11.03.2017

Statystyka meczu Arka - Lech.

Arka nie powstrzymała Lecha, który odniósł kolejne zwycięstwo różnicą trzech bramek w 2017 roku. Nowy lider Ekstraklasy, po dwóch piątkowych spotkaniach, imponuje skutecznością. W Gdyni stracił pierwszą w tym roku bramkę. To było jednak za mało do zdobycia jednego nawet punktu.

"Kolejorz"  szybko ustawił sobie to spotkanie zdobywając bramki w 5 i 17 minucie. Trafili Gajos i Jevtić. 5 minut później mogło być  już 0:3, jednak dobrej sytuacji nie wykorzystał Kownacki. Ten zawodnik z zimną krwią tuż przed przerwą zdobył jednak trzecią bramkę dla gości.

Trudne zadanie czekało naszych trenerów i zawodników w szatni, gdy trzeba było zmobilizować się na drugie 45 minut. Początek pokazywał, że zespół nie podda się bez walki. W 52 min. bramkę dla Arki zdobył Rafał Siemaszko.To jego szósta bramka w Lotto Ekstraklasie. To był spory impuls dla naszej drużyny, która mogła pójść za ciosem i zdobyć kontaktową bramkę. Niestety mimo kilku dobrych okazji zabrakło precyzji w ich wykończeniu.

W końcówce Lech pokazał, że ma ogromny ofensywny potencjał. W 75 min. na boisko wszedł Marcin Robak, który dwie minuty później rozwiał wszelkie nadzieje Arki.

Tak jak powiedzieli po meczu nasi zawodnicy i trener. Trzeba skupić się na meczach z Piastem i Górnikiem Łęczna, bo tu należy szukać kolejnych punktów.

244 mecz w Arce rozegrał Krzysztof Sobieraj, który wrócił do pierwszego składu. Teraz będzie ponownie pauzował z powodu czwartej żółtej kartki, którą otrzymał.