TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

31.05.2017

Trener Leszek Ojrzyński: Wszystko zależy od nas!

Po 2 dniach zajęć w Gniewinie, dzisiaj nasz zespół wyjechał do Grodziska Wielkopolskiego. Przed wyjazdem z dziennikarzami na krótkim briefingu spotkał się trener Leszek Ojrzyński.

 

Nie zabrakło życzeń urodzinowych, w tym najważniejszego jakim było życzenie sukcesu i utrzymania Arki w Ekstraklasie.

 

Trener wyraził zadowolenie z możliwości trenowania na obiektach w Grodzisku:

 

Przeprowadzimy dwa treningi na bardzo dobrej płycie. Mamy razem nocleg, Jemy razem posiłki, możemy porozmawiać. To ważne przed takim meczem. Potrzebna nam jest konsolidacja.  To dla nas najważniejszy mecz sezonu.  Musimy się na nim skupić. To ma nam pomóc.  Mamy dwie analizy i pracę do wykonania, a z drugiej strony, nie można cały czas żyć piątkiem, bo nastąpi zmęczenie psychiczne.

 

Gdy zobaczymy, że atmosfera jest zbyt napięta postaramy się ją nieco rozluźnić. Dobrze, że podróż mamy rozłożoną na dwa dni. Z Grodziska jest o wiele mniej kilometrów do Lubina. Wychodzi na to, że są same plusy takiego wyjazdu.

 

Wszystko w kontekście utrzymania wciąż zależy od Arki:

 

Mamy świadomość, że jak wygramy nie musimy nasłuchiwać wieści z drugiego meczu. W innym przypadku musimy patrzeć na Chorzów.

 

Mamy nadzieje, że to wygramy. Musimy zawodnikom uświadomić, żeby historia z Ruchu się nie powtórzyła z początku meczu, gdy szybko straciliśmy bramkę i musieliśmy gonić wynik.  Było nerwowo, to rywali uskrzydliło. To już historia, teraz jedziemy zagrać lepszy mecz i oby to było szczęśliwie spotkanie dla nas. O to jedziemy walczyć!

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/arka-leczna_42_23354d59cc047c46608430f6298ea873.jpg

Trener skupia się tylko na tym jakie zadanie ma zespół do wykonania i ogląda się tylko na siebie: 

 

Wiem, że mówi się sporo o tym meczu i są to jakieś spekulacje. Zobaczymy jak będzie w piątek.

Ja na miejscu trenera Stokowca dałbym szansę młodym, bo swojej pozycji i tak już nie poprawią, pieniędzy im nie przybędzie.

 

Zaczęli sezon w pucharach bardzo wcześnie, teraz odzyskali formę, ale następny sezon jest lada dzień. Znam Piotrka bardzo dobrze i sam jestem ciekaw co wymyśli. Jak spojrzymy na ostatni mecz Lechia – Pogoń, to także kilku zawodników zabrakło.

 

To naturalna sprawa, aby ogrywać mniej doświadczonych, młodych w sytuacji, gdy cel już zrealizowałeś. To wydaje się naturalne.

 

My musimy być przygotowani na każdy wariant. Mamy swoje problemy, jeśli chodzi o zdrowie kilku naszych zawodników. Narzekają na drobne urazy Łukasiewicz, Siemaszko, Trytko, Yannick Sambea czy Hofbauer. Mam nadzieję, że większość z nich będzie do naszej dyspozycji.

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/derby_lechia-arka_09_9b860833d9aa5df6e4398e4f8475806c.jpg My nie oglądamy się na to kto zagra w Zagłębiu, ale patrzymy na siebie. Jedziemy tam po to, aby wygrać. Musimy być skupieni, zdeterminowani, żeby zagrać tak, aby się cieszyć w drodze powrotnej.

 

Zagłębie także wyjdzie po to, aby wygrać. To nie są już te czasy, kiedy na boisku działy się różne rzeczy. Teraz nikt sobie na takie coś nie pozwoli. Każdy wychodzi po to żeby wygrać.

 

Ludzie lubią spekulacje, szukają podwójnego dna. Wiemy, że ciężkie zadanie przed nami. Nikt nie powiedział, że będzie coś za darmo.

 

Przy tych remisach i porażkach mogliśmy być poza grą. Opatrzność tak spowodowała, że jesteśmy w walce. To sygnał, że musimy wszystko zrobić, aby to wykorzystać.

 

tryb
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia