07.05.2016

3 liga: Vineta - Arka II 3:0.

W meczu 26 kolejki 3 ligi Arka II Gdynia przegrała na wyjeździe z wiceliderem Vinetą Wolin 0:3 (0:3).

26 kolejka 3 ligi

Vineta Wolin - Arka II Gdynia 3:0 (3:0)

Bramki: Adam Nagórski 15, Pogorzelczyk 19, Ława 28'

Arka II: Kotkowski - Izdebski, Pasieka, Bednarski, Kozakowski - Foks, Stepnowski (62' Kupczyk) - Lomski (75' Wośk), Kłosowski, Czapłygin - Nowicki

Sędzia: Robert Strzelecki (Pomorski ZPN)

Trener Wilczyński po raz kolejny wystawił bardzo młody skład. Debiut w 3 lidze zaliczył kolejny zawodnik z drużyny juniorów młodszych - Krzysztof Bednarski

Na początku meczu przed szansą stanęli żółto-niebiescy. W 8 min. nasi zawodnicy wyszli z ładną kontrą, jednak Czapłygin zakończył ją minimalnie niecelnym uderzeniem.

O wyniku spotkania zadecydował fragment pierwszej połowy pomiędzy 15 a 28 minutą. Wówczas Vineta zdobyła wszystkie bramki. Wynik otworzył najskuteczniejszy strzelec rywali Adam Nagórski, który doszedł do prostopadłego podania i pokonał Kotkowskiego strzałem w długi róg.

W 19 min. na 2:0 podwyższył Pogorzelczyk, a w 28 min. trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Ława. Były zawodnik Arki popisał się precyzyjnym strzałem z 20 metrów, po którym piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

W drugiej połowie szansę na kolejne trafienie miał Nagórski. W 55 min. napastnik gospodarzy wykonywał rzut karny, jednak Kotkowski obronił jego strzał. W 80 min. Arka miała okazję na honorową bramkę, ale Kupczyk uderzył nad poprzeczką.

Trener Wilczyński po meczu krótko podsumował jego przebieg:

- Graliśmy w tym meczu bardzo młodym składem. Obronę tworzyli zawodnicy m.in. z rocznika 99, czyli juniorzy młodsi. Dla niekktórych był to debiut w 3 lidze. Mogli się oni w praktyce zmierzyć z tym, jak wygląda rywalizacja w seniorskiej piłce. Trzeba ten mecz rozpatrywać też w apsekcie indywidualnym. Tutaj plusy mogę postawić np. przy Kłosowskim, Nowickim czy Izdebskim.

Nasz drugi zespół pozostaje na 12 miejscu w tabeli z 25 pkt. Kolejny mecz młodzi żółto-niebiescy rozegrają na własnym boisku ze Świtem Skolwin.