15.09.2017

Arka - Zagłębie 1:1. Podział punktów w meczu przyjaźni.

Podział punktów w meczu Arki z Zagłębiem. Bramek doczekaliśmy się dopiero w drugiej połowie, a pierwsi sposób na przeciwnika znaleźli Arkowcy. Gol Zbozienia dawał żółto-niebieskim szanse na zwycięstwo, ale trafienie w Tuszyńskiego w 79 minucie zburzyło nasze plany.

9. kolejka Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin  1:1 (0:0)

Bramki: Zbozień 62' - Tuszyński 79'

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Marciniak - Sołdecki - Jazvić (46' Szwoch), Nalepa, Sambea, Da Silva (72' Zarandia) - Siemaszko (76' Jurado)

Zagłębie Lubin: Polacek - Czerwiński, Guldan, Kopacz, Jach, Balić (74' Woźniak) - Matuszczyk, Starzyński (86' Jagiełło), Kubicki - Pawłowski (69' Tuszyński), Świeczok

Żółte kartki: da Silva, Nalepa, Marcjanik - Tuszyński

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 7357

0 min - po bardzo udanym występie w meczu z Wisłą, trener Ojrzyński ograniczył ilość zmian w wyjściowym składzie do koniecznego minimum. Przymusowa korekta pojawiła się na miejscu Grzegorza Piesio, który dziś pauzuje za nadmiar żółtych kartek. W jego miejsce do składu wskoczył Filip Jazvić.

0 min - Zagłębie dla Arki jest zawsze bardzo wymagającym przeciwnikiem. Dość powiedzieć, że tylko raz na dziesięć spotkań w Gdyni górą byli żółto-niebiescy.

0 min - zespół trenera Stokowca świetnie rozpoczął ten sezon. Uzbierał 15 punktów - tyle, co liderujący tabeli Lotto Ekstraklasy Lech Poznań.

0 min - odkryciem tego sezonu w Zagłębiu jest Jakub Świerczok, który latem został pozyskany z pierwszoligowego GKS-u Tychy. W dotychczasowych spotkaniach Świerczok strzelił już pięć bramek.

0 min - brzmi już Rota, a to oznacza, że zawodnicy wychodzą na murawę. Goście dziś na biało, Arka oczywiście na żółto-niebiesko.

0 min - zwracamy uwagę też na prowadzącego dzisiejsze zawody Tomasza Musiała, arbitra z historycznego dla nas finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym.

1 min - zaczęła Arka!

1 min - pressing w wykonaniu Siemaszki odniósł pożądany efekt, bo naciskany Polaczek posłał piłkę w aut.

4 min - korner dla Arki wykonał Nalepa. Niezłe dośrodkowanie Michała wywołało małe zamieszanie wpolu karnym gości, ale nie udało się doprowadzić do pozycji strzeleckiej.

5 min - Nalepa znów w roli centrującego, tym razem z rzutu wolnego. Znów było ciekawie pod bramką gości, ale także i tym razem Zagłębie uporało się w defensywie.

7 min - Nalepa przejął piłkę pod polem karnym lubinian, wszedł w szesnastkę i oddał strzał ponad bramką Polacka. Zachowanie i akcja Nalepy mogło się spodobać.

8 min - teraz brawa dla Marciniaka, który świetnie wyblokował Czerwińskiego pod linią końcową i pozwolił piłce opuścić boisko.

9 min - pierwszy rzut rożny dla Zagłębia. Dobra asekuracja we własnej szesnastce Arkowców spowodowała, że od bramki wznowi grę Steinbors.

11 min - Zagłębie od kilku minut nie opuszcza naszej połowy boiska. Nasi zawodnicy nie pozwolili jednak na zagrożenie bramce Steinborsa.

13 min - rzut wolny wykonywał Nalepa. Dośrodkował w pole karne gości, ale wprost w ręce bramkarza z Lubina.

14 min - Starzyński wykonywał rzut wolny z lewej strony naszego pola karnego. Mogło byc groźnie, ale doskonale zachował się Zbozień, który wyskoczył najwyżej do piłki i oddalił niebezpieczeństwo.

20 min - Starzyński dopadł piłkę na 20 metrze od naszej bramki i od razu uderzył. Na szczęście posłana po ziemi piłka minęła naszą bramkę w odległosci ok. 2 metrów.

22 min - inicjatywa należy do zespołu trenera Stokowca. Arka ma problem ze zbudowaniem składnej akcji pod bramką Zagłębia, ale szczęśliwie akcje gości na razie też nie są specjalnie groźne.

25 min - zagościliśmy pod bramką lubinian. Okazji do oddania strzału nie zaprzepaścił Sambea, ale został zablokowany!

26 min - Zbozień wrzucił z autu w pole karne Zagłębia, piłkę sięgnął Helstrup, ale oddał zbyt lekki strzał.

27 min - pod linią końcową boiska, w pobliżu pola karnego Zagłębia faulowany był Siemaszko. Rzut wolny wykonał Nalepa, piłkę na dalszym słupku zgrywał głową Marcjanik, ale ta nie dotarła do żadnego z naszych zawodników, lecz padła łupem obrońców gości.

31 min - zakotłowało się na 16 metrze przed naszą bramką. Najpierw kapitalnie Helstrup wygarnął piłkę spod nóg Strzyńskiego, ale chwilę później w jej posiadanie wszedł Pawłowski i oddał bardzo niecelny strzał.

33 min - fantastyczne podanie Starzyńskiego w nasze pole karne w kierunku Pawłowskiego. Na szczęście jego zagranie pod naszą bramkę udało się zablokować!

35 min - Kopacz dał się nabrac na zwód Siemaszki i sfaulował go w odległości 35 metrów od własnej bramki.

36 min - piłkę ustawił Nalepa. Michał chciał lekko zacentrować na 12-13 metr, ale piłka spadła na pierwszego obrońcę i goście wyprowadzili kontrę. Na szczęście przeciął ją Sambea.

37 min - było groźnie pod naszą bramką! Z piłką zabrał się w nasze pole karne Pawłowski, ale świetnie wrócił się Marcjanik i wybił piłkę spod nóg zawodnika Zagłębia!

39 min - dośrodkowanie Nalepy z rzutu wolnego wpadło wprost w ręce Polacka.

40 min - Jazvić przebił się z piłką na prawym skrzydle i zacentrował w pole karne. Jach w ostatniej chwili zdjął piłkę z głowy Nalepy!

43 min - Guldan ze środka boiska posłał piłkę za plecy naszych obrońców, gdzie wbiegał Pawłowski. Ten trącił ją głową, ale skierował ponad poprzeczkę!

45 min - niefortunna interwencja Marciniaka, który upadł na murawę. Z akcją poszedł Świerczok, ale Helstrup skutecznie przerwał jego szarżę.

PRZERWA - inicjatywa w pierwszej połowie należała do gości, którzy potwierdzili swoje wysokie aspiracje w tym sezonie. Arkowcy wygląda na zespół, który dobrze wiedział, czego się spodziewać i główny nacisk położył na rozbijanie ataków Zagłębia. Gdynianie byli w tym bardzo skuteczni i nie dopuścili przeciwnika do żadnej klarownej sytuacji. Gdy nadarzała się okazja, sami próbowali zagrozić bramce lubinian, ale także nasi goście okazali się bezbłędni w defensywie.

W przerwie intensywnie rozgrzewa się Mateusz Szwoch, więc szykuje się korekta w składzie Arki od początku drugiej połowy.

46 min - Szwoch zmienił Jazvića. Grę wznowili goście.

48 min - co tu się stało??? Błąd w obronie Arki, Pawłowski wszedł w nasze pole karne, ale fatalnie skiksował przy strzale! Marciniak popełnił jeszcze większy błąd, bo oddał piłke na głowę Pawłowskiemu, ale jego strzał z 3 metrów fantastycznie jeszcze odbił na linii Steinbors! Niewiarygodne!

49 min - Starzyński wykonał rzut wolny spod linii końcowej. Postanowił zaskoczyć strzałem pod poprzeczkę Steinborsa, ale Łotysz znów spisał się kapitalnie!

50 min - Starzyński centrował tym razem z rzutu rożnego, a piłka doszła do głowy Balića! Wydawało się, że musi paść gol, ale z linii bramkowej wybił piłkę Siemaszko!!!

51 min - Starzyński uderzył niecelnie z 20 metrów.

54 min - Arka przetrwała te trudne dla siebie minuty i wreszcie sama zaatakowała. Z prawej strony zacentrował Zbozień, a Szwoch na siódmym metrze o centymetry rozminął się z futbolówką!

55 min - żółta kartka dla da Silvy, za faul na środku boiska.

59 min - Szwoch powalczył o straconą piłkę i został sfaulowany w odległości ok. 35 metrów od bramki Polacka.

60 min - Szwoch precyzyjnie zacentrował na 14 metr, gdzie główkował Marciniak. Piłka przeszła ok. metra nad bramką gości.

62 min - GOOOOLLLL dla Arki!! Rzut rożny dla Arki wykonał Nalepa, wybitą na 16 metr pilkę dopadł Zbozień i płasko uderzył! Futbolówkę trącił jeszcze Jarosław Jach, ale nie uchronił swojego zespołu od utraty gola!

65 min - Steinbors spokojnie złapał piłkę po lekkim strzale Świerczoka z 16 metrów.

68 min - rzut wolny wykonał Starzyński. Napastnicy Zagłębia byli na pozycji spalonej.

69 min - Tuszyński zmienia Pawłowskiego.

70 min - żółta kartka dla Nalepy.

72 min - zmiana w Arce. Po kontuzji wraca do gry Luka Zarandia, który wchodzi za Marcusa da Silvę. Opaska kapitana trafia na ramię Adama Marciniaka.

74 min - Piotr Stokowiec ściąga z boiska obrońcę Balića, a za niego ofensywny Arkadiusz Woźniak.

76 min - ostatnia zmiana w Arce. Za Rafała Siemaszkę wchodzi Jurado.

77 min - celny strzał Nalepy z ok. 18 metrów pewnie wyłapuje Polacek.

79 min - gol dla Zagłębia! Zagotowało się w naszym polu karnym, wymienili podania w naszej szesnastce goście, a wszystko skutecznym strzałem po ziemi sfinalizował Tuszyński!

81 min - Tuszyński ogląda żółtą kartkę za faul na Nalepie.

86 min - żółta kartka dla Marcjanika.

86 min - zmiana w Zagłębiu. Za Starzyńskiego wszedł Filip Jagiełło.

88 min - fatalne rozegranie rzutu wolnego przez Arkę. Nalepa chciał zacentrował na lewą stronę pola karnego, ale tam rozstąpili się wszyscy zawodnicy i piłka opuściła plac gry.

89 min - rzut rożny dla Zagłębia. Centrował Woźniak, ale Szwoch skutecznie wyekspediował piłkę z naszej szesnastki.

90+1 min - ależ szczęście przy Arce! Najpierw przepuścił piłkę za swoje plecy Marcjanik, gonił ją Świerczok i mało brakowało by ją dostał, bo z futbolówką rozminął się także Steinbors!

90+3 min - jeszcze próbowała Arka, lecz przy dośrodkowaniu Marciniaka Jurado nie miał szans z dobrze ustawionymi obrońcami Zagłębia.

KONIEC - druga połowa okazała się ciekawsza od pierwszej odsłony meczu głównie za sprawą dwóch goli, którą uraczyli kibiców zawodnicy obu drużyn. Wydawało się, że Arka może odnieść drugie z rzędu zwycięstwo przed własną publicznością, ale przestawienie gry gości na trzech obrońców odniosło pożądany dla nich skutek, czyli wyrównanie. Teraz oczekiwać będziemy kolejnych punktów w meczu wyjazdowym. Już za tydzień Arka grać będzie w Gliwicach z Piastem.