01.10.2016

Juniorzy starsi bez punktów.

W meczu 9 kolejki Centralnej Ligi Juniorów Arka Gdynia przegrała ze Śląskiem Wrocław 2:3 (1:1).

Centralna Liga Juniorów - 9 kolejka

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 2:3 (1:1)

Bramki: Sz.Nowicki 2 (44', 80' k.) - 12', 67' (k.), 71'

Arka: Więckowicz - Bednarski, Lengiewicz, Gębiś, Krakowiak, Hołtyn, Affeld, Ryk (64' B.Nowicki), Nowicki Sz., Kafka (72' Grabowski), Kłosowski (20' Gniadecki)

Żółte kartki: Affeld, Gębiś

Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania juniorów zakończyła się remisem 1:1. Mecz rozpoczął się dobrze dla gości, którzy w 12 min. objęli prowadzenie. Dodatkowo, sytuację naszej drużyny pogorszyła kontuzja czołowego zawodnika Jakuba Kłosowskiego, który w 20 min. musiał opuścić boisko. Jednak jeszcze przed przerwą Arka doprowadziła do wyrównania. W 44 min. bramkarza Śląska pokonał Szymon Nowicki

Po przerwie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili rywale. Goście ponownie objęli prowadzenie w 67 min. po strzale z rzutu karnego, a w 71 min. podwyższyli wynik na 3:1. Żółto-niebiescy walczyli ambitnie do końca i w 81 min. zdobyli bramkę kontaktową za sprawą drugiego trafienia Nowickiego, który skutecznie wykonał "jedenastkę".

W samej końcówce, po strzale jednego z Arkowców, gości uratowała poprzeczka. Zaraz po tej akcji sędzia zakończył spotkanie i z kompletu punktów mogli się cieszyć zawodnicy Śląska.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Był to najlepszy rywal, z jakim dotychczas graliśmy. Niestety widać było dziś różnicę wieku, Śląsk zagrał dziś optymalnym rocznikiem i pomimo zaangażowania, nie byliśmy w stanie odwrócić losów meczu. Kluczowym momentem była sytuacja „sam na sam” Szymona Nowickiego, który zdobył dwie bramki i mógł zostać bohaterem spotkania.  W samej końcówce mieliśmy jeszcze okazję na wyrównanie, jednak piłka trafiła w poprzeczkę.

Po 9 kolejkach Arka pozostaje z 13 pkt. na koncie. Kolejny mecz rozegra na wyjeździe z Gryfem Słupsk.