25.10.2017

Chrobry - Arka 0:2. Pierwsza połowa dla gdynian!

Świetną zaliczkę wypracowali w Głogowie zawodnicy Leszka Ojrzyńskiego. Arka była zespołem dojrzalszym i lepszym piłkarsko, co przełożyło się na wynik. Wygrana 2:0 pozwala z optymizmem oczekiwać na rewanż na Stadionie Miejskim w Gdyni.

Puchar Polski – 1/4 finału - mecz nr 1

Chrobry Głogów - Arka Gdynia 0:2 (0:1)

Bramki: Jurado 16', Danielak 90+2'

Chrobry: Gospodinov - Ilków-Gołąb, Michalski, Stolc, Danielak - Gąsior, Kona - B. Machaj (59' Bach), M. Machaj, Napolov - Trytko (59' Kaczmarek).

Arka: Pilarz - Socha, Danch, Helstrup, Marciniak - Łukasiewicz - Krivets, Rey (76' Jazvić) - da Silva, Jurado (63' Żebrakowski), Nalepa (46' Zarandia)

Żółte kartki: Michalski - Łukasiewicz, Zarandia, da Silva.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów:

0 min - trener Leszek Ojrzyński zgodnie z zapowiedzią daje szansę tym, którzy mniej grali w lidze. Ze składu wyjściowego w meczu z Jagiellonią został jedynie Frederik Helstrup.

0 min  - mecz nr 98 w Arce rozegra dziś Antoni Łukasiewicz.

0 min - o powiązaniach Arki i Chrobrego mówiło się od momentu, gdy tylko okazało się, że oba zespoły zetkną się pucharowym dwumeczu. Grzegorz Niciński, wychowanek naszego klubu, z Arką wywalczył awans do Ekstraklasy, a w następnym sezonie do finału Pucharu Polski - dziś chce te osiągnięcia powtórzyć z Chrobrym Głogów. Do pomocy ściągnął z Gdyni na wypożyczenie dwóch piłkarzy - Jakuba Bacha i Przemka Stolca. Do tego doszedł jeszcze Przemek Trytko, czyli napastnik, który wiosną bronił barw Arki.

0 min - z wymienionej trójki piłkarzy związanych z Arką, w wyjściowym składzie jest dwóch: Stolc i Trytko.

0 min - drużyny pojawiają się na murawie - Arka na żółto-niebiesko, gospodarze w czarnych kostiumach z pomarańczowymi wstawkami.

0 min - sędziów wspomagać będzie technologia VAR - przy monitorach usiadł sędzia Daniel Stefański.

1 min - zaczęli gospodarze.

3 min - pierwsze próby ataków z obu stron nieudane. Najpierw zbyt mocno zagrana piłka w kierunku Trytki, a w rewanżu Jurado faulował Stolca pod polem karnym gospodarzy.

4 min - bardzo groźna akcja Nalepy. Przyjął piłkę od Jurado w okolicach narożnika pola karnego, obrócił się i oddał minimalnie niecelny strzał w kierunku dalszego słupka!

8 min - Tadeusz Socha już czwarty raz tym meczu zmuszony do gry w powietrzu, a przypomnijmy, że ten zawodnik wraca do pełni formy po poważnym urazie głowy, którego nabawił się w meczu ligowym w Zabrzu.

14 min - ładna akcja da Silvy z Jurado, ale Michalski w porę wślizgiem uprzedził Hiszpana i piłka ląduje na aucie.

16 min - goooolll dla Arki! Jurado! Nalepa zagrał w pole karne do Krivetsa, ten zagrał wzdłuż bramki, a Jurado z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki!

18 min - szybko chcieli odpowiedzieć gospodarze, ale Łukasiewicz wyprzedził Mateusza Machaja, do którego z lewej strony zagrywał Napolov. Antek był faulowany przez byłego zawodnka Lechii Gdańsk.

22 min - w ostatnich kilku minutach dużo walki w środku pola, co od razu zaowocowało większą ilością fauli w tej strefie.

23 min - piłka trafia w naszą poprzeczkę! Ilków-Gołąb przejął piłke zagraną pomiędzy dwójką naszych pomocników, na pełniej prędkości wpadł w pole karne uciekając Nalepie i potężnie uderzył, ale tylko w poprzeczkę!

24 min - rzut rożny dla Chrobrego. Dobrze wybilismy piłkę zagraną z narożnika boiska, lecz po chwili piłka wróciła w naszą szesnastkę, tam główkował Gąsior, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

26 min - strzał z dystansu Mateusza Machaja niecelny, ale piłka dotknęła jednego z naszych zawodników i mamy kolejny korner.

27 min - krótkie rozegranie i niezbyt udane stałego fragmentu przez zespół trenera Nicińskiego.

29 min - powinno być 2:0 dla Arki! Przejął piłkę pod linią boczną Jurado, zabrał się z piłką w szesnastkę i delikatnie wyłożył piłkę Krivetsowi. Białorusin uderzył jednak z 15 metrów niecelnie! To mógł być piękny rewanż Hiszpana za asystę przy pierwszym golu w tym meczu.

34 min - ładnie rozgrywaliśmy piłkę w środku pola, po czym Rey zagrał kapitalną piłkę w kierunku do Nalepy, który gdyby tylko dobrze ją przyjął, byłby sam przed bramkarzem Chrobrego!

36 min - z rzutu wolnego zacentrował Krivets, wyszedł do tego zagrania Gospodinov, ale minął się z piłką! Szkoda, że nie przewidział takiego przebiegu zdarzeń Danch, który mógł sięgnąć opadającą futbolówkę.

40 min - Arka zdecydowanie przeważa, długo rozgrywa piłkę w bezpośrednim sąsiedztwie pola karnego gospodarzy i tylko detale decydują o tym, że brakuje czystej sytuacji strzeleckiej i kolejnych bramek.

41 min - błąd Helstrupa na 6 metrze przed naszą bramką, który "machnął się" przy płaskim dośrodkowaniu z lewej strony, ale na szczęście nie skorzystał z tego Bartosz Machaj.

44 min - rzut rożny dla Chrobrego. Bardzo złe wykonanie tego elementu przez Bartosza Machaja i piłka opuszcza boisko z przeciwległej strony.

KONIEC - w pełni zasłużone prowadzenie Arki, która od pierwszej do czterdziestej piątej minuty

miała pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku i nie zmienia tego groźny strzał Ilkowa-Gołąba w poprzeczkę. Możemy tylko żałować, że nie udało się udokumentować tej przewagi większą ilością bramek. Gdynianie mają wyraźną przewagę w środku pola, gdzie często wygrywają pojedynki ze swoimi rywalami, a to stwarza szanse na zagrożenie bramce Chrobrego. Po zmianie stron można się spodziewać nieco odważniejszej postawy głogowian, co z kolei może dać kolejne szanse podopiecznym trenera Ojrzyńskiego.

W przerwie mocno szykuje się do wejścia Luka Zarandia, który najprawdopodobniej zmieni na boisku Michała Nalepę.

46 min - Arka wznowiła grę. Zaszła zmiana zgodna z naszym opisem powyżej. Zarandia wędruje na prawe skrzydło, na lewym będzie biegał da Silva.

49 min - groźną sytuację stworzył Gąsiąr podaniem na lewą stronę naszego pola karnego do Napolova. Zagranie równoległe do naszej bramki tego drugiego jednak nie dotarło do żadnego z zawodników gospodarzy.

52 min - Helstrup sięgnął piłkę wrzuconą w pole karne Chrobrego przez Marciniaka, ale trudno mówić w tym wypadku o strzale na bramkę.

54 min - dośrodkowanie Machaja z rzutu wolnego wpadło wprost w ręce Pilarza.

56 min - próbkę umiejętności w strzałach z dystansu dał Luka Zarandia. Strzał celny, ale nie stworzył problemów Gospodinovowi.

58 min - dośrodkowanie z lewej strony Marciniaka przeciął pod własną bramką Ilków-Gołąb.

59 min - na boisku melduje się trzeci z gdyńskiego zaciągu w Głogowie. Wchodzi Bach, a z boiska zszedł Bartosz Machaj. Schodzi także Trytko, a w jego miejsce Kaczmarek.

61 min - świetna akcja prawym skrzydłem Zarandii, ale po wejściu w pole karne Gruzin nie zdołał celnie obsłużyć podaniem Krivetsa.

63 min - Żebrakowski zmienia Jurado

64 min - niebezpiecznie było w naszym polu karnym po wrzucie z autu Ilkowa-Gołąba. Na szczęście nie skończyło się nawet strzałem na naszą bramkę.

65 min - w odpowiedzi Żebrakowski otrzymał podanie od da Silvy w polu karnym i strzelił w kierunku dalszego słupka. Gospodinov ofiarnie broni!

66 min - Marciniak strzałem głową obił spojenie słupka z poprzeczką bramki Chrobrego, po tym, jak wygrał walkę o piłke po wrzutce z rzutu rożnego!

66 min - szybka odpowiedź gospodarzy! Kaczmarek otrzymał piłkę od Machaja i mimo ostrego kąta zagrał wysoko ponad Pilarzem i trafił w poprzeczkę!

68 min - Chrobry będzie miał rzut wolny z lewej strony naszej bramki po zagraniu ręką Helstrupa.

69 min - dośrodkował Machaj, piłka posłana płasko w nasze pole karne była łatwym łupem dla gdyńskich obrońców.

70 min - Kaczmarek doszedł do dośrodkowania pod naszą bramką, ale nie był w stanie oddać celnego i groźnego strzału.

72 min - faulowany Bach przy narozniku naszej szesnastki. Będzie rzut wolny dla gospodarzy.

73 min - Mateusz Machaj zdecydował się na strzał, Pilarz doskonale odbija piłkę!

74 min - znów faulowany Bach w pobliżu naszego pola karnego. Do piłki znów podchodzi Machaj. Żółta kartka dla Zarandii.

74 min - Pilarz! Kapitalnie odbija piłkę uderzoną przez Machaja! Futbolówka zmierzała w samo okienko!

75 min - Michalski dochodzi do piłki zagranej z narożnika boiska, ale chybia.

76 min - Jazvić zmienia Rey'a. To ostatnia korekta w składzie trenera Ojrzyńskiego.

77 min - znów pokazał się bardzo dobrej strony Kuba Bach, który odebrał piłkę Marciniakowi i zacentrował na głowę Kaczmarka. Strzał głową napastnika Chrobrego dobrze broni Pilarz!

79 min - gospodarze wybronili się z rzutu z autu Sochy, ale jest rzut rożny dla Arki.

80 min - z tego stałego fragmentu również wybrnęli obronną ręką gospodarze. Faulował jeszcze Łukasiewicz, za co obejrzał żółtą kartkę.

82 min - kolejny faul i kolejna żółta kartka dla naszego zawodnika. Tym razem ukarany da Silva.

84 min - Jazvić faulowany przy wejściu w pole karne! Żółta kartka dla Michalskiego i rzut wolny dla Arki.

85 min - o strzał z tego rzutu wolnego pokusił się Krivets. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

88 min - Jazvić zapracował na rzut rożny. Korner nie przyniósł większych korzyści.

90 min - znów z narożnika boiska Arkowcy. Centruje Krivets, główkuje Jazvić, ale piłka ląduje w rękawicach Gospodinova.

90+2 min - tym razem z rzutu rożnego gospodarze. Piłka po centrze Machaja wybita przez Żebrakowskiego.

90+2 min - gooolll dla Arki! Dobra akcja Zarandii do końcowej linii, próba dośrodkowania została przecięta przez Danielaka, a piłka wtoczyła się do bramki Chrobrego!

KONIEC - zgodnie z przewidywaniami gospodarze zagrali zdecydowanie odważniej po przerwie i głównie za sprawą wypożyczonego z Arki Jakuba Bacha stworzyli kilka sytuacji pod bramką Pilarza. Okazali się jednak nieskuteczni, a nasz zespół spokojnie wyczekiwał na swoją szansę. Doczekał się jej w doliczonym czasie gry, podwyższył wynik i wywozi z Głogowa świetną zaliczkę przed rewanżem.