23.09.2017

Juniorzy starsi zremisowali na wyjeździe z Miedzią. Relacja.

W meczu 8 kolejki grupy zachodniej CLJ juniorzy starsi Arki zremisowali na wyjeździe z Miedzią Legnica 0:0. Nasz zespół pozostaje niepokonany w lidze już od pięciu spotkań.

Centralna Liga Juniorów U19 - 8 kolejka

Miedź Legnica - Arka Gdynia 0:0

Arka: Krzepisz - Grabowski, Lengiewicz, Manteufel (61' Nowakowski), Krakowiak, Szałecki, Pek, Sławek, Gułajski (72’ Ziemann), Ryk, Łoś (89’ Szopa)

Czerwona kartka: Lengiewicz (89' - za faul)

W pierwszej połowie inicjatywa należała do Arki, która stworzyła cztery dogodne sytuacje. W 11 min. Łoś nieczysto trafił w piłkę dograną przez Krakowiaka. Później strzały Gułajskiego i Ryka obronił bramkarz gospodarzy, a po uderzeniu Łosia z ok. 16 metrów piłka przeszła obok słupka.

W drugiej połowie gra się wyrównała. Każda z drużyn miała swoje okazje, które mogły dać zwycięską bramkę. Najlepszą szansę Arka miała w 81 min., ale bramkarz gospodarzy wybronił sytuację "sam na sam". Nasz zespół kończył mecz w "10", bowiem w 89 min. Lengiewicz  za faul na zawodniku Miedzi wychodzącym na czystą pozycję otrzymał czerwoną kartkę.

Mecz był emocjonujący do ostatniego gwizdka, oba zespoły chciały wygrać, ale ostatecznie żadna bramka nie padła. Arka i Miedź podzieliły się punktami.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Szkoda, że nie zdobyliśmy 3 punktów. Można żałować szczególnie pierwszej połowy, po której powinniśmy do szatni schodzić przynajmniej z przewagą dwóch bramek. Druga połowa była już bardziej wyrównana, ale mając tak doskonałą sytuację jak w 81 min., musimy ją wykorzystać. Mojemu zawodnikowi zabrakło nieco zimnej krwi i doświadczenia boiskowego.