08.05.2017

Cracovia - Arka 2:0. Mamy problem.

Bolesny okazał się powrót na boiska ligowe dla Arki. Cracovia okazała się lepsza od żółto-niebieskich, strzelając bramkę w samej końcówce pierwszej połowy i podwyższając z rzutu karnego po zmianie stron. Szczególnie źle skończył się ten mecz dla Adriana Błąda, który chwilę po wejściu na boisko złamał rękę.

32. kolejka Lotto Ekstraklasy - grupa B

Cracovia - Arka Gdynia  2:0 (1:0)
Bramki: Piątek 44', Dąbrowski 73'(k)

Cracovia: Sandomierski - Deleu, Wołąkiewicz, Malarczyk, Diego - Dąbrowski, Budziński - Szczepaniak, Cetnarski (75' Vestenicky), Jendrisek - Piątek (89' Steblecki)

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Zarandia (64' Błąd, 69' Formella),  Łukasiewicz, Marciniak, Szwoch, Bożok  -  Trytko (46' Siemaszko)

Żółte kartki: Piątek - Bożok, Szwoch.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 6279

0 min - trener Ojrzyński zaczyna już nas przyzwyczajać do tego, że w każdym meczu rotuje składem Arkowców. Dziś do wyjściowej ligowej jedenastki wracają Zbozień, Bożok, Marciniak i Trytko. Po raz pierwszy szansę występu od pierwszej minuty dostanie Luka Zarandia.

0 min - podobnie jak w meczu finałowym o Puchar Polski, na ławce pozostał Siemaszko, czyli obserwujemy wariant zbliżony do tego, który jakże skutecznie zafunkcjonował w Finale. Tym razem nawet na ławce rezerwowych nie dostrzegamy Hofbauera i da Silvy.

0 min - wszyscy mocno liczymy na to, że fakt zdobycia Pucharu Polski spowoduje, że od tego momentu nasi piłkarze jak natchnieni będą zdobywać ligowe punkty.

0 min - drużyny już na murawie. Arka na żółto-niebiesko, gospodarze oczywiście w biało-czerwonych pasiakach.

1 min - gramy!

3 min - na razie dużo walki, akcje przerywane faulami.

3 min - pierwszy celny strzał Cracovii z dystansu, ale to uderzenie Jendriska nie mogło sprawić Steinborsowi problemów.

4 min - Szczepaniak przedarł się w okolice narożnika boiska i zacentrował, a  Zbozień wybił piłkę za linię końcową. Rzut rozny dla Pasów.

5 min - i znów celny strzał na naszą bramkę! Cetnarski dośrodkował, a Malarczyk celnie zagłówkował! Steinbors znów na posterunku!

7 min - Arka była blisko! Bożok spod linii końcowej zagrał na 14-sty metr, gdzie nabiegł Zarandia i uderzył bez zastanowienia! Niestety dokładnie w miejsce, gdzie był Sandomierski!

14 min - ależ błąd przydarzył się Warcholakowi! W pozornie niegroźnej sytuacji Warcholak długo zwlekał z wybiciem piłki, a gdy już się na to zdecydował, trafił w Szczepaniaka, a piłka nieznacznie minęła światło naszej bramki!

21 min - Deleu zagrywał z lewej strony na 10 metr, lecz Szczepaniak dobrze przypilnowany nie mógł oddać precyzyjnego strzału.

23 min - niezła kombinacyjna akcja Arki, ale udało się wywalczyć "tylko" rzut rożny.

24 min - niezła centra Szwocha z rzutu rożnego, ale wybili piłkę gospodarze na 16-sty metr, a tam sytuacyjny strzał Warcholaka okazał się mało precyzyjny.

26 min - znów lewym skrzydłem przedzierał się Deleu, a do jego bardzo wysoko zawieszonego dośrodkowania doszedł Cetnarski i bardzo niecelnie uderzył.

28 min - świetny powrót Zbozienia, który skutecznie zablokował akcję Jendriska!

33 min - niezłe podanie do Piątka w nasze pole karne, ale napastnik Pasów przyjął piłkę ręką.

37 min - indywidualna akcja Piątka na naszej połowie. Osamotniony w tym ataku napastnik Cracovii oddał niecelny strzał zza pola karnego.

41 min - mieliśmy rzut rożny. Gospodarze wybili piłkę na 20 metr, a tam był Warcholak, którego strzał z powietrza był bardzo niecelny.

43 min - tym razem Warcholak bardzo dobrze w defensywie. Świetnie przypilnował Cetnarskiego przy dośrodkowaniu Wołąkiewicza.

44 min - ależ zakotłowało się w naszym polu bramkowym! Gospodarze dwukrotnie próbowali z bliska skierować piłkę do siatki, ale za każdym razem udawało się strzały zablokować, a po chwili wyekspediować piłkę w aut!

44 min - gol dla Cracovii! Dąbrowski zacentrował na piąty metr, a Piątek strzałem głową pokonał Steinborsa!

45 min - to mogła być błyskawiczna odpowiedź żółto-niebieskich! Po wyrzucie piłki z autu, nieznacznie minął się z futbolówką Łukasiewicz!

PRZERWA - gospodarze przeważali w pierwszych trzech kwadransach i zostali nagrodzeni za to bramką w samej końcówce tej części gry. Arkowcy długo koncentrowali się na odpieraniu ataków Cracovii, ale tylko raz zdołali odpowiedzieć groźną akcją pod bramką Sandomierskiego, co okazuje się być zbyt mało, aby liczyć na korzystny wynik. Liczymy, że po zmianie stron zobaczymy Arkę bardziej ofensywną i zdołamy odwrócić niekorzystny wynik.

46 min - od początku drugiej połowy na boisku melduje się Siemaszko, który zmienił Trytkę.

46 min - nasz zespół zaczął od rzutu rożnego, a chwilę później dalekiego wyrzutu z autu Zbozienia, ale na razie bez wypracowania pozycji strzeleckiej.

51 min - dobra asekuracja Sobieraja przy podaniu prostopadłym do Piątka.

51 min - bardzo podobna sytuacja, tym razem Piątek faulował Sobieraja, co nie umknęło sędziemu.

57 min - dużo niedokładności w naszych poczynaniach. Każda próba wyprowadzenia akcji kończy się zdecydowanie za szybko na nieprecyzyjnym podaniu.

58 min - żółta kartka dla Bożoka za faul przy linii środkowej.

59 min - spokojne zagranie głową Sobieraja do Steinborsa po dośrodkowaniu Jendriska.

60 min - ze stałego fragmentu, piłkę w pole karne gospodarzy dogrywał Szwoch. Piłka dotarła do Zbozienia, ale nasz obrońca nie zapanował nad futbolówką.

63 min - spięcie między Szwochem i Piątkiem. Po żółtej kartce dla obu zawodników.

64 min - Adrian Błąd zmienił Zarandię.

66 min - poważny problem spotkał Adriana Błąd, który bardzo nieprzyjemnie upadł na murawę i chyba po dwóch minutach będzie musiał opuścić plac gry...

68 min - dostajemy informację, że Błąd złamał rękę w dwóch miejscach!

69 min - Formella za Błąda.

70 min - niezłe dośrodkowanie Szwocha, ale znów kilku centymetrów zabrakło Zbozieniowi, aby sięgnąć głową tą piłkę!

72 min - rzut karny dla Cracovii! Szczepaniak zacentrował w pole karne, a piłka trafia w rękę Warcholaka!

73 min - Damian Dąbrowski pewnie podwyższył z rzutu karnego!

75 min - Vestenicky za Cetnarskiego. To pierwsza zmiana w zespole gospodarzy.

79 min - Arka naciera, dłużej utrzymuje się piłce, próbuje coś zdziałać pod polem karnym Cracovii, ale wszystko nieskuteczne, bez wyprowadzenia któregokolwiek z zawodników na pozycję strzelecką.

80 min - po dośrodkowaniu Vestenickiego rzut rożny dla Pasów.

81 min - dobrze wybronili się z tej sytuacji Arkowcy, ale nie zdołaliśmy wyprowadzić swojej akcji.

82 min - tym razem korner dla gdynian. Dośrodkowanie Szwocha spada na głowę Łukasiewicza, ale Antek nie zdołał oddać celnego strzału.

86 min - znów piłka zatańczyła w polu karnym gospodarzy, ale podobnie jak we wcześniejszych sytuacjach zabrakło dokładnego podania w kluczowym dla akcji momencie...

87 min - kolejna ciekawa akcja Arki, ale tylko do pewnego momentu. Formella chciał zagrać prostopadle do Siemaszki, lecz nasz napastnik był na pozycji spalonej.

89 min - Steblecki za Piątka.

90 min - Vestenicki przejął podanie od Budzińskiego, ale uderzył lekko i wprost w naszego bramkarza.

90 min - sześć minut doliczonych.

90+3 min - po rzucie rożnym wykonanym przez Szwocha, piłka spadła na 16 metr pod nogi Warcholaka. Ten uderzył mocno i niecelnie.

90+5 min - strzał z dużego dystansu Sobieraja wpada w ręce Sandomierskiego.

KONIEC - to był nieudany mecz żółto-niebieskich. Słaba pierwsza połowa i niezła druga to dziś było zdecydowanie za mało, aby wywieźć z Małopolski choćby punkt. W naszej grze było za dużo bojaźni i za mało dokładności - tego trzeba wyciągnąć wnioski przed kolejnymi meczami o utrzymanie.