TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

14.02.2017

7 lat Narodowego Stadionu Rugby.

Dziś mija dokładnie 7 lat od uroczystego otwarcia Narodowego Stadionu Rugby w Gdyni. Gdyński obiekt jest pierwszym w Polsce specjalnie zbudowanym z myślą o grze w rugby.
 
Otwarcie stadionu odbyło się 14 lutego 2010 roku, uświetnił je mecz towarzyski pomiędzy ówczesnym wicemistrzem Polski rugbystów RC Arka Gdynia, a Reprezentacją Polski.
 
Narodowy Stadion Rugby jest w zasadzie od samego powstania również nierozerwalnie związany z naszym Klubem. Zawodnicy Arki podczas trwania budowy nowego stadionu piłkarskiego, rozgrywali tam mecze rundy wiosennej sezonu 2009/10 oraz rundy jesiennej sezonu 2010/11.
 
Mecze rozgrywane na sztucznej murawie Narodowego Stadionu Rugby to pierwszy i jak dotąd jedyny taki przypadek w historii Ekstraklasy.
 
Obecnie stadion wykorzystują rugbyści Arki Gdynia, piłkarze Bałtyku Gdynia oraz drużyna rezerw i juniorzy Arki Gdynia. Od sezonu 2011 swoje mecze rozgrywa tam również drużyna futbolu amerykańskiego Seahawks Gdynia.
 
ARPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia