TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

23.07.2015

Chipolbrok z Arką!

Miło nam przedstawić kolejnego wieloletniego sponsora, który także w tym sezonie będzie wspierał Arkę!

 

Chińsko Polskie Towarzystwo Okrętowe "Chipolbrok" jest z Arką od lat na dobre i na złe!

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/logo_CP_DK_7607facf67db9851f3649d910fe272e7.jpg

 

Chińsko-Polskie Towarzystwo Okrętowe SA w Szanghaju czyli Chipolbrok zostało powołane w roku 1951 w Tianjin i Gdyni jako "Chińsko-Polskie Przedsiębiorstwo Maklerów Okrętowych" na podstawie umowy między Polską i Chinami w celu ustanowienia połączenia drogą morską między portami chińskimi i polskimi. Rolę udziałowców pełnią rządy Polski i Chin reprezentowane przez ministrów transportu obu państw.

Chipolbrok jest najstarszym chińskim armatorem dalekomorskim i pierwszym przedsiębiorstwem z udziałem kapitału zagranicznego w Chińskiej Republice Ludowej. W roku 2006 Chipolbrok dysponował 22 drobnicowcami obsługującymi linie chińsko-zachodnio- i północnoeuropejską. Tradycją nazewniczą Chipolbroku jest nadawanie bliźniaczym jednostkom pływającym nazw chińskich i polskich, statki armatora pływają pod banderami cypryjską i maltańską. W latach 60. i 70. większość statków pochodziła ze stoczni polskich (obecnie z chińskich).

Firma dysponuje stałym przedstawicielstwem w Gdyni. W wyniku restrukturyzacji w latach 90. firma rozszerzyła swoją ofertę transportową o porty Europy Zachodniej i basenu Morza Śródziemnego jak również linię z portów Dalekiego Wschodu do portów USA i Zatoki Meksykańskiej oraz innych portów w basenie Morza Karaibskiego, a także Afryki.


Chipolbrok od wielu lat wspiera Arkę, a dyrektor Andrzej Karnabal, niegdyś był bezpośrednio zaangażowany w sprawy klubu, pełniąc funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Sportowej Spółki Akcyjnej.

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia