09.09.2017

Zwycięstwo i remis juniorów.

Zwycięstwo i remis zanotowały w dzisiejszych meczach ligowych nasze drużyny juniorskie. Juniorzy młodsi pokonali u siebie CWZS Bydgoszcz 1:0, a starsi zremisowali na wyjeździe z Piastem Gliwice 2:2.

Centralna Liga Juniorów U19 - 6 kolejka

Piast Gliwice - Arka Gdynia 2:2 (0:1)

Bramki: Pańtak 82', Tymiński 90+2' - Blok 11', Ziemann 58'

Arka: Krzepisz - Sławek, Manteufel, Blok, Kozakowski (65' Rumiński), Szopa, Nowakowski (82' Matys), Pek, Markiewicz, Gułajski (80' Kasprowicz), Wójtowicz (56' Ziemann)

Arka rozegrała już piąty w tym sezonie mecz ligowy na wyjeździe i tym razem podzieliła się punktami z Piastem Gliwice. Obie bramki dla żółto-niebieskich padły po dośrodkowaniach z rzutu rożnego. W 11 min. zagranie z narożnika wykorzystał Blok, a w 56 min. wprowadzony na boisko dwie minuty wcześniej Ziemann.

Niestety w końcówce gospodarze odrobili straty. W 82 min. kontaktowego gola dla Piasta zdobył Pańtak, który podobnie jak wcześniej nasi zawodnicy, popisał się celnym uderzeniem głową po rzucie rożnym. W doliczonym czasie gry do remisu doprowadził mocnym strzałem pod poprzeczkę Tymiński.

Trener Janczak po meczu:

- Szkoda straconych punktów. Prowadząc 2:0 do 82 minuty, nie powinniśmy dopuścić, aby przeciwnik wyrównał stan meczu. Pod koniec spotkania zabrakło nam trochę doświadczenia, cwaniactwa i dłuższego utrzymania się przy piłce.

Kolejny mecz Arka rozegra na własnym boisku z Wartą Poznań.

WYNIKI I TABELA CLJ

Centralna Liga Juniorów U17 - 4 kolejka

Arka Gdynia - CWZS Bydgoszcz 1:0 (1:0)

Bramki: Stępień 39'

Arka: Molenda - Wojda (10' Obłąkowski), Jahn, Wiśniewski, Branicki, Zbiranek (73' Michniewicz), Faltyński, Urbański, Stępień (67' Rudowski), Talaśka, Ossowski (41' Janczak)

Od początku spotkania rywale grali bardzo agresywnie. Żółto-niebiescy także mieli swoje okazje, ale dobrze spisywał się bramkarz przyjezdnych. Na minutę przed przerwą świetne podanie Faltyńskiego wykorzystał Stępień i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie Arkowcy stworzyli kilka dobrych sytuacji, jednak nie udało im się podwyższyć prowadzenia. W końcówce świetną interwencją popisał się Molenda, ratując nasz zespół przed utratą bramki.

Trener Frydrych po meczu:

- W dzisiejszym spotkaniu mieliśmy sporo problemów kadrowych. Z powodu urazów boisko opuścili kluczowi zawodnicy - Wojda i Zbiranek. Cieszymy się ze zwycięstwa, bo zespół mocno się napracował, by zdobyć komplet punktów.