03.11.2016

Arka ruszyła do Płocka.

Arka ruszyła na mecz kończący 1 rundę spotkań. Kalendarzowa  jesień, przynosi nam jeszcze dogrywkę w postaci 5 kolejek.

Ten mecz jest jednak szczególnie ważny. Zachowanie miejsca w pierwszej ósemce, oraz przewagi nad rywalem pozwoliłyby żółto-niebieskim z satysfakcją podsumować przebieg 15 kolejek.

Wisła Płock gra u siebie bez kompromisów. Do tej pory 3 wygrane i 4 porażki. Ostatnio przegrali 4 mecze z rzędu i zapewne tą passę będą chcieli przerwać w meczu z Arką.

Dzisiaj nasz zespół zaliczył przed wyjazdem jeszcze trening, a po obiedzie do autokaru wsiadło 19 zawodników.

Z powodu kontuzji wciąż nie mógł być brany pod uwagę Antoni Łukasiewicz, a kartki wyeliminowały Marcusa da Silvę. Wraca po pauzie Miroslav Bożok

Przed wyjazdem zapytaliśmy trenera Grzegorza Nicińskiego o to, jak po meczu derbowym zbudować podobną mobilizację w meczu przeciwko Wiśle.

Mecz derbowy pokazał, że możemy grać z dobrymi zespołami i toczyć z nimi wyrównane mecze. W derbach poprzeczka postawiona była wysoko. Teraz gramy z drugim beniaminkiem Ekstraklasy, który ma w swoim składzie także klasowych piłkarzy.

Niektórzy  nasi zawodnicy wiedzieli, jak może wyglądać pojedynek derbowy, inni to poczuli. Taki mecz jest w sezonie jeden, a teraz musimy skupić się na kolejnych występach.

Tamta atmosfera już minęła. Od poniedziałku koncentrujemy się na Wiśle.  Jedziemy powalczyć i do zdobycia są kolejne punkty.