06.03.2016

GKS- Arka 0:2. Świetny występ, świetny wynik!

Tradycji stało się zadość. Arka po raz kolejny wygrywa pierwszy mecz na wiosnę, pomimo, że gościła na zawsze trudnym terenie w Katowicach. Gdynianie spisali się fantastycznie, w pełni zdominowali swojego rywala i bezdyskusyjnie zgarnęli komplet punktów

20. kolejka I ligi

GKS Katowice - Arka Gdynia 0:2 (0:2)
Bramki: da Silva 17', Abbott 36'

GKS: Kuchta - Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, Frańczak - Pielorz, Duda (80' Leimonas) - Szołtys (46' Szymański), Iwan (64' Sawicki), Wołkowicz - Goncerz

Arka: Jałocha - Stolc, Sobieraj, Fialho, Warcholak - da Silva, Nalepa, Sambea, Formella (71' Yussuff) - Szwoch (76' Siemaszko) - Abbott (88' Wojowski)

Żółte kartki: Formella

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).

0 min - spragnieni gry o punkty są nie tylko kibice, ale też piłkarze i szkoleniowcy Arki. Oby dzisiejsza inauguracja była dla nas szczęśliwa i warta zapamiętania

0 min - trener Niciński nie może dziś skorzystać z usług Antoniego Łukasiewicza (kartki), Miroslava Bożoka, Tadeusza Sochy (obaj choroba) i Gastona Sangoy'a (brak certyfikatu)

0 min - w składzie GKS-u brakuje dziś tego, który ma za sobą występy w żółto-niebieskim trykocie, a więc Filipa Burkhardta. Filip pauzuje dziś za żółte kartki.

0 min - arkowcy jak ognia muszą się dziś wystrzegać żółtych kartek. Aż pięciu zawodników jest zagrożonych pauzą w następnym meczu. A tam czeka już na nas Zagłębie Sosnowiec.

0 min - na trybunie stadionu przy Bukowej oczywiście nie mogło zabraknąć władz Arki, z Wojciechem Pertkiewiczem na czele.

0 min - piłkarze wychodzą na murawę, za chwilę pierwszy gwizdek!

1 min - zaczęli arkowcy!

1 min - i od razu bardzo groźna akcja Marcusa da Silvy! Marcus przedarł się z piłką pod linię końcową, ale jego dośrodkowanie przeciął Kuchta!

5 min - piłka posłana w pole karne gospodarzy spod linii bocznej niestety nie dotarła do żadnego z zawodników Arki.

6 min - pierwsza piłka zacentrowana w pole karne Jałochy, ale też niedokładna i wychodzimy z tej sytuacji obronną ręką.

9 min - da Silva znów faulowany pod linią boczną. Dośrodkowywać będzie Warcholak.

10 min - centra Warcholaka wpada w rękawice Mateusza Kuchty.

11 min - Abbott nieco osamotniony przed polem karnym oddał strzał, który bez problemów łapie bramkarz z Katowic

12 min - Wołkowicz fauluje Szwocha przed polem karnym. Będze okazja na strzał.

12 min - strzał Warcholaka potężny, lecz wprost w obrońcę!

13 min - kapitalna centra Nalepy wprost na głowę Szwocha, który dobrze uderzył z 7 metrów, ale wyśmienicie spisał się w bramce Kuchta! Kapitalna okazja Arki!

15 min - pierwszy rzut rożny dla GKS-u wykonał Duda. Dobrze wybronili się arkowcy. Obyło się bez strzału na bramkę Jałochy.

17 min - dobra akcja Warcholaka, ktróry został sfaulowany z lewej strynu pola karnego GieKSy

17 min - GOOOLLLL dla Arki! Szwoch kapitalnie zacentrował z rzutu wolnego, a da Silva z pięciu metrów głową posłał piłkę do siatki!

22 min - kolejne dośrodkowanie Szwocha z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy. Tym razem poradzili sobie katowiczanie, choć Abbott próbował utrudnić chwyt piłki Kuchcie.

23 min - Abbott uderzył bez zastanowienia z 30 metrów i niewiele się pomylił!

25 min - kuriozalna sytuacja mogła dać gola GKS-owi! Jałocha chciał potężnym wykopem wybić piłkę, ale trafił w plecy Wołkowicza, a piłka minimalnie przetoczyła się obok naszej bramki!

28 min - fantastyczne zawody rozgrywa Yannick Sambea. W odbiorze jest nie do zastąpienia, przerywa większość akcji gospodarzy.

30 min - dobre wyjście poza pole karne Jałochy, który uprzedził Szołtysa!

30 min - Abbott w roli prawoskrzydłowego. W pole karne wpadali Szwoch i da Silva, ale centra Abbotta nieudana.

32 min - Paweł Abbott uderzył z ostrego kąta, ale przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

33 min - złe dośrodkowanie z rzutu wolnego Szołtysa. Jałocha spokojnie pozwolił piłce opuścić boisko.

35 min - dwukrotnie arkowcy posyłali piłkę z prawej strony w szesnastkę GKS-u, ale poradzili sobie z tymi akcjami gdynian podopieczni trenera Brzęczka.

36 min - 2:0 dla Arki!!!! Świetna akcja Formelli z lewej strony pola karnego, płaska piłka dociera do Abbotta, który po rykoszecie posyła piłkę ponad Kuchtą do siatki!

39 min - Formella jest nie do zatrzymania na lewym skrzydle! Znów akcja tego zawodnika, po której byliśmy bliscy trzeciego gola!

PRZERWA - w pełni zasłużone prowadzenie Arki, która kontroluje przebieg wydarzeń na boisku w Katowicach. Dominacja gdynian nie podlega dyskusji, a gospodarze są jak do tej pory zwyczajnie bezradni. W naszej drużynie trudno wskazać słabe punkty, a wyróżniać nie będziemy nikogo, bo musielibyśmy wymienić na tej liście jedenastu piłkarzy. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że prowadzenie 2:0 może nieco uśpić, więc koniecznie trzeba utrzymać ten poziom gry także w drugiej odsłonie tego meczu.

46 min - rozpoczęła się druga połowa. Arka bez zmian w składzie, trener Brzęczek zastąpił Szołtysa Patrykiem Szymańskim.

50 min - bardzo spokojnie rozpoczęła się druga odsłona tego spotkania. Arka nie ma się gdzie śpieszyć, a gospodarze na razie nie mają sposobu na wzrorowo poukładaną defensywę żółto-niebieskich.

56 min - szarżę Szymańskiego przez niemal całą długość boiska przeciął kapitalnie Yannick Sambea! Rzut rożny nie przyniósł gospodarzom żadnej korzyści.

57 min - a tymczasem na murawie leży Warcholak, który potrzebuje pomocy masażystów.

58 min - nie mogło być inaczej, Marcin już na boisku.

58 min - teraz pomocy potrzebuje Bartosz Iwan i zapewne za chwilę również powróci do gry.

62 min - ładna akcja na lewym skrzydle Formelli i Warcholaka, zakończona centrą tego drugiego, która wpadła w ręce Kuchty.

63 min - znów rzut rożny dla Katowic. Centruje Duda, a górą ponownie nasi obrońcy. Brawo!

64 min - Sawicki zmienia Bartosza Iwana.

66 min - akcja GKS-u zakończyła się niecelnym strzałem Wołkowicza z 20 metrów.

68 min - pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Darek Formella za przerwanie akcji GKS-u.

71 min - pierwsza korekta w zespole Arki.  Rashid Yussuff zmienia Formellę.

73 min - dośrodkowywał w pole karne Arki Sawicki, a główkować próbował Wołkowicz. To nie była jednak udana akcja zawodników GKS-u, bo piłka mija bramke Arki w dużej odległości.

75 min - kolejna centra w naszą szesnastkę, ale tam panuje Konrad Jałocha. Pewny chwyt piłki naszego rosłego bramkarza.

76 min - Siemaszko zmienia Szwocha.

78 min - tym razem korner dla Arki po zablokowaniu zagrania Marcusa da Silvy.

79 min - centruje Warcholak, ale piłka opuszcza pole karne po interwencji obrońców.

80 min - Leimonas za Dudę. To ostatnia zmiana w zespole z Katowic.

81 min - Arkowcy w pełni kontrolują przebieg wydarzeń na boisku, od czasu do czasu próbując zagrozić bramce Kuchty. Teraz dobre zagranie Yussuffa wzdłuż bramki, ale zamykającego akcję da Silvę uprzedzili gospodarze.

82 min - rzut rożny wykonał Warcholak, a Kuchta wybija piłkę poza pole karne.

83 min - dość przypadkowa akcja GKS-u, po której strzał próbował oddać Goncerz, ale szczęśliwie piłka mija naszą bramkę!

86 min - strata piłki przed naszym polem karnym, skorzystać z tego chciał Szymański. Uderzył jednak lekko i niecelnie.

88 min - świetna akcja Nalepy w bocznej strefie boiska, który wywalczył piłkę dla swojego zespołu.

88 min - Wojowski za Abbotta

89 min - Sambea próbował uderzyć z 18 metrów, gdzie spadła piłka wybita z szesanstki przez obrońców GKS-u. Nieudanie.

90 min - sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90+2 min - poważne zderzenie głowami da Silvy i Frańczaka! Gorzej to wygląda dla zawodnika GKS-u...

KONIEC - w drugiej połowie nie uświadczyliśmy piłkarskich fajerwerków, ale to wynik pełnej kontroli spotkania przez Arkę. To był doskonały występ żółto-niebieskich, którzy podobnie jak pozostała czołówka ligi wygrała swój mecz!