06.05.2016

Rozwój - Arka 1:4. Został ostatni krok!

To był prawdziwy nokaut w wykonaniu żółto-niebieskich. Arka pokazała dziś w Katowicach skuteczność i różnicę klasy, która różni ich od Rozwoju. Po bramkach trzech zawodników, którzy nie grali przed tygodniem z Olimpią, czyli Formelli, Sambei, Sochy, a także Miroslava Bożoka, Arka ogrywa katowiczan 4:1 i do awansu do Ekstraklasy potrzebuje już tylko jednego punktu we wtorkowym meczu z Bytovią!

29. kolejka I ligi

Rozwój Katowice - Arka Gdynia 1:4 (0:2)

Bramki: P. Gałecki 90' - Formella 31', Sambea 45', Socha 56', Bożok 77'

Arka: Jałocha - Socha, Marcjanik, Fialho, Warcholak - Yussuff (66' Bożok), Sambea (77' Nalepa), Łukasiewicz, Formella - Szwoch - Siemaszko (79' Sangoy)

Rozwój: Pawłowski - Gonzalez, Menzel, Kopczyk, Kun, Jaroszek (68' P. Gałecki), M. Gałecki (71' Kozłowski), Nowak, Tkocz, Wróbel, Czerkas (77' Gielza)

Żółte kartki: P. Gałecki, Kozłowski - Łukasiewicz, Marcjanik

Sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń)

0 min - sporo zmian w składzie Arki. Po przymusowej pauzie za żółte kartki do składu Arki wracają Socha i Formella. Poza tym w wyjściowej jedenstce pojawiają się Yannick Sambea, Rashid Yussuff i Rafał Siemaszko. Na ławce rezerwowych mecz zatem rozpoczną Nalepa i Sangoy. Poza kadrą dziś pozostaje Marcus da Silva zmuszony do odpoczynku za nadmiar żółtych kartoników.

0 min - w kadrze Rozwoju pojawił się Michał Gałecki, doskonale znany w Gdyni młodzieżowiec, który piłkarskie szlify zdobywał w naszym klubie.

0 min - mecz rozgrywany jest na obiekcie przy Bukowej, gdzie na codzień gra GKS Katowice, ale ze względu na wymogi licencyjne tej wiosny musiał się przenieść tutaj także Rozwój

0 min - w wyjściowym składzie Arki mamy dwóch zawodników zagrożonych karą za żółte kartki. Od dłuższego już czasu są nimi Marcin Warcholak i Michał Marcjanik. Wśród zagrożonych jest także Miroslav Bożok, ale on rozpoczyna spotkanie wśród rezerwowych.

0 min - dzisiejszy mecz będzie się toczył przy najwyższej temperaturze w tym roku. W Katowicach mamy dziś 18 stopni Celsjusza!

0 min - zawodnicy już na murawie. Arka zagra w swoich żółto-niebieskich pasiakach, gospodarze na czarno.

1 min - rozpoczęłi Arkowcy!

2 min - i już bardzo groźnie pod naszą bramką! Wróbel przejął piłkę przed naszymi obrońcami i oddał celny strzał z 17 metrów! Bardzo dobra interwencja Jałochy!

4 min - znowu niebezpiecznie pod naszą bramką! Nowak otrzymał piłkę od Wróbla, ale po wejściu w nasze pole karne zupełnie się pogubił i piłka w rękach Jałochy! Nerwowy początek w wykonaniu gdynian.

6 min - Łukasiewicz posłał piłkę w pole karne Rozwoju, ale wprost w rękawice Pawłowskiego.

7 min - podobne zagranie tym razem w wykonaniu Warcholaka, niestety z identycznym efektem.

9 min - Yannick Sambea skopiował wyczyn Łukasiewicza i Warcholaka sprzed paru minut. Znów Pawłowski chwyta piłkę.

10 min - Warcholak dośrodkował, tym razem z rzutu wolnego. Poradzili sobie obrońcy Rozwoju bez większych problemów.

14 min - pierwszy celny strzał Arki na bramkę Pawłowskiego. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Siemaszko, a bramkarz Rozwoju spokojnie interweniuje.

15 min - pierwszy rzut rożny dla Arki. Centra Szwocha zmierzała na głowę Fialho, ale ten w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę!

20 min - mecz toczy się raczej w sennym tempie. Czekamy na bardziej zdecydowane ataki Arki i kolejne, celne strzały na bramkę katowiczan.

20 min - Yussuff szybko wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom. Strzał Anglika z linii pola karnego jednak znów spokojnie obroniony przez bramkarza gospodarzy.

24 min - po zagraniu Yussuffa pilka przeszyła pole karne Rozwoju i nie doszła do żadnego z Arkowców, a było blisko!

25 min - Wróbel dośrodkował z rzutu wolnego, główkował Jaroszek, lecz słabo i niecelnie.

26 min - do wycofanej przez Siemaszkę piłki przed polem karnym doszedł Socha, który najpierw przełożył sobie jednego zawodnika, a potem uderzył pod poprzeczkę! Pawłowski ratuje swój zespół!

31 min - goooollll dla Arki! Płaską piłkę w pole karne posłał Warcholak, przepuścił ją Siemaszko, a Formella lekko ją trącił, ale w ten sposób, że ta wpadła przy słupku do siatki! Zaskoczony Pawłowski bez szans!

35 min - Szwoch posyła piłkę z rzutu rożnego w pole karne Rozwoju. Tam mocno się zagotowało, walczyli o futbolówkę Siemaszko i Fialho, ale ostatecznie nie udało się jej przejąć i oddać strzału.

39 min - do centry Formelli w szesnastkę Rozwoju, ambitnie starał się dojść Siemaszko, ale tym razem nie uporał się z obrońcą z Katowic.

43 min - po raz pierwszy od dłuższego czasu w posiadanie piłki wszedł Jałocha, który złapał ją po niedokładnym zagraniu jednego z katowiczan. Oczywiście nie martwi nas zbytnio taki przebieg meczu...

45 min - goooollll!! Sambea podwyższył na 2:0! Krótko rozegrał piłkę z rzutu wolnego Szwoch, który podał do Yannicka Sambei, a ten uderzył bardzo precyzyjnie z 30 metrów! Piłka odbiła się jeszcze od słupka i obok bezradnego Pawłowskiego wpadła do bramki!

PRZERWA -  bardzo skuteczna Arka już w pierwszej połowie bardzo przybliżyła się do wygranej w tym meczu. Zespół trenera Nicińskiego nie stworzył sobie wielu sytuacji pod bramką Rozwoju, ale za sprawą instynktu strzeleckiego Darka Formelli i precyzji Yannicka Sambei prowadzi po trzech kwadransach 2:0 i stawia się w komfortowej sytuacji przed drugą połową meczu.

46 min - wznowili spotkanie gospodarze.

47 min - Patryk Kun posłał piłkę w nasze pole karne, ale udało się naszym obrońcom uniemożliwić dojście Czerkasowi do tego podania.

51 min - żółta kartka dla Łukasiewicza za faul na Adamie Czerkasie.

52 min - Rozwój znów w opałach. Najpierw na bramkę Pawłowskiego uderzył Siemaszko, ale został zablokowany. Po chwili Formella podał do Sambei, a ten znów kropnął na bramkę, ale tym razem trafił w obrońcę!

54 min - żółta kartka tym razem dla Marcjanika. To oznacza jego pauzę w meczu z Drutex-Bytovią.

56 min - 3:0! Tadeusz Socha zdobywa drugą bramkę w sezonie! Do spółki z Siemaszką powalczyli o piłkę z Pawłowskim, który popełnia ogromny błąd, z czego skrzętnie skorzystał Socha!

59 min - najlepsza okazja dla Rozwoju! Patryk Kun minął Sochę i oddał strzał z bliskiej odległości, który kapitalnie zablokował Marcjanik!

60 min - Jaroszek osamotniony w naszym polu karnym przy dośrodkowaniu z narożnika boiska Kuna. Uderzył z 9 metrów głową tuż ponad poprzeczką!

62 min - alez blisko był Warcholak do wpisania się na liste strzelców! Piekielnie mocny strzał naszego obrońcy w róg bramki, gdzie jednak dobrą paradą popisał się Pawłowski! Asytstę mógł zanotować Socha.

66 min - pierwsza zmiana w Arce. Bożok zastępuje Yussuffa.

67 min - mieli kolejną swoją szansę na gola gospodarze. Czerkas padł w nasze pole karne z piłką przy nodze, zagrał  do Wróbla, ale ten źle uderzył i wciąż z czystym kontem pozostaje Jałocha!

68 min - Przemysław Gałecki zmienia Jaroszka w zespole Rozwoju Katowice.

70 min - płaski strzał Siemaszki broni Pawłowski.

71 min - druga zmiana w zespole trenera Smyły. Michała Gałeckiego zmienił Kozłowski.

73 min - kilku centymetrów zabrakło Bożokowi, aby sięgnąć głową piłkę zagraną przez Szwocha spod linii końcowej!

74 min - Formella skiksował w polu karnym Rozwoju! Dostał idealną piłkę od Sochy.

75 min - bardzo swobodnie grają już Arkowcy. Znów dobre podanie od Sochy w pole karne, tym razem adresatem był Siemaszko. Nie opanował jednak piłki nasz napastnik!

77 min - 4:0! Ależ zabawili się z rywalami Arkowcy! Miroslaw Bożok z 2-3 metrów posłał piłkę do pustej bramki! Asysta od Formelli! Wcześniej świetne podanie od Sambei w pole karne Rozwoju!

77 min - dwie zmiany w obu zespołach. Nalepa zastąpił Yannicka Sambeę w Arce, a Sebastian Gielza Czerkasa w Rozwoju.

79 min - indywidualna akcja Formelli, zakończona celnym strzałem! Broni Pawłowski!

79 min - ostatnia zmiana w Arce. Sangoy za Siemaszkę. Może Argentyńczyk też wpisze się na listę strzelców?

82 min - miał swoją okazję Sangoy! Arka przeprowadziła szybki atak, w którym Formella zagrał w tempo do Argentyńczyka, ale ten w dogodnej sytuacji uderzył ponad bramką!

82 min - w poprzedniej akcji Gałecki faulował Nalepę, do czego teraz wrócił arbiter i pokazał zawodnikowi Rozwoju żółtą kartkę.

85 min - znów bardzo dobre podanie od Sochy w pole karne gospodarzy, ale Nalepa nie opanował piłki. Szkoda, bo nasz pomocnik mógł mieć dobrą okazję na zdobycie gola. Kilka chwil później Michał podziękował koledze za to podanie Tadkowi.

88 min - Sangoy zdecydował się na strzał z 35 metrów. Uderzenie okazało się niecelne.

90 min - honorowe trafienie dla gospodarzy! Duże zamieszanie w naszym polu karnym po kornerze dla Rozwoju. Największym sprytem wykazał się Przemysław Gałecki, który strzałem z bliska zdobył honorowego gola dla katowiczan.

KONIEC - nie było żadnych wątpliwości, kto jest lepszym zespołem w tym meczu. Arka nie pozostawiła złudzeń gospodarzom, wykorzystując ich błędy w grze obronnej i zdobywając cztery gole. Rozwój swoją ambitną postawę nagrodził honorowym golem w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.