28.11.2016

Pucharowy rywal: Drutex-Bytovia w liczbach.

Pomiędzy ligowymi pojedynkami na wyjeździe, Arkę czeka we wtorek spotkanie rewanżowe w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski. W pierwszym meczu na wyjeździe z Drutex - Bytovią Bytów, padł wynik 2:1 dla bytowian. Bramkę dla Arki w tamtym spotkaniu zdobył Paweł Abbott w 85 minucie. Teraz czeka nas spotkanie rewanżowe w Gdyni.

W poprzednim sezonie zespół z Bytowa zajął w 1 lidze 8. miejsce z dorobkiem 48 punktów.

W tym sezonie do tej pory Bytovia zdobyła w lidze 24 punkty, wygrywając dwukrotnie na wyjeździe, oraz czterokrotnie remisując.

Bytowianie w tej edycji Pucharu Polski wygrali wszystkie cztery spotkania. Tylko jedno z nich grali na wyjeździe, był to pierwszy mecz z Błękitnymi. Pozostałe trzy spotkania wygrali z drużynami z Lotto Ekstraklasy na własnym stadionie.

Janusz Surdykowski 29, Jakub Bąk 82

Po meczu pucharowym z Arką, Bytovia rozegrała 5 pojedynków ligowych, w których wygrała raz. Był to mecz na własnym stadionie z GKS Katowice, wygrany 1:0. W ostatnim spotkaniu bytowianie ulegli Podbeskidziu na wyjeździe 1:2.

Bilans bramek w Pucharze Polski: 8 strzelonych – 2 stracone

Statystyki zawodników w Pucharze Polski:

Gerard Bieszczad, Martin Cseh, Sebastian Kamiński, Robert Mandrysz, Łukasz Wróbel - 360 minut (4 spotkania),

Artur Formela - 280 minut (4 spotkania),

Janusz Surdykowski - 269 minut (3 spotkania).

Najlepszy strzelec:

Jakub Bąk, Łukasz Wróbel - po 2 bramki.

Drutex-Bytovia przystąpi do spotkania rewanżowego po wygranej 2:1 na własnym stadionie. Bramka w ostatnich minutach meczu Pawła Abbotta powoduje, że zwycięstwo 1:0 daje awans do półfinału Arce. Czeka nas na pewno ciekawy pojedynek we wtorkowy wieczór, obie drużyny chcąc poprawić humory po przegranych meczach ligowych, będą chciały awansować do półfinału Pucharu Polski.

opracował: Sebastian Jędrzejewski