03.04.2016

Grali juniorzy: Wyrwany punkt w derbach! Relacje.

Wymagających rywali miały w ten weekend nasze zespoły juniorskie. Młodsi przegrali w sobotę w Popowie z Lechem Poznań 0:2 tracąc bramki w końcówkach obu połów. W Gdańsku juniorzy starsi zagrali derby z Lechią. Do przerwy przegrywali 0:1, ale pogoń powiodła się i nasz zespół wyrwał gospodarzom punkty w doliczonym czasie gry!

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 23. kolejka:

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 1:1 (1:0)

Bramki:  14' - Bach 90'

Arka: Moczadło - Gębiś, Pasieka, Kaszorek, Krakowiak, Regulski, Hebel, Bach, Kłosowski, Stepnowski, Nowicki

W derbach oczywiście nie brakowało walki, determinacji oraz zaangażowania obu zespołów. W pierwszej połowie przewagę i lepsze sytuacje miała Lechia. Arka grała zbyt nerwowo. W 14 min. Lechia zdobyła prowadzenie po dośrodkowaniu i zamieszaniu w polu karnym.

W drugiej połowie mecz się wyrównał. W 65 min. Kaszorek otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Zespół Lechii nie grał długo w przewadze, gdyż dwie minuty poźniej z brutalny faul na Krakowiaku boisko opuścił zawodnik gospodarzy.

W grze 10na10 lepiej prezentowała się Arka, która dłużej utrzymywała się przy piłce i stwarzała sytuacje bramkowe. Konsekwentna gra do końca przyniosła bramkę zdobytą w 90 min. gry! Po dośrodkowaniu Gabora, skutecznym strzałem głową Bach doprowadzil do remisu.

Tabela i wyniki juniorów starszych

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych -  3 kolejka:

Lech Poznań - Arka Gdynia 2:0 (1:0)

Bramki: 37', 77'

Arka: Więckowicz, Bednarski, Skierka, Kozakowski, Polański (Grabowski 64'), Nowakowski, Sikorski, Ryk (Sarnowski 60'), Bugajewski (Gniadecki 68'), Kafka (Klecha 70)', Nowicki B.

Mecz w Popowie rozpoczął się dość apatycznie, gospodarze nie mogli znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną defensywę "Arkowców". Najgroźniejszą sytuację gopodarze stworzyli 3 minuty przed końcem pierwszej połowy i skrzydłowy Lecha nie dał szans dobrze spisującemy się w tym mecz Więckowiczowi.

W drugiej części "Arkowcy" zdecydowanie ruszyli do odrabiana strat i w przeciągu kilkunastu minut stworzyli wyborne sytuacje do zdobycia bramki, brakowało jednak wykończenia. Mecz wyrównał się, a po obu stronach nie brakowało okazji. Niestety ponownie 3 minuty przed końcem Lech podwyższył prowadzenie i mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Trener Jakub Frydrych:

W pierwszej połowie zagraliśmy zbyt asekuracyjnie, zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu była druga część gry. Dobre okazje miał Bartek Nowicki oraz Oskar Bugajewski, którzy byli bardzo aktywni. Na wyróżnienie zasługuje Szymon Więckowicz, który po raz kolejny dał dużo jakości drużynie.