28.10.2017

Zwycięstwo juniorów młodszych.

Juniorzy młodsi Arki pokonali na wyjeździe CWZS Bydgoszcz 2:0 (1:0). Obie bramki dla naszego zespołu zdobył Mateusz Młyński.

Centralna Liga Juniorów U17 - 11 kolejka

CWZS Bydgoszcz - Arka Gdynia 0:2 (0:1)

Bramki: Młyński 2 (40', 78' k.)

Arka: Molenda - Szaflarski, Branicki, Talaśka, Janczak, Wojda, Zbiranek (65' Obłąkowski), Młyński, Wiśniewski (60' Żywicki), Faltyński, (70' Bohm), Urbański (76' Jahn)

Żółto-niebiescy byli w dzisiejszym meczu zespołem lepszym i zasłużenie odnieśli bardzo ważne zwycięstwo, które pozwoliło zwiększyć przewagę nad zespołem z Bydgoszczy do 5 pkt.

Arka od początku meczu miała przewagę i stworzyła sobie dobre okazje do zdobycia bramki. Bramkarz obronił jednak strzały Urbańskiego i Młyńskiego. W doliczonym czasie gry w pierwszej połowy golkiper gospodarzy był już jednak bezradny, gdy do świetnego podania Talaśki doszedł Młyński i mocnym strzałem trafił do siatki.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Stuprocentowe okazje po stronie Arki mieli Urbański i Obłąkowski. W końcówce meczu w polu karnym jeden z rywali faulował Zbiranka. Pewnym egzekutorem "jedenastki" był Młyński, który ustalił wynik spotkania na 2:0.

Trener Jakub Frydrych:

- Było to dla nas bardzo ważne spotkanie. Zawodnicy w pełni zrealizowali założenia na ten mecz. Cieszymy się ze zwycięstwa, choć wynik mógł dużo lepszy, gdybyśmy wykorzystali wszystkie sytuacje.