praktyki szerokiej kadry Ojrzyński stosował też już w Podbeskidziu Bielsko-Biała.

 

– Tam w Pucharze Polski cały czas grałem drugą drużyną i doszliśmy do półfinału, po drodze grając z trzema ekstraklasowymi drużynami. Ale to nie tylko zależy od kadry, a też decyzji trenera. My chcemy ufać zawodnikom, dlatego każdy dostaje swoją szansę. A ci, którzy nie podołają w takich meczach, mogą mieć potem problem z regularnym graniem. Chcę tylko tych, którzy zagwarantują mi wysoki poziom, w Pucharze Polski też. W takich meczach zawodnik musi załatwić temat zdecydowanie, by myśleć o czymś więcej w Arce – przestrzega.

 

Dawid Kowalski
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia