22.08.2015

Zagłębie - Arka 4:2. W wymianie ciosów górą gospodarze.

Fantastyczna bramka Nalepy już w 4 min. w niczym nie zapowiadała tak niekorzystnego finału tego spotkania. Zagłębie aż czterokrotnie pokonało Jałochę, na co byliśmy w stanie odpowiedzieć tylko trafieniem Yussuffa. W Sosnowcu widzowie obejrzeli świetny mecz, ale też pierwszą porażkę Arki w sezonie.

4. kolejka I ligi

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia 4:2 (2:1)
Bramki: Arak 25', Matusiak 34', Fidziukiewicz 64', Pribula 72' - Nalepa 4', Yussuff 82'

Zagłębie: Fabisiak - Sierczyński, Sołowiej, Markowski, Ninković, Ryndak, Matusiak, Dudek, Pribula, Fidziukiewicz (76' Tumicz), Arak (68' Margol).

Arka:  Jałocha - Socha, Fialho, Sobieraj, Warcholak - da Silva (77' Yussuff), Nalepa, Łukasiewicz, Renusz (67' Tomasiewicz) - Siemaszko - Abbott (56' Wojowski)

Żółte kartki: Pribula - Socha, Sobieraj.

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)

0 min - Arkowcy swoim udanym początkiem sezonu mocno zaostrzyli apetyty swoich kibiców. Nic zatem dziwnego, że liczymy na zdobycz punktową na obiekcie beniaminka z Sosnowca.

0 min - gospodarze mogą liczyć na doping swoich kibiców, którzy dziś wypełnili obiekt w Sosnowcu niemal do ostatniego miejsca!

0 min - w składzie Arki trudno się spodziewać jakiś większych zmian po jej dobrych ostatnich meczach

0 min - Arka dziś zagra w swoim domowym komplecie strojów, czyli zółto-niebieskich pasiakach. Gospodarze na biało.

1 min - zaczęli. W pierwszej szarży da Silva zatrzymany został dopiero na linii pola karnego Zagłębia.

3 min - opatrywany Michał Renusz, ale powinien szybko powrócić do gry nasz skrzydłowy.

4 min - goooollllll dla Arki!!!! Michał Nalepa przejął piłkę w środku boiska, poprowadził piłkę aż do szesnastki, a gdy do niej dotarł, uderzył nie do obrony precyzyjnie w górny róg bramki! Fenomenalny gol Michała!

5 min - da Silva bliski powtórzenia wyczynu swojego młodszego kolegi, ale nieznacznie się pomylił Brazylijczyk!

7 min - Zagłębie stara się otrząsnąć z fantastycznego początku Arki. Pribula wszedł ze skrzydła w nasze pole karne i odegrał do Fidziukiewicza, który jednak fatalnie uderzył.

14 min - powinno być 2:0 dla Arki! Po błędzie gospodarzy Siemaszko wpadł z piłką w pole karne i uderzył bardzo mocno, ale wprost w Fabisiaka! Próbował jeszcze dobijać swoje uderzenie, ale Sołowiej wybił piłkę poza boisko. To była świetna okazja na podwyższenie prowadzenia!

17 min - Renusz uderzył zza pola karnego. Piłka po rykoszecie wychodzi na róg.

18 min - rzut rożny wykonał da Silva, ale nie doczekaliśmy spodziewanych efektów

19 min - z rzutu roznego tym razem gospodarze. Centra Pribuli przemknęła wzdłuż piątego metra przed bramką Jałochy, gdzie minimalnie minął się z nią Markowski! To była dobra okazja dla Zagłębia na wyrównanie.

25 min - gol dla Zagłębia! Jakub Arak pakuje piłkę do siatki Arki! Pribula świetnie dostrzegł na prawym skrzydle Ryndaka, który zgubił naszą obronę i wyłożył piłkę "na złotej tacy" Arakowi.

28 min - Renusz znów opatrywany przez nasz sztab medyczny. Miejmy nadzieję, że Michał będzie mógł ponownie powrócić na boisko.

32 min - niebezpieczne wejście Sochy w nogi rywala i żółta kartka dla naszego obrońcy.

34 min - niestety 2:1 dla Zagłębia! Fenomenalne uderzenia Matusiaka z 20 metrów w samo okienko bramki. Jałocha bez szans!

40 min - Abbott przyjmował piłkę w polu karnym Zagłębia i wywalczył rzut rożny. Piątkuje piłkę Fabisiak.

44 min - Marcus posłał piłkę w pole karne, gdzie najwyżej do piłki wyskoczył Siemaszko i zagłówkował ponad poprzeczką.

45 min - dośrodkowanie Ryndaka pewnie chwyta Jałocha.

45+2 min - błąd Sobieraja mógł wykorzystać Pribula! Przejął piłkę na 25 metrze, pociągnął kilka metrów i uderzył z linii pola karnego tuż przy słupku, ale kapitalnie wyciągnął się Jałocha i trącił futbolówkę na rzut rożny!

45+2 min - piłka znów trochę bezkarnie przeszła przez nasze pole bramkowe, odbił ją Łukasiewicz, a Jałocha zdołał chwycić na linii bramkowej.

PRZERWA - świetny mecz oglądają kibice w Sosnowcu i oczywiście wszyscy przed telewizorami. Dobre, szybkie tempo no i przede wszystkim piękne bramki - szkoda tylko, że więcej radości mają gospodarze. Zagłębie prowadzi z Arką 2:1, choć przy odrobinie szczęścia gdynianie po objęciu prowadzenia mogli podwyższyć na 2:0 i dalszy przebieg spotkania mógł być zupełnie inny. Stało się inaczej, ale przed nami drugie 45 minut, w których liczymy na skuteczną grę zespołu trenera Nicińskiego.

46 min - od środka wznowiło grę Zagłębie Sosnowiec. Bez zmian w obu zespołach.

49 min - bardzo optymistyczna próba strzału Matusiaka z 40 metrów, daje rzut rożny gospodarzom.

50 min - dobrze wychodzą z piłką arkowcy, ale przerywa faulem akcję Pribula i ogląda żółtą kartkę.

52 min - żółtą kartkę ogląda także Sobieraj

54 min - Michał Nalepa stara się stworzyć przewagę przed polem karnym gospodarzy, mijając dryblingiem rywali, ale ci wyciągnęli wnioski z jego akcji z początku meczu i szybko podwajają krycie.

56 min - Wojowski zmienia na boisku Abbotta, więc trochę przetasowań będzie w ustawieniu naszego zespołu.

57 min - Warcholak z dystansu, a piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Gospodarze wychodzą jednak obronną ręką z tego stałego fragmentu gry.

60 min - Arka przeważa, piłka przez długi okres nie opuszcza połowy gospodarzy.

61 min - da Silva oddaje strzał zza pola karnego, ale piłka po nogach obrońców wychodzi na rzut rożny.

61 min - po centrze z narożnika boiska piłka spada na głowę Łukasiewicza, ale ten nie miał najmniejszych szans na oddanie strzału.

62 min - sosnowiczanie nie skorzystali z prezentu od Alana Fialho.

64 min - 3:1 dla Zagłębia! Nie trafił w piłkę Sobieraj, przejął ją Fidziukiewicz i z linii pola karnego uderzył nie do obrony! Kolejny piękny gol na Ludowym.

67 min - Renusz zmieniony przez Tomasiewicza.Zmiana także w Zagłębiu - Margol za Araka.

68 min - dobra akcja Arki, Wojowski wyskoczył do centry w pole karne, i próbował głową zgrać piłkę do Siemaszki, którego jednak uprzedzili obrońcy.

69 min - szybka kontra Zagłębia. Dudek doskonale dostrzegł Sierczyńskiego, który po wbiegnięciu w pole karne uderzył obok słupka!

72 min - 4:1 dla Zagłębia. Trochę przypadkowa, ale skuteczna akcja gospodarzy. W polu karnym niecelnie główkował Matusiak, ale głowę wysunął też Pribula i trafił z bliska do siatki!

77 min - Yussuff zmienia da Silvę.

79 min - znów dobra akcja Zagłębia zakończona celnym strzałem na bramkę. Tym razem Jałocha nie dał się zaskoczyć.

81 min - Warcholak zacentrował z rzutu wolnego w pole karne, ale poradzili sobie z tym obrońcy.

82 min - gooollll dla Arki! Yussuff, wykorzystuje błąd obrońcy, przejął piłkę i precyzyjnym strzałem po ziemi z 16 metrów pokonał Fabisiaka!

84 min - Arka trochę ożywiła się po trafieniu Anglika. Niezla akcja przed polem karnym gospodarzy zakończyła się jednak nieudanym strzałem z 18 metrów.

90+1 min - Nalepa w pole karne, ale znów tam górą obrońcy Zagłębia.

90+2 min - Warcholak z rzutu rożnego posłał piłkę na głowę Łukasiewicza, ale dobrze pokryty w tej sytuacji nasz pomocnik znów nie mógł uderzyć w światło bramki

KONIEC - Gospodarze zagrali dziś chyba najlepsze spotkanie na przestrzeni ostatnich kilku lat, a ich zawodnicy właśnie dziś zdobywali "bramki życia". Nie zmienia to faktu, że arkowcy nie znaleźli antidotum na beniaminka z Sosnowca i z bagażem 4 goli wracają nad morze, gdzie będą mogli się odkuć w dwóch spotkaniach przed własną publicznością.