25.11.2017

Remis juniorów starszych w derbach.

Juniorzy starsi Arki zremisowali w derbowym meczu z Lechią Gdańsk 0:0. Tym spotkaniem nasz zespół zakończył ligowe występy w tym roku.

Centralna Liga Juniorów U19 - 17 kolejka

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 0:0

Arka: Krzepisz - Krakowiak, Lengiewicz, Blok, Polański, Szałecki, B.Nowicki, Młyński, Sławek (60' Gniadecki), Markiewicz (60' Wójtowicz), Łoś

Pierwszą połowię lepiej rozpoczęli goście, którzy po akcjach skrzydłami doprowadzali do groźnych sytuacji pod bramką Arki. Od 30 minuty do głosu doszli żółto-niebiescy i stworzyli swoje okazje bramkowe. Najlepszą miał Łoś, który uderzył z powietrza po dośrodkowaniu Polańskiego, ale trafił w bramkarza.

W drugiej połowie gra się wyrównała, ale to Arka stworzyła lepsze sytuacje do zdobycia bramki. W 56 min. Młyński uderzył za szesnastki, ale piłkę zmierzającą w "okienko" odbił bramkarz. W 81 min. po bardzo dobrej akcji Blok w polu karnym dograł do Łosia, który uderzył w słupek. W 84 min. do prostopadłego podania w pole karne wyszedł Wójtowicz, ale uderzył zbyt lekko i bramkarz nie miał problemu z obroną. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Szkoda, że nie udało się wygrać. Początek z naszej strony był bardzo nerwowy, niepotrzebnie daliśmy zepchnąć się do gry obronnej. Graliśmy zbyt chaotycznie, na szczęście od 30 min do końca meczu zagraliśmy zdecydowanie lepiej. Stworzyliśmy kilka dobrych sytuacji, najbardziej żal 100% sytuacji Janka z 81min. Bardzo pozytywnie oceniam całą rundę jesienną. Zagraliśmy wiele spotkań na bardzo dobrym poziomie. Na pewno w okresie zimowym musimy popracować nad lepszą finalizacją akcji oraz skutecznością pod bramką przeciwnika.

Nasi juniorzy starsi zakończyli rywalizację w lidze w tym roku. Do walki o ligowej punkty powrócą w marcu.