17.08.2016

CLJ: Wysokie zwycięstwo juniorów starszych.

W zaległym meczu 1 kolejki Centralnej Ligi Juniorów Arka wygrała z Bałtykiem Koszalin 3:0 (1:0). Bramki dla żółto-niebieskich zdobyli Andrzej Łyszyk, Szymon Nowicki i Mateusz Węsierski.

1 kolejka CLJ (mecz zaległy)

Arka Gdynia - Bałtyk Koszalin 3:0 (1:0)

Bramki: Łyszyk 13', Nowicki 71', Węsierski 80'

Arka: Pruszyński - Gębiś, Chmielnicki, Kaszorek, Krakowiak, Hołtyn, Sikorski (56’ Olszewski), Affeld (46’ Nowicki), Bugajewski (14’ Kozakowski), Łyszyk, Węsierski (80' Ryk)

Żółte kartki: Węsierski

Spotkanie Arki z Bałtykiem miało się pierwotnie odbyć 6 sierpnia, jednak zostało przełożone na prośbę naszych rywali. Obie drużyny zmierzyły się więc dzisiaj o godz. 13 na Narodowym Stadionie Rugby.

Od początku przewagę na boisku uzyskali żółto-niebiescy, którzy już w pierwszym kwadransie wyszli na prowadzenie. W 13 min. z dystansu uderzył Hołtyn, a do odbitej od słupka piłki najszybciej dopadł Łyszyk i z bliska skierował ją do siatki. Warto zaznaczyć, że nasz zespół grał wówczas w „10”, gdyż poza boiskiem przebywał kontuzjowany Bugajewski, którego chwilę później zmienił Kozakowski.

W kolejnych minutach obraz gry nie uległ zmianie i to Arka była stroną dominującą, częściej zagrażającą bramce Bałtyku. Tuż przed przerwą dwukrotnie główkował Węsierski, ale za każdym razem bramkarz gości nie dał się zaskoczyć.

Druga połowa toczyła się przy mocno padającym deszczu. Krótko po zmianie stron swoją najlepszą sytuację mieli zawodnicy z Koszalina, ale dobrą interwencją popisał się Pruszyński. Szanse po stronie Arki mieli natomiast Węsierski i Nowicki.

Żółto-niebiescy podwyższyli prowadzenie w 71 min. Wówczas to Gębiś dośrodkował w pole karne, a stojący na 6 metrze Nowicki uderzeniem z pierwszej piłki trafił do siatki. Kilka minut później Łyszyk uderzył w słupek. W 80 min. wynik meczu ustalił Węsierski, którzy uprzedził obrońcę w polu karnym i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza. W tej akcji swoją drugą asystę zanotował Gębiś.

Nasi juniorzy odnieśli wysokie i w pełni zasłużone zwycięstwo. Teraz przed nimi mecz z Falubazem, który odbędzie się już w najbliższą sobotę.