19.09.2017

1/8 finału PP: Podbeskidzie - Arka 1:2! Mamy ćwierćfinał!

120 minut potrzebowali Arkowcy, aby przechylić losy awansu do ćwierćfinału na swoją stronę. Decydująca bramka padła w 110. minucie po fantastycznym strzale Luki Zarandii. Wysoko zawiesiło poprzeczkę Podbeskidzie Bielsko-Biała, ale to obrońcy trofeum pozostają nadal w grze!

Puchar Polski – 1/8 finału

Podbeskidzie Bielsko- Biała - Arka Gdynia  1:2 (1:1, 1:1, 1:1)

Bramki: Sobczak 20' - Piesio 14', Zarandia 110'

Podbeskidzie: Leszczyński - Wiktorski, Sobczak (70' Kozak), Malec, Sierpina, Podgórski (75' Iliev), Jaroch, Sabala, Hanzel, Rakowski (113' Tomczyk), Moskwik.

Arka: Pilarz - Socha, Danch, Sobieraj, Warcholak - Łukasiewicz - Zarandia, Krivets (86' Szwoch), Rey, Piesio (46' Żebrakowski) - Jurado (70' Kun).

Żółte kartki: Podgórski, Sobczak, Wiktorski, Rakowski, Sierpina, Jaroch - Socha, Łukasiewicz, Żebrakowski, Sobieraj

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

Widzów: 4235

0 min - przed Arką drugi krok w drodze do obrony Pucharu Polski. Pierwszym był Śląsk Wrocław, który w Gdyni musiał uznać wyższość żółto-niebieskich. Teraz przed nami zadanie wyeliminowania Podbeskidzia Bielsko-Biała.

0 min - rywal gra obecnie na poziomie 1. ligi, co stawia Arkę w roli faworyta. Niespodzianek w rywalizacji pucharowej jednak nigdy nie brakowało, więc aby nie stać się negatywnym bohaterem jednej z nich, trzeba zagrać z pełną koncentracją i na najwyższym poziomie.

0 min - trener Ojrzyński, zgodnie z przewidywaniami, da dzisiaj zagrać zawodnikom, którzy ostatnio grali mniej. Do bramki wraca Pilarz, po kontuzji zagrają Tadek Socha i Antek Łukasiewicz. Swoją szansę od pierwszej minuty otrzymają także Krivets, Zarandia, Rey i Danch.

0 min - najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy jest 19-letni Paweł Tomczyk, zdobywca trzech bramek w lidze i jednej w Pucharze Polski. To spotkanie Tomczyk rozpocznie jednak od ławki rezerwowych.

0 min - warto zwrócić uwagę również na arbitra zawodów. Jest nim Wojciech Myć z Lublina, którego w Gdyni możemy pamiętać z dramatycznego półfinału ubiegłorocznych rozgrywek pucharowych, gdy Arka przegrała z Wigrami Suwałki 2:4, ale dzięki wygranej w Suwałkach 3:0 mogła się cieszyć z awansu do wielkiego finału na Stadionie Narodowym.

0 min - w Bielsku-Białej intensywnie pada. Murawa jest nasiąknięta i nie będzie dziś sprzymierzeńcem piłkarzy.

1 min - zaczęli Arkowcy!

4 min - spokojny początek. Obie drużyny zdają się wzajemnie badać, czego mogą się spodziewać po przeciwniku.

6 min - pierwszy strzał w tym meczu. Jaroch pokusił się o strzał z dystansu, ale bez zagrożenia dla bramki Pilarza.

7 min - rzut rożny dla bielszczan. Podgórski zacentrował, ale Socha spokojnie wybił piłkę daleko poza pole karne.

10 min - błąd naszych zawodników w środku pola, gospodarze wyszli z kontrą 3 na 2 i Sabala stanął oko w oko z Pilarzem! Górą nasz bramkarz! Brawo!

13 min - tym razem rzut rożny dla Podbeskidzia wykonywał Sierpina, ale sędzia przerwał grę, bo dopatrzył się faulu na Arkowcu w polu karnym.

14 min - goooollll dla Arki! Grzegorz Piesio uprzedził Leszczyńskiego, który wyszedł do dośrodkowania Zarandii i głową skierował piłkę do siatki!

19 min - świetna okazja dla gospodarzy. Z 20 metrów rzut wolny na wprost naszej bramki wykonywał Podgórski, ale trafił w mur!

20 min - niestety 1:1. Sobczak niepilnowany w naszym polu karnym dopadł piłkę po rzucie rożnym dla swojego zespołu i z dwóch metrów skierował ją do siatki.

24 min - rzut wolny spod linii bocznej wykonał Krivets, a główkujący w polu karnym Danch nie mógł celnie uderzyć i piłka padła łupem Leszczyńskiego.

26 min - Jurado mógł pokusić się o gola! Warcholak precyzyjnie zacentrował, a Hiszpan nie najlepiej uderzył głową w sytuacji, gdy pozostał bez opieki obrońców!

27 min - w odpowiedzi wymarzona okazja dla Podbeskidzia! Sobieraj niedokładnie podał do Pilarza, przejął piłkę Sabala, ale szczęślwie sprytniejszy okazał się Pilarz i złapał piłkę!

31 min - Pilarz czujnie przy bliższym słupku wyłapał zagranie Moskwika.

32 min - żółta kartka dla Podgórskiego za faul na Piesio.

36 min - składna akcja Arki, Socha centrował spod linii końcowej, ale piłka nie znalazła adresata.

39 min - Piesio w polu karnym otrzymał piłkę od Zarandii, długo się z nią utrzymywał przy nodze, ale nie zdołał wywalczyć pozycji do oddania strzału. W tym zamieszaniu Hanzel dotknął piłkę ręką jednak bez reakcji arbitra.

40 min - Jaroch z dystansu, a Pilarz na raty, ale łapie piłkę.

41 min - teraz o strzał pokusił się Zarandia, ale trafił w boczną siatkę.

43 min - nieudany strzał Sierpiny z dystansu.

45 min - rzut rożny dla bielszczan wywołał małe zamieszanie w naszej szesnastce, ale szybko się połapali w sytuacji gdyńscy obrońcy i oddalili zagrożenie.

PRZERWA - już po kwadransie gry Arka objęła prowadzenie i wydawało się, że może spokojnie kontrolować mecz. Podbeskidzie jednak szybko wyrównało po stałym fragmencie gry i wróciliśmy do punktu wyjścia. Wynik remisowy jednak oddaje przebieg rywalizacji w tym meczu, bo jesteśmy świadkami wyrównanego spotkania. Liczymy jednak, że w przerwie uda się poprawić to, co funkcjonuje gorzej i Arka zdoła przechylić losy awansu na swoją korzyść.

W przerwie intensywnie rozgrzewa się Żebrakowski.

46 min - gramy! Żebrakowski zmienił Piesio.

46 min - żółta kartka dla Sochy.

47 min - groźna centra Sierpiny z rzutu wolnego na 3. metr, ale nikt nie sięgnął piłki.

50 min - kolejna żółta kartka dla Arkowca, tym razem ukarany Łukasiewicz.

52 min - Górale pod naszym polem karnym, grają odważniej w drugiej części meczu.

52 min - rzut rożny dla bielszczan bez konsekwencji dla naszej drużyny.

54 min - dobra próba uderzenia z 20 metrów Krivetsa! Leszczyński odbił piłkę która po ziemi zmierzała do bramki tuż przy słupku!

55 min - rzut rożny dla Arki. Żebrakowski uderzył głową tuż nad poprzeczką!

57 min - długo piłka krążyła tuż przed polem karnym Podbeskidzia, wszystko sfinalizował niecelnym strzałem Zarandia.

59 min - dla odmiany od kilku minut to teraz Arkowcy długo utrzymują się przy piłce na połowie Podbieskidzia. Nasze akcje kończyły się jednak na niedokładnych próbach dośrodkowań.

61 min - kapitalny strzał Zarandii! Z lewej strony zszedł do środka i uderzył z 18 metrów w poprzeczkę!

62 min - rzut rożny dla Arki. Skutecznie wypiąstkował piłkę Leszczyński.

63 min - spóźniony wślizg Żebrakowskiego kończy się kolejną żółtą kartką dla naszego zawodnika.

67 min - dobra akcja Sochy na prawej stronie, dośrodkowanie Tadka poszybowało w światło bramki, ale Leszczyński nie dał się zaskoczyć!

67 min - odłożona żółta kartka dla Sobczaka.

68 min - Krivets zacentrował z rzutu rożnego, a Warcholak uderzył celnie głową! Leszczyński złapał piłkę na linii bramkowej!

69 min - Jurado zabrał się z piłką polu karnym Podbeskidzia, poszukał podania do Żebrakowskiego, ale ten był dobrze pilnowany przez obrońcę.

70 min - Kozak zmienia Sobczaka w zespole gospodarzy.

70 min - zmienia także trener Ojrzyński. Kun zmienia Jurado.

72 min - Arka znów dłużej pod bramką gospodarzy. Najpierw bielszczanie wybronili się z rzutu roznego, chwilę później skutecznie zablokowali dośrodkowanie Kuna.

73 min - świetny powrót Reya we własne pole karne, gdzie odebrał piłkę szarżującemu Sierpinie.

75 min - Rey tym razem w ofensywie. Strzał z dystansu niecelny

75 min - Iliev zmienia Podgórskiego.

76 min - ładna indywidualna akcja Zarandii zakończyła się strzałem z dystansu Gruzina. Piłka nieznacznie ominęła bramkę Leszczyńskiego.

77 min - teraz Kun Ładnie zagrał wzdłuż bramki, ale Żebrakowski naciskany przez obrońcę nie zdołał trącić piłki

80 min - znów uderzenie z większej odległości Reya, tym razem zablokowane.

82 min - Wiktorski ogląda żółtą kartkę za faul na Kunie.

83 min - odrobinę za wysokie dośrodkowanie Krivetsa z rzutu wolnego, Żebrakowski nie zdołał sięgnąć piłki.

84 min - rzut rożny wykonał Krivets, znów skutecznie bronią się gospodarze.

85 min - Arka zdecydowanie przeważa. Czy uda się przełożyć to na wynik?

86 min - Mateusz Szwoch zastępuje Krivetsa. To już ostatnia zmiana w Arce.

88 min - dobra asekuracja Sobieraja przy Sierpinie. Nasz kapitan pozwolił piłce opuścić boisko.

89 min - bardzo dogodną sytuacje do oddania precyzyjnego strzału miał Warcholak. Bez asysty obrońcy na 16 metrze zdecydował się na strzał z powietrza i posłał piłkę ponad bramką!

90 min - bardzo ładna akcja Arki! Świetne wycofanie piłki przez Szwocha na 14 metr do Kuna, ten uderzył po ziemi, ale obok słupka!

90+1 min - znów chwytamy się za głowy, bo Zarandia z 14 metrów uderzył mocno, ale po nodze obrońcy piłka przemknęła tuz nad poprzeczką!

90+2 min - Podbeskidzie skutecznie broni się przy naszym rzucie rożnym.

KONIEC 2. POŁOWY - drugie 45 minut zdecydowanie pod dyktando Arki, ale zabrakło nam trochę szczęścia, a trochę skuteczności, aby zakończyć ten mecz w regulaminowym czasie gry. Zwłaszcza w ostatnich minutach spotkania gdynianie mieli kilka dogodnych sytuacji, ale bez wymarzonego efektu. Przed nami dogrywka i liczymy, że tym razem już skuteczności nam nie zabraknie.

91 min - wznowili grę gospodarze.

91 min - uderzenie Żebrakowskiego z dystansu zablokowane.

93 min - odrobinę za głębokie dośrodkowanie Warcholaka z lewej strony i piłkę przejął bramkarz z Bielska-Białej.

98 min - indywidualna akcja Szwocha. Mateusz w pełnym biegu zdecydował się na strzał z ok. 18 metrów, ale nieznacznie chybił.

100 min - dośrodkowanie z rzutu wolnego Sierpiny trafia do rąk Pilarza.

101 min - Sobieraj najpierw stracił piłkę na rzecz Kozaka, a chwilę później go sfaulował tuż przy linii bocznej pola karnego.

101 min - zdecydował się strzelać, piłka szła nad poprzeczkę, ale Pilarz jeszcze dotknął futbolówki.

102 min - Sabala dopadł piłki w naszym polu karnym i oddał strzał z 6-7 metrów, który odbija Pilarz! Krzysiek uratował w tej sytuacji nasz zespół!

103 min - Sierpina wstrzelił piłkę w naszą szesnastkę, ale na szczęście nikt z jego kolegów jej nie trącił.

105+1 min - kontra Podbeskidzia. Świetnie zachował się Warcholak powstrzymując Kozaka w naszym polu karnym.

105+1 min - żółta kartka dla Rakowskiego.

PRZERWA

106 min - i zaczęli tym razem Arkowcy.

107 min - Sobieraj ogląda żółtą kartkę za zagranie piłki ręką.

108 min - uderzenie z dużego kąta Sierpiny niecelne.

109 min - rzut rożny wykonuje Szwoch. Niestety znów bronią się skutecznie bielszczanie.

110 min - gooooollll dla Arki! Ależ fenomenalne uderzenie Zarandii z 30 metrów! Piłka od słupka wpadła do siatki!

113 min - rzut wolny wykonał Sabala, ale bez problemu wychodzą z tego problemu Arkowcy.

113 min - Tomczyk wchodzi na plac gry, zastępuje Rakowskiego.

114 min - kolejny rzut wolny dla gospodarzy. Wykonał go Hanzel, który spróbował wrzucić piłkę "na aferę", ale bez sukcesu.

116 min - Sabala wrzucił piłkę z autu w nasze pole karne, a tam doskonale spisał się Socha, który wybił piłkę.

117 min - Zarandia przejął piłkę i został sfaulowany przez Sierpinę. Żółta kartka.

120 min - rzut rożny dla Podbeskidzia. Leszczyński w naszym polu karnym. Znów dobrze się bronimy!

120 min - żółta kartka dla Jarocha.

120+1 min - ostatnie sekundy...

KONIEC! - długo spotkanie pozostawało nierozstrzygnięte, w dogrywce obie drużyny już były mocno zmęczone grą na tym przesiąkniętym wodą boisku i brakowało składnych akcji z obu stron. O wszystkim zadecydowało absolutnie fenomenalne trafienie Zarandii, który znów staje się bohaterem w pucharowej przygodzie żółto-niebieskich. Następnego rywala Arki wyłoni spotkanie Chrobrego Głogów z Piastem Gliwice.