05.09.2015

3 liga: Rezerwy bez punktów.

Naszym rezerwom nie udało się zdobyć punktów w Gdańsku. W 4 kolejce 3 ligi Lechia II pokonała Arkę II 3:0 (2:0).

4 kolejka 3 ligi

Lechia II Gdańsk - Arka II Gdynia 3:0 (2:0)

Bramki: Valente 18', Letniowski 33', Macierzyński 47'

Arka II: Moczadło - Izdebski (30’ Wańczuk), Skrzypczak, Wojcinowicz, Borski (46' Wawszczyk) - Wolak (46' Koziara), Regulski - Bach, Hebel (65' Stepnowski), Czapłygin - Wardziński

Żółte kartki: Izdebski, Wawszczyk

Sędzia: Robert Strzelecki (Pom. ZPN)

Nasz zespół przystąpił do tego spotkania w bardzo młodym zestawieniu, aż 10 zawodników w wyjściowym składzie miało status młodzieżowca. Najstarszy na boisku w drużynie rezerw był napastnik Maciej Wardziński (rocznik 94). Debiut w 3 lidze zaliczył bramkarz Arkadiusz Moczadło.

Od pierwszego gwizdka na murawie nie brakowało walki. W 13 min., po błędzie obrońcy, wynik spotkania mógł otworzyć Mateusz Czapłygin, ale rywali uratowała poprzeczka. Po chwili z wolnego minimalnie pomylił się Maksymilian Hebel. Lechia odpowiedziała strzałem Przemysława Macierzyńskiego, po którym dobrze interweniował Moczadło.

Choć Arka stworzyła sobie jako pierwsza dobrą okazję, przed przerwą to jednak gospodarze trafiali do siatki. W 18 min. objęli prowadzenie po dośrodkowaniu Juliusza Letniowskiego i celnym strzale głową Tiago Valente. W 33 min. na 2:0 podwyższył Letniowski, kończąc indywidualną akcję i zagranie Adama Gołuńskiego.

Tuż po przerwie Lechia dołożyła trzecie trafienie. W 47 min. Macierzyński wykorzystał sytuację „sam na sam” z naszym bramkarzem. Po tej sytuacji tempo gry znacznie spadło. Żółto-niebiescy próbowali odrobić straty i mieli kilka stałych fragmentów gry, jednak wynik meczu do końca nie uległ już zmianie.

Arka II pozostaje więc z 3 „oczkami” na koncie i punktów będzie szukać w kolejnych meczach. W następnej kolejce podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego zmierzą się na własnym boisku z Pogonią II Szczecin.