21.05.2017

Porażka juniorów młodszych.

W 10 kolejce ligi markoregionalnej nasi juniorzy młodsi zmierzyli się na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Rywale wygrali to spotkanie 2:1 (1:0).

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych - 10 kolejka

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 2:1 (1:0)

Bramki: Sikora 30', Dziadkowiec 48' - Ziemann 57' (k.)

Arka: Knut - Kasprowicz (59' Grądziel), Blok (70' Poręba), Lisiecki, Sławek (76' Lewiński), Bednarski, Szałecki (45' Wojtkowski), Gułajski (50 Rumiński), Szwoch (62' Cierocki), Pek, Ziemann

Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem rywali. W 30 min. do siatki trafił Kamil Sikora. Po przerwie na 2:0 podwyższył Sebastian Dziadkowiec i sytuacja żółto-niebieskich stała się jeszcze trudniejsza. Podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka nie rezygnowali jednak z walki o korzystny wynik. W 57 min. Arka zdobyła kontaktową bramkę po strzale Marcela Ziemanna z rzutu karnego. Jak się okazało, był to ostatni gol w tym meczu i komplet punktów pozostał w Gdańsku.

Arka ma obecnie w swoim dorobku 15 pkt. i zajmuje 4 miejsce w tabeli. Kolejny mecz żółto-niebiescy rozegrają na własnym boisku z Wartą Poznań.