TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

13.09.2017

Ekstra Talent ponownie w Gdyni!

Program Ekstraklasy SA oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki pn. EKSTRA TALENT ponownie zagości w Gdyni. W czwartek 14 IX br. na terenie Ośrodka Treningowego na Witominie przy ul. Nauczycielskiej 9, w turnieju piłkarskim zagra 12 drużyn 12-latków, a ponadto ponad 90 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 35 weźmie udział w testach sprawności.

 

W każdym evencie weźmie udział 16 drużyn i około trzech tysięcy dzieci. Uczestnicy nie tylko zmierzą się z rówieśnikami w wyjątkowym turnieju rozgrywanym na profesjonalnych obiektach. Każde dziecko przejdzie testy sprawnościowe według ogólnoeuropejskiego wzoru EUROFIT, które sprowadzają się do trzech ćwiczeń. Zwis na ugiętych rękach, bieg wahadłowy 10 razy 5 metrów i bieg wytrzymałościowy (tzw. bip-test).

 

- Ten projekt można i nawet powinno się traktować w połączeniu z niedawnymi Akademiami Klasy Ekstra. Wtedy stawialiśmy przede wszystkim na ruch i zabawę z piłką, żeby odciągnąć dzieciaki od komputerów. Teraz będziemy profesjonalnie sprawdzać ich  sprawność i predyspozycje sportowe - mówi Jacek Bednarz, członek zarządu Ekstraklasy SA.
 

PROGRAM:

 

09.30 - przybycie drużyn, odprawa trenerów

10.00 - przywitanie oficjalne zespołów

10.15 - 12.00 - faza wstępna

12.00 - 13.30 - testy i posiłek regeneracyjny

ok. 13.30 - 15.00 - faza finałowa

ok. 15.15 - 15.30 uroczyste zakończenie Projektu.

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia