27.09.2015

3 liga: KS Chwaszczyno lepsze od rezerw Arki.

W meczu 7 kolejki 3 ligi rezerwy Arki przegrały na własnym boisku z KS Chwaszczyno 1:2 (1:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Patrik Lomski.

7 kolejka 3 ligi

Arka II Gdynia - KS Chwaszczyno 1:2 (1:0)

Bramki: Lomski 31' - Duda 48', Kazubowski 86'

Arka II: Miszczuk - Socha, Fialho, Wojcinowicz, Wojowski - Mosiejko (76' Foks), Yussuff - Wardziński, Koziara (62' Hebel), Lomski (71' Kupczyk) - Szerszeń (66' Tomczak)

KS Chwaszczyno:  Grubba - SiemkoKowalski,  Robakowski, Wiśniewski, Iwański, Byczkowski, Dampc (74' Czerwionka),  Siarnecki (46' Beyl), Duda (60' Bartlewski), Kozerkiewicz (46' Kazubowski)

Żółte kartki: Siemko

Sędzia: Michał Krotowski (Malbork)

Widzów: 100

W drużynie z Chwaszczyna w wyjściowym składzie znalazły się znajome twarze m.in. obrońcy Łukasz Kowalski i Radosław Robakowski, a na ławce Andrzej Bledzewski pełniący funkcję trenera bramkarzy.

W początkowych minutach mecz toczył się głównie w środku pola, ale już od 15 min. przewagę osiągnęła Arka. Na pierwszą groźniejsza akcję czekaliśmy do 21 min., kiedy to Tadeusz Socha dośrodkował z prawej strony, a zamykający akcję Patrik Lomski z ostrego kąta nie trafił w światło bramki. Rywale odpowiedzieli strzałem Arkadiusza Byczkowskiego.

W 31 min. żółto-niebiescy otworzyli wynik spotkania. Do wybitej przez obrońców piłki dopadł Lomski i kapitalnym strzałem z powietrza pokonał Dariusza Grubbę. Piłka przeleciała nad bramkarzem Chwaszczyna i wpadła idealnie pod poprzeczkę. Przed przerwą na 2:0 mógł podwyższyć Maciej Koziara, ale zabrakło mu precyzji przy strzale zza pola karnego.

Druga połowa rozpoczęła się dla Arki w najgorszy możliwy sposób. Już w 48 min. Przemysław Duda zamykał akcję z lewej strony i z bliska skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu swojego imiennika Iwańskiego.

Od tego momentu mało było sytuacji bramkowych z obu stron, ale niestety to goście w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 86 min. Jakub Bartlewski przeprowadził indywidualną akcję, dograł przed bramkę do Rolanda Kazubowskiego, a ten bez problemów skierował piłkę do siatki i zapewnił swojej drużynie ważne 3 punkty.

Nasze rezerwy w dalszym ciągu mają w dorobku 4 punkty. Szansa na poprawienie tego bilansu za tydzieńw  w Drawsku Pomorskim, gdzie Arka II zmierzy się z miejscową Drawą.