26.03.2017

Juniorzy młodsi wygrali w Szczecinie!

W meczu 2 kolejki ligi makroregionalnej juniorzy młodsi Arki wygrali na wyjeździe z AP Pogonią Szczecin 1:0 (0:0)

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych - 2 kolejka

AP Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 0:1 (0:0)

Bramka: Markiewicz 67'

Arka: Knut - Kasprowicz, Lisiecki, Matejek, Sławek, Markiewicz, Bednarski, Młyński (80' Grądziel), Gułajski (67' Bachleda), Pek (75' Wojtkowski), Zieman (52' Rumiński)

Po remisie na inaugurację z CWZS Bydgoszcz, nasi juniorzy młodsi odnieśli pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach LMJM.

W pierwszej połowie meczu w Szczecinie oba zespoły grały bardzo uważnie w obronie, co sprawiło, że mało było sytuacji podbramkowych. Od 25 min. Arka przyspieszyła grę i zaczęła częściej zagrażać bramce rywali. Najgroźniejsze akcje nasz zespół tworzył po dośrodkowaniach z bocznych stref boiska.

Komplet punktów w meczu zapewnił żółto-niebieskim w drugiej połowie Dawid Markiewicz. W 67 min. spotkania nasz zawodnik skutecznie zakończył szybką kontrę i w sytuacji "sam na sam" pokonał bramkarza.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Jestem zadowolony z gry chłopaków, zostawili dużo serca na boisku. Zagraliśmy drugi mecz na zero z tyłu, przeciwnik nie stworzył sobie żadnej dogodnej sytuacji. Na pewno musimy jeszcze popracować nad wykończeniem akcji i skutecznością pod bramką.

Podopieczni trenera Janczaka mają po 2 kolejkach na koncie 4 pkt. Szansa na powiększenie tego dorobku już w kolejną niedzielę w meczu derbowym z Lechią Gdańsk.