15.11.2017

Remis juniorów młodszych.

Juniorzy młodsi Arki zremisowali na wyjeździe w zaległym meczu 10 kolejki z Wartą Poznań 1:1 (0:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Mateusz Zbiranek.

Centralna Liga Juniorów U17 - 10 kolejka (mecz zaległy)

Warta Poznań - Arka Gdynia 1:1 (0:0)

Bramki: 59' - Zbiranek 52'

Arka: Lewandowski - Branicki, Szaflarski, Janczak, Talaśka, Wojda, Bohm, Zbiranek (53' Urbański), Młyński, Stępień (74' Obłąkowski), Faltyński (60' Wiśniewski)

W pierwszej części oba zespoły grały bardzo uważnie w defensywie. Mimo tego, żółto-niebiescy stworzyli trzy sytuacje, po których mogli objąć prowadzenie. Bramkarz Warty spisywał się jednak bardzo dobrze i nie dał się pokonać.

W drugiej połowie Arka wyszła na prowadzenie po stałym fragmencie gry i strzale Zbiranka. Po stracie gola Warta osiągnęła przewagę i 7 minut później doprowadziła do wyrównania. W końcówce Arka stworzyła sobie kolejne okazje do zdobycia bramki, ale naszymi zawodnikom nie udało się po raz drugi skierować piłki do siatki i mecz zakończył się remisem.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Po końcowym gwizdku czujemy niedosyt. Liczbą sytuacji, które dziś stworzyliśmy, można by obdzielić kilka spotkań. Mecz kosztował nas sporo sił i nie jesteśmy zadowoleni z remisu. Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Liczę, że w meczu derbowym nasza skuteczność będzie lepsza.