07.07.2017

Statystyka meczu Legia - Arka: Ten pierwszy raz!!!

Arka debiutowała z meczu o Superpuchar. W meczu tym grała jako gość.  Objęła prowadzenie, dotrwała z remisem 1:1 do 90 minuty, a następnie pokonała Legię w rzutach karnych! Bohaterem meczu był Pavels Steinbors, który obronił 2 rzuty karne oraz skuteczni strzelcy jedenastek!

Do przerwy mieliśmy remis 1:1 po bramkach "Legionistów". Pierwsza dla Arki autorstwa Michała Pazdana to zasługa Grzegorza Piesio, który mocno dośrodkował w pole karne, a obrońca Legii, przy próbie interwencji wpakował piłkę do siatki przy słupku.

7 minut później indywidualna akcja Moulina przyniosła wyrównanie po pięknym uderzeniu, przy którym Steinbors nie miał szans.

W 1 połowie było kilka dobrych akcji z obu stron. W bramce Arki świetnie spisywał się  Steinbors. Tak było m.in. w 21 min po strzale Jędrzejczyka oraz w 30 min po strzale Niezgody.

W 2 połowie  początek należał do Arki. Groźnie uderzali Zbozień, Piesio i Marcus da Silva.

Ostatecznie mecz  zakończył się remisem 1:1 i mieliśmy karne: