08.09.2017

Arka - Wisła Kraków 3:1. Powrót na zwycięską ścieżkę!

Świetny mecz Arki przeciwko Wiśle zaowocował drugą wygraną w sezonie! Choć wynik otworzyli goście z Krakowa, zespół Leszka Ojrzyńskiego podniósł się jeszcze przed przerwą, na którą schodził z prowadzeniem. Po zmianie stron żółto-niebiescy podwyższyli wynik i wreszcie uśmiechnięci mogą myśleć o kolejnych spotkaniach.

8. kolejka Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Wisła Kraków 3:1 (2:1)

Bramki: Siemaszko 33', Sambea 38', Jurado 81' - Małecki 5'

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup (46' Sobieraj), Marciniak - Sołdecki - Nalepa (90' Szwoch), Sambea - Da Silva, Siemaszko (70' Jurado), Piesio

Wisła Kraków:  Buchalik - Cywka, Gonzalez (74' Halilović), Głowacki, Sadlok - Llonch, Arsenić, Boguski (60' Imaz), Ze Manuel (60' Kostal), Małecki, Lopez

Żółte kartki: Siemaszko, da Silva, Piesio, Nalepa - Gonzalez, Głowacki

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 7718

0 min - trzy tygodnie kazali na siebie czekać w Gdyni piłkarze Arki. Na przerwę reprezentacyjną udali się po porażce w Poznaniu, więc tych kilkanaście dni mogli wykorzystać na to, co ostatnio funkcjonowało gorzej. Efekty ich wysiłków będziemy mogli ocenić w starciu przeciwko krakowskiej Wiśle.

0 min - w wyjściowym składzie Arki znów nie brakuje zmian od ostatniego meczu. Dziś trafili do niego m. in. Siemaszko, da Silva i Piesio. Wraca również Sołdecki, a na lewą obronę ze środka pola powędruje dziś Adam Marciniak, który zastąpi tam świeżo upieczonego tatę Marcina Warcholaka.

0 min - Wisła aktualnie okupuje piątą lokatę w tabeli z zaledwie dwupunktową stratą do lidera. Zawodnikiem, który w zespole Białej Gwiazdy przykuwa największą uwagę w tym sezonie jest oczywiście Carlos Lopez, czyli Carlitos. To na tego piłkarza muszą szczególnie uważać nasi obrońcy.

0 min - Grzegorz Piesio to jedyny zawodnik Arki, który jest zagrożony regulaminową pauzą w kolejnym spotkaniu. Aby tego uniknąć nasz zawodnik musi zachować czyste konto kartkowe.

0 min - futbolowa jesień powoli zaczyna być również prawdziwą jesienią pogodową. Warunki do gry w piłkę są jednak idealne i wierzymy, że Arkowcy dziś nie pozwolą nikomu myśleć o lekkim chłodzie.

0 min - Rota! Arkowcy na żółto-niebiesko, Wisła czerwono-biało.

1 min - zaczęli goście z Krakowa.

2 min - pierwszy groźniejszy wypad Wisły pod nasze pole karne. Szczęśliwie Ze Roberto przy próbie dośrodkowania trafił we wracającego Marcjanika.

4 min - Sambea popędził skutecznie za piłką, którą wiślacy ocenili za straconą. Sprzed linii końcowej Yannick próbował podać do da Silvy, ale przecięli to jednak obrońcy z Krakowa.

5 min - gol dla Wisły! Trafienie z gatunku "stadiony świata"! Małecki uderzył z ok. 30 metrów i trafił idealnie w okienko bramki Steinborsa! Piłka odbiła się jeszcze od słupka, genialne trafienie Małeckiego...

8 min - odpowiedź Piesio zza pola karnego niecelna, ale był rykoszet i będzie rzut rożny.

9 min - niezła centra Nalepy z kornera, ale nie dali się zaskoczyć goście.

11 min - Sadlok sfaulował da Silvę przy linii bocznej na wysokości pola karnego Wisły. Rzut wolny wykona Nalepa.

11 min - znów defensywa z Krakowa radzi sobie z niezłym dośrodkowaniem Nalepy.

15 min - Cywka był bliski podwyższenia prowadzenia Wisły! Kilka podań na jeden kontakt wymienionych przez gości wyprowadziło Małeckiego na prawą stronę naszego pola karnego, a stamtąd zawodnik gości wyłożył piłkę do Cywki, którego płaski strzał wyłapał Steinbors.

16 min - tym razem w natarciu gospodarze. Akcja została sfinalizowana ponownie niecelnym strzałem z 20 metrów Piesio.

19 min - i znów uderzenie zza pola karnego na bramkę Buchalika, i znów niecelne. Tym razem strzelał Sołdecki.

21 min - Cywka mimo asysty trzech gdyńskich obrońców przedarł się naszym lewym skrzydłem, precyzyjnie zagrał do Carlitosa na 13 metr, a strzał Hiszpana okazał się minimalnie niecelny! Będzie jeszcze rzut rożny dla Wisły.

22 min - krótkie rozegranie tego stałego fragmentu przez gości, ale piłka ostatecznie w rękach reprezentanta Łotwy w naszej bramce.

27 min - najlepsza okazja żółto-niebieskich! Dośrodkowanie z rzutu wolnego Marciniaka z bocznej strefy boiska przeszło za plecy obrońców, gdzie wyskoczył Rafał Siemaszko i uderzając piłkę na wślizgu skierował ją tuż obok bramki!

28 min - Piesio tym razem wykazał się świetną interwencją w naszym polu karnym w ostatniej chwili odbierając piłkę Cywce.

29 min - popis umiejętności Carlitosa, który oszukał całą naszą linię obrony i uderzył z 16 metrów po ziemi, jednak nie dał się zaskoczyć Steinbors!

30 min - wrzut z autu Zbozienia w pole karne Wisły, a tam Marcjanik o włos od skierowania piłki do bramki Buchalika!

33 min - goooollll dla Arki!!! Niezawodny Rafał Siemaszko kapitalnym strzałem głową z 12 metrów pokonał Buchalika! Fenomenalna asysta Marciniaka!

38 min - gooolll dla Arki! Ależ pięć minut żółto-niebieskich!!! Piesio dostrzegł wchodzącego w pole karne Yannicka Sambeę i zagrał mu kapitalną prostopadłą piłkę, a Sambea spokojnie ją przyjął i uderzył nie do obrony!

39 min - żółta kartka dla Ivana Gonzaleza za faul w powietrzu na da Silvie.

40 min - Piesio znów uderzył z dystansu i to była jego najlepsza próba! Piłka minimalnie minęła spojenie bramki Buchalika!

43 min - idealna okazja dla Wisły na wyrównanie. Rzut wolny z ok. 25 metrów na wprost naszej bramki wykonał Carlitos. I to wykonał kapitalnie, bo skierował piłkę tuż przy naszym słupku, ale Steinbors znów potwierdził klasę! Zdołał odbić piłkę za linię końcową!

45 min - Carlitos zacentrował z rzutu rożnego, a na siódmym metrze w idealnej sytuacji znalazł się Arsenić, który fatalnie dla siebie spudłował! Mocno poszkodowany Helstrup

PRZERWA - to już niemal tradycja, że Arka z Wisłą dostarczają kibicom w Gdyni wiele emocji. Dziś ich również nie brakuje. Do trzydziestej minuty kibice Arki mogli śledzić spotkanie z ogromnym niepokojem, bo nie dość, że Wisła po kapitalnym strzale Małeckiego prowadziła od piątej minuty, to raz po raz stwarzała spore zagrożenie pod naszą bramką. Wtedy jednak nastąpiło kapitalne pięć minut Arki, która najpierw po fantastycznej główce Siemaszki wyrównała, a chwilę później po uderzeniu Sambei wyszła na prowadzenie. Obie drużyny graja ofensywnie, obie szukają goli, więc druga połowa zapowiada się kapitalnie.

Do wejścia na boisko szykuje się Sobieraj, wygląda na to, że uraz Helstrupa może być poważniejszy.

46 min - gramy!

47 min - faulowany Siemaszko w pobliżu pola karnego Wisły. Będzie niezła sytuacja dla naszego zespołu.

48 min - ależ było blisko! Piłka zagrana przez Nalepę powędrowała w okolice dalszego słupka, gdzie nabiegał Marcjanik i chyba tylko instynktu napastnika zabrakło stoperowi Arki, aby skierować ją do bramki!

49 min - dwie żółte kartki dla Arki w jednej sytuacji. Ukarani Siemaszko i da Silva.

50 min - co to mógł być za gol! Zabrał się z piłką w pole karne Nalepa, rozegrał piłkę z Siemaszką, a po chwili Nalepa uderzył z przewrotki, kierując piłkę w okienko bramki! nie wiem, jak tam zdążył Buchalik!

51 min - i znów Arka o włos od gola! Siemaszko okiwał dwóch rywali z prawej strony pola karnego i wyłożył piłke na strzał da Silvie, który z 10 metrów fatalnie przestrzelił!

54 min - teraz zwodami w naszym polu karnym popisał się Małecki. Dośrodkowywał, a może strzelał, w każdym bądź razie piłka przeszła tuż nad poprzeczką naszej bramki!

58 min - rzut rożny dla Arki. Wykonał go Nalepa, piłka trafia pod nogi da Silvy, a strzał Marcusa zostaje zablokowany!

59 min - doskonała wymiana podań da Silvy i Nalepy, Nalepa w polu karnym uderza, ale jest zablokowany!

60 min - podwójna zmiana w Wiśle. Jesus Imaz za Boguskiego, Martin Kostal za Ze Manuela.

61 min - od razu w idealnej sytuacji mógł się znaleźć Jesus Imaz, ale na szczęście w ostatniej chwili udało się wybić mu piłkę spod nóg!

63 min - kartka dla Piesio. W meczu z Zagłębiem Grzesiek będzie musiał pauzować.

65 min - strzał głową Imaza lekki i w środek naszej bramki. Nie mógł mieć problemów Steinbors.

68 min - okolice 28-30 metra od naszej bramki i faul na jednym z wiślaków. Będzie groźnie.

69 min - ależ rozegranie i cud, że nie padł gol dla Wisły! Carlitos nie uderzał, lecz zagrał do Głowackiego, który głową zagrał przed naszą bramkę. Tam znalazł się Gonzalez, który z dwóch, może trzech metrów zagrał ponad poprzeczkę!

70 min - zmiana w Arce. Wielkie brawa dla schodzącego Siemaszki, wchodzi Jurado.

71 min - 35 metr, a strzał oddaje da Silva! Piłka przechodzi obok bramki, ale mamy jeszcze rzut rożny.

72 min - dobrze bronią się wiślacy przy stałym fragmencie wykonanym przez Nalepę.

74 min - ostatnia zmiana w Wiśle. Za Gonzaleza wchodzi Halilović.

80 min - zakotłowało się w polu karnym Wisły po wrzucie z autu Zbozienia, ale szczęście pozostało w tej sytuacji przy Wiśle.

81 min - gooooolll dla Arki! 3:1! Jurado z bliska głową kieruje piłkę siatki Wisły po tym, jak Buchalik odbił groźny strzał Piesio!

83 min - Nalepa otrzymuje żółtą kartkę za faul przy linii bocznej.

84 min - bardzo groźne dośrodkowanie Carlitosa z rzutu wolnego, na szczęście dwóch wiślaków rozmija się z piłką w naszej szesnastce.

89 min - żółta kartka dla Głowackiego za faul na Jurado.

90 min - wchodzi Mateusz Szwoch, boisko opuszcza Michał Nalepa

90+1 min - Zbozień centruje na 14 metr, Szwoch główkuje, ale piłkę skierowaną w środek bramki bez problemów łapie Buchalik.

90+2 min - rzut rożny dla Wisły. Centruje Carlitos, ale piłka dociera do Marcusa.

KONIEC - Arka znów zagrała na miarę oczekiwań swoich i swoich kibiców. Po przerwie Wisła już nie potrafiła stworzyć sobie tak wielu dogodnych okazji pod naszą bramką, a gdynianie potrafili jeszcze raz skierować piłkę do siatki i wreszcie doczekaliśmy się drugiego zwycięstwa w tym sezonie!