16.11.2015

Porażka juniorów starszych.

Podopieczni Krzysztofa Janczaka rozegrali w niedzielę pierwsze spotkanie z rundy rewanżowej.  Arka przegrała 0:2 z FC Wrocław Academy.

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 16. kolejka:

Arka Gdynia - FC Wrocław Academy  0:2 (0:1)

Bramki: 44' , 90'

żółta kartka: Kłosowski

Arka:  Pruszyński, Gębiś, Regulski, Niciński, Krakowiak, Olszewski M.(89' Siejak), Białek, Kłosowski (64' Hołtyn), Stepnowski (52' Wośk), Olszewski B., Nowicki.

W pierwszej  lekką przewagę posiadali goście, którzy w samej końcówce w 44 min.  po rzucie wolnym wyszli na prowadzenie. Arka  w tej części meczu dobrze wyprowadzała piłkę od własnej bramki, ale miała problemy z utrzymaniem gry na połowie przeciwnika i stworzeniem sytuacji bramkowych.

W 33 minb. nasz zespół miał swoją szansę, ale Kłosowski w dogodnej sytuacji zbyt lekko uderzył.

W drugiej połowie Arka osiągnęła przewagę i  miała kilka dogodnych sytuacji, ale zabraklo dokładnego ostatniego podania. W tej części drużyna gości bardzo groźnie kilka razy kontrowała mając też korzystne sytuacje do podwyższenia wyniku.

W 90 min. ambitnie grający "Arkowcy" próbując doprowadzić do remisu popełnili błąd i w konsekwencij  przeciwnik zdobył drugą bramkę.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

Zagraliśmy ciekawe zawody pomimo przegranego meczu. Na pewno zadowolony jestem z drugiej połowy, ale zabrakło bramki, która dałaby nam jeszcze większego kopa. Szkoda końcówek w pierwszej i drugiej połowie, gdzie dostaliśmy bramki do szatni. Zawsze to jest trudny moment dla każdego zespolu, zwłaszcza na koniec 1 połowy.