01.05.2016

Grali juniorzy: Cenna wygrana w Chorzowie! Relacje.

Tym razem nasi juniorzy o ligowe punkty walczyli na wyjazdach. W sobotę w Szczecinie juniorzy młodsi przegrali 2:4 z wiceliderem Pogonią. , W niedzielę juniorzy starsi  w Chorzowie wygrali 2:1 z Ruchem.

To drugie spotkanie było walką dwóch drużyn zainteresowanych utrzymaniem w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, dlatego 3 punkty podopiecznych Krzysztofa Janczaka mogą być na wagę złota.

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych - 7 kolejka:

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia  4:2 (4:0)

Bramki: 17',33',37',40'- Sarnowski 57', Klecha 80'.

Arka: Więckowicz, Bednarski, Wieczorek, Grabowski (Skierka 65'), Polański (Manteufel 72'), Brojek (Klecha 62'), Nowicki B., Nowakowski , Bugajewski, Ryk (Sarnowski 41'), Kafka.

W pierwszej połowie zawodnicy Pogoni Szczecin zdobywali bramki "stadiony świata". Trzy padły po strzałach z dystansu, z któych dwa lądowały w okienku bramki Więckowicza, a jeden pod poprzeczką...

Po przerwie gra się wyrównała,  a swoje okazje mieli młodzi "Arkowcy". Bramki  zdobyli Sarnowski i Klecha.

Rozmiary porażki mogły być minimalne, gdyby sędzia odgwizdał, zdaniem naszego sztabu ewidentny rzut karny na Wojciechu Kafce.

Tabela i wyniki juniorów młodszych

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 27. kolejka:

Ruch Chorzów - Arka Gdynia 1:2 (1:0)

Bramki: 11' (k) -  Węsierski 60', Bach 64'

Arka: Moczadło, Gębiś, Kaszorek, Sikorski, Krakowiak, Regulski (69' Ziarkowski), Wolak, Bach, Gabor (46' Łyszyk), Hebel (75' Regulski), Węsierski

Już początek meczu należał do Arki, lecz  błąd w polu karnym i faul Kaszorka spowodował, że z karnego prowadzenie objęli gospodarze. Stracona bramka spowodował pewną nerwowość w poczynaniach "Arkowców", którzy szybko chcieli doprowadzić do wyrównania.

W 34 min.  po rzucie wolnym wykonywanym przez Hebla piłka trafiła w poprzeczkę, do piłki w polu karnym dopadł Bach, ale jego dobitkę obronił bramkarz.

Od początku drugiej połowy dużą przewagę osiągnęli zawodnicy z Gdyni, stwarzając sobie w ciągu 10 minut dwie stuprocentowe sytuacje.

Najpierw w sytuacji sam na sam przestrzelił Bach, a później Węsierski uderzył prosto w bramkarz. Nie załamało to jednak naszego zespołu, który konsekwentnie dalej atakował. Przyniosło to oczekiwany efekt.

W  60 minucie Bach dośrodkował, a głową wyrównał Węsierski. Cztery minuty później "Arkowcy" wyszli na prowadzenie.  Dośrodkował Łyszyk, a bramkę zdobył Bach. Do końca meczu wynik nie uległ zmanie i podopieczni Krzysztofa Janczaka osiągnęli cenne zwycięstwo.