TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

01.12.2016

Staż w Stanach. Krychowiak i koszulka promocją Arki!

Na stażu w Stanach Zjednoczonych przebywał Bartosz Zawidzki - asystent trenera juniorów starszych i trener przygotowania mentalnego drużyn juniorskich.

 

Staż obejmował wizytacje w następujących miejscach:

 

- Akademia Piłkarska Park Slope Club – modelowa dziecięca akademia soccera (ponad 400 trenujących). Opiekunem był właściciel klubu, psycholog i trener w jednej osobie Nathan Bell.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/Forest_Park_f74f92d7022ca4ab9aa03e0abb156008.jpg

Należy dodać, że Stanach Zjednoczonych nie funkcjonują akademie baseball’u czy footballu amerykańskiego w takiej formie w jakiej widzimy to w Europie. Większość zajęć odbywa się w szkole, a młodzi Amerykanie grają we wspomniane dyscypliny rekreacyjnie 

 

- Akademia SSA Brooklyn: sukcesywnie powiększające się grupy treningowe uczestniczą w turniejach dziecięcych oraz lidze Metropolitan, na które to spotkania miałem okazje się udać.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/SSA_0cc99de775b9b1367a79c0652a3f5666.jpg

Trener Zawidzki był dumny, że dzieci z SSA Brooklyn, nie tylko kojarzyły Roberta Lewandowskiego, ale także Grzegorza Krychowiaka, który przeszedł przecież proces szkolenia także w naszym Klubie. Wzbudziło to ogromne zainteresowanie dzieci, a podarowana koszulka klubowa Arki Gdynia zrobiła sporo zamieszania. Opiekunem był były trener reprezentacji U-21 Hondurasu, Marlon Orellan.

 

- Red Bulls New York: zespół MLS, szczycący się największą liczbą reprezentantów kraju w grupach młodzieżowych oraz mających wspólne korzenie w europejskim klubie Red Bulls Salzburg (gdzie w zeszłym roku trenerzy Frydrych oraz Kowalski odbywali swój staż.)

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/Red_BUlls_c74f142d67be5b9964f37c9cafbb514f.jpg

Wizyta obejmowała obserwację sesji treningowych wszystkich kategorii wiekowych trenujących w klubie oraz konsultacje z trenerami. Celem było  również zwiedzanie obiektów szkoleniowych Red Bulls.

 

Dysponują oni dwoma ośrodkami szkoleniowymi znajdującymi się w New Jersey, a także własnym stadionem (w przeciwieństwie do lokalnego rywala New York City FC).  Red Bulls Academy tworzą trenerzy z Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Rosji.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/Red_Bulls_3_8c85274e4f39ba790b0c63cdf4c4eec8.jpg

W sztabie szkoleniowym jest również Phil Swenda, który swego czasu przybył na testy do Cracovii Kraków, aby ostatecznie grać w Hutniku. Opiekunem w trakcie pobytu w NY był niezwykle charyzmatyczny, łączący europejski styl trenowania z amerykańską szkołą coachingu, Kobie Johnson, będący trenerem kadry U13.

 

Trener Bartosz Zawidzki miał okazję  odwiedzić także LIU BlackBirds (Uniwersytet Long Island). To kompleks sportowy, który mieści się w sercu Brooklynu. LIU posiada kilka sekcji, które reprezentują swoją uczelnię w trakcie rozgrywek uniwersyteckich.

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/LIU_6c94e098ebc5a05825ba520727229cac.jpg

Opiekunem był TJ Kostecky - posiadający licencję A USSF, Premier Diploma NSCAA oraz 35 lat doświadczenia trenerskiego.  W ciągu ostatnich pięciu przeprowadził kilkanaście kursów oraz treningów pokazowych w takich krajach jak Norwegia, Finlandia, Kanada, Ukraina (gdzie sięgają jego europejskie korzenie), Jamajka.

 

Jego zespół, Long Island University „Black Birds” w 2015 roku zwyciężył Konferencję Północną za co uhonorowano go tytułem trenera roku tejże konferencji.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_0235_d50bd819549d3fe87f3a9fb0cd606b72.jpg

Był także czas na zwiedzanie. M.in. World Trade Center czy Empire State Building.

 

Bartosz Zawidzki ma nadzieję, że ten wyjazd i spotkania będą procentować: 

 

Podsumowaniem wizyty w NY, gdzie mogłem reprezentować nasz klub, jest przekonanie, że pomimo różnic kulturowych, standardu życia czy filozofii treningu, nasze kraje łączą podobne problemy oraz chęć wspięcia się na wyżyny światowej piłki nożnej.

 

Spotkałem się z ogromną życzliwością, często ogromną wiedzą oraz doświadczeniem, które nie przeszkadzały w wymianie zdań, szacunku czy chęci dowiedzenia się czegoś więcej. Mam nadzieję, że zawiązane kontakty pozwolą na dalszą współpracę oraz podtrzymanie pozytywnych relacji.

 

wysłuchał : tr
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia