19.08.2017

6 kolejka Lotto Ekstraklasy: Pogoń ma sposób na Arkę.

Dwa rzuty karne i samobój - to wystarczyło, aby Pogoń powtórzyła wynik z poprzedniego sezonu i wysoko pokonała Arkę, pozbawiając nas miana niepokonanych w Ekstraklasie. To był całkowicie nieudany występ żółto-niebieskich i miejmy nadzieję, że długo już się taki nie przytrafi.

6 kolejka Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 0:3 (0:1)

Bramki: Gyurcso 43'(k), Szwoch 51'(s), Frączczak 58'(k)

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Danch, Warcholak -  Sambea -  Jazvić (60' Siemaszko), Szwoch, Marciniak, Da Silva (46' Piesio) - Jurado (59' Kun).

Pogoń: Załuska - Niepsuj, Rapa, Dvali, R. Nunes - Piotrowski (80' Murawski), Drygas - Formella (83' Listkowski), Kort (69' Kowalczyk), Gyurcso - Frączczak

Żółte kartki: Zbozień, Marcjanik - Piotrowski, Dvali, Kowalczyk

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 9074

0 min - w składzie gości dziś Dariusz Formella, do niedawna związany z Arką, a na ławce Rafał Murawski. Niegdyś piłkarz żółto-niebieskich, a dziś powiązany właścicielsko z naszym klubem.

0 min - w Arce od początku Zbozień, Jazvić i da Silva, czyli zawodnicy których zabrakło w wyjściowym składzie w Zabrzu.

0 min - oczywiście nieobecny jest Tadeusz Socha, który dochodzi do siebie po fatalnym zderzeniu z Kojem w meczu z Górnikiem.

0 min - dziś niebo w Gdyni spowite chmurami, ale jest ciepło i bez deszczu. Warunki do gry zatem dobre, a dla kibiców idealne!

0 min - to już szósta kolejka sezonu, a Arka wciąż z mianem drużyny niepokonanej. Liczymy, że nie inaczej będzie po ostatnim gwizdku w dzisiejszym spotkaniu.

0 min - zawody poprowadzi sędzia Szymon Marciniak. Podczas spotkania będzie mógł korzystać z technologii VAR.

0 min - Arkowcy mają swoje porachunki z Portowcami z zeszłego sezonu. Dwukrotnie doznali dotkliwej porażki - najpierw w Gdyni ulegli Pogoni 0:3, a w rewanżu 1:5. Po spotkaniu w Szczecinie z pracą w Arce rozstał się Grzegorz Niciński.

0 min - rozbrzmiewa Rota, obie drużyny wyszły na murawę. Arkowcy jak zwykle na żółto-niebiesko, goście dziś w białych strojach.

1 min - zaczęła Pogoń!

2 min  - udane zagranie Formelli z prawej strony pola karnego, do piłki doszedł Frączczak, który mimo ostrego kąta oddał strzał obroniony przez Steinborsa!

5 min - kapitalna próba podania Zbozienia do wychodzącego za plecy obrońców Jazvića, ale niestety Filip był na pozycji spalonej.

9 min - Arka w ataku. Dwukrotnie dobrymi zagraniami z prawego skrzydła w pole karne popisał się Jazvić, ale nie udało się zaskoczyć dobrze ustawionych szczecińskich obrońców.

10 min - Szwoch centrował z rzutu wolnego, ale mimo dobrej wysokości, na której szybowała futbolówka, dobrą interwencją popisał się Nunes.

15 min - Nunes dośrodkowuje z lewej strony w pole karne, piłka trafia w rękę Zbozienia, ale sędzia Marciniak uznał, że to nie kwalifikowało się podyktowanie jedenastki.

17 min - żółta kartka dla Zbozienia za faul na Gyurcso.

19 min - Szwoch zacentrował z rzutu rożnego na szósty metr, tam wyskoczył Marcjanik i sięgnął głową piłkę, lecz nie zdołał zmieścić jej pod poprzeczkę!

20 min - Jazvić nie odpuścił w sytuacji, gdy piłka była zagrana przez jednego z obrońców do Załuski. Był bliski zablokowania wybijanej przez bramkarza Pogoni piłki, ostatecznie skończyło się na faulu Chorwata.

21 min - było groźnie pod naszą bramką, gdy Frączczak  nie skorzystał z dobrego dogrania Niepsuja w pole karne. O włos minął się z piłką napastnik Pogoni.

27 min - Jurado mógł strzelić gola! Z autu wrzucił piłkę Warcholak, przedłużył ją w kierunku dalszego słupka jeden z zawodników Pogoni, a tam był już Hiszpan, któremu chyba milimetrów zabrakło by sięgnąć piłkę i skierować ją do siatki!

30 min - Gyurcso posłał piłkę w naszą szesnastkę, gdzie trącił ją głową Frączczak, lecz wyszedł z tego bardzo niecelny strzał.

35 min - znakomita piłka od Szwocha do Jazvića, niestety przeczytał to zagranie Nunes i skutecznie zablokował naszego zawodnika!

38 min - znów "kocioł" w polu karnym Pogoni po wyrzucie z autu! Tym razem z prawej strony dorzucał piłkę Zbozień, a Warcholak był bliski jej opanowania i oddania strzału niedużej odległości! Niestety górą podopieczni Macieja Skorży.

42 min - rzut karny dla Pogoni! Złe zagranie Zbozienia w kierunku Steinborsa, Łotysz piłkę ofiarnie wybijał przed Formellą, ale arbiter dostrzegł faul naszego bramkarza!

43 min - gol dla Pogoni! Gyurcso pewnie wykonał jedenastkę.

PRZERWA - złym dla nas wynikiem zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania. Nic zresztą nie zapowiadało wydarzeń z jej końcówki, tym bardziej, że nawet telewizyjne powtórki nie wyjaśniają w sposób jednoznaczny decyzji arbitra. Tego już jednak nie zmienimy i pozostaje po zmianie stron odpowiedzieć gościom ze Szczecina. Niezbędne wydają się być zmiany w zespole Ojrzyńskiego i pierwszą korektą powinien być Grzegorz Piesio, który intensywnie się w przerwie rozgrzewa.

46 min - wznowili grę Arkowcy! Piesio zmienił da Silvę.

47 min - rzut rożny wykonał Szwoch. Po interwencji zawodników gości, będzie korner z drugiej strony boiska.

47 min - znów Szwoch z rożnego, wybijają obrońcy, tym razem w pole gry.

50 min - faul na Piesio w okolicy narożnika pola karnego gości. Piłkę ustawia Szwoch.

51 min - dośrodkowanie Mateusza wypiąstkował Załuska.

51 min - gol dla Pogoni po kuriozalnej interwencji Szwocha! Gyurcso wyprowadził kontrę lewym skrzydłem, zacentrował w nasze pole karne, gdzie najpierw nie trafił w piłkę Warcholak, a chwilę później trącił ją Szwoch w tak nieszczęśliwy sposób, że ta wpadła do naszej bramki!

56 min - żółta kartka dla Piotrowskiego.

57 min - znów karny dla Pogoni! Tym razem Danch fauluje Drygasa i sędzia nie miał najmniejszych wątpliwości!

58 min - Frączczak podwyższa na 3:0 z jedenastu metrów.

59 min - Kun za Jurado.

60 min - Siemaszko za Jazvića.

63 min - zupełnie nieudane zagranie Niepsuja spod linii końcowej. Piłka opuściła boisko.

67 min - próba wymiany piłki przez Arkowców w szesnastce gości. Kun do Siemaszki, chwilę póxniej przy piłce był jeszcze Warcholak, ale zagranie Marcina zupełnie nieudane.

68 min - Arka zupełnie się odsłoniła z tyłu, z czego próbuje korzystać Pogoń. Tym razem Danch skuteczną interwencją powstrzymał Frączczaka.

69 min - pierwsza zmiana w zespole trenera Skorży. Kowalczyk za Korta.

71 min - Dvali ogląda żółtą kartkę za powstrzymanie faulem Kuna.

73 min - po rzucie rożnym wykonanym przez Szwocha, sprzed pola karnego uderzył Piesio. Piłka trafiła... w zadaszenie trybuny GOSiR.

74 min - tym razem żółtą kartkę ogląda Kowalczyk za faul na Piesio.

76 min - tym razem "żółtko" dla zawodnika Arki. Ukarany został Marcjanik.

78 min - Zbozień wrzucił piłkę z autu w pole karne Pogoni, było bez zagrożenia bramce Załuski. Obrońcy nie popełnili błędu.

79 min - brawa dla Siemaszki za indywidualną akcję w polu karnym Pogoni. Rafał wdał się w drybling z obrońcami i oddał lekki i niecelny strzał.

80 min - na boisku melduje się Murawski, który zmienił Piotrowskiego.

83 min - ostatnia korekta Macieja Skorży. Schodzi Formella, wszedł Listkowski.

84 min - Marcjanik główkował w kierunku bramki Pogoni, ale Załuska nie miał problemu z wyłapaniem piłki. Zza linii bocznej wrzucił piłkę Zbozień.

88 min - Piesio dokładnym podaniem wyprowadził Siemaszkę na pozycję strzelecką w polu karnym Pogoni! Nasz napastnik chciał sprytnym strzałem przy bliższym słupku zaskoczyć Załuskę, ale ten nie dał się nabrać.

90 min - Nunes dorzucił z lewej strony w nasze pole karne, a tam Frączczak spróbował strzału z powietrza. Trafił w Warcholaka.

KONIEC - do zapomnienia? a może właśnie do dobrego zapamiętania, aby już nigdy takiego występu nie powtórzyć? Po bardzo prostych błędach pod własną bramką Arka znów dotkliwie przegrywa z Pogonią i pozbawia się w ten sposób miana drużyny niepokonanej w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy.