TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

18.07.2015

Arka zaprezentowała 25 piłkarzy.

W Centrum Riviera odbyła się prezentacja piłkarzy Arki Gdynia przed sezonem 2015/16. Klub przedstawił 25 zawodników, w tym Sebastiana Szerszenia. Napastnik podpisze w Gdyni kontrakt na 2 lata. W sobotę żółto-niebiescy o 13 na bocznym boisku przy ul. Olimpijskiej rozegrają sparing z Zawiszą Bydgoszcz. Natomiast o 18:30 stawią się na IV Spotkaniu Międzypokoleniowym na historycznej "Górce" stadionu przy ul. Ejsmonda. Dla kibiców wstęp wolny.
 
Arka sposobi się do 30. sezonu na zapleczu ekstraklasy. Podczas prezentacji padały zapewnienia walki o piąty w historii klubu awans do krajowej elity.
 
- Chciałbym was zaprosić na nasze mecze. Mam nadzieję, że będzie to ostatni sezon Arki w I lidze. Wierzę, że razem z wami stworzymy wspaniałe widowiska i wrócimy do ekstraklasy - mówił Krzysztof Sobieraj.
 
Kapitan drużyny był jedynym piłkarzem, który na prezentacji zabrał głos. Bardziej wstrzemięźliwy w deklaracjach był prezes klubu.
 
Z ust Wojciecha Pertkiewicza nie padło zobowiązanie wynikowe.
 
- Wykasujmy poprzednim sezon z pamięci. Zróbmy wszystko, abyśmy po kolejnym byli zadowoleni. Jest duch bojowy w drużynie. W każdym meczu ma być determinacja i zaangażowanie - zapewniał Pertkiewicz.
 
Jednocześnie prezes klubu przekazał podziękowania Gdyni i Polnordowi oraz indywidualnie prezydentowi Wojciechowi Szczurkowi i prezesowi Piotrowi Wesołowskiemu. To nadal strategiczne podmioty, które finansują Arkę. Ich loga ponownie znajdą się na koszulkach piłkarzy. Kolorystyka trykotów meczowych pozostaje bez zmian: żółto-niebieski pasiak (podstawowy komplet), biały (rezerwowy). Miasto na prezentacji reprezentował Paweł Brutel, przewodniczący Klubu Radnych Samorządność, czyli ugrupowania, które od lat rządzi w Gdyni.
 
- Sezon otwieramy przede wszystkim z nowymi nadziejami. Piłkarzom życzę sukcesów, a kibicom, który sam także jestem - cierpliwości. Oby to był ten rok, na który czekamy - zadeklarował radny Brutel.
 
Zgromadzonej w Centrum Riviera publiczności zaprezentowano 25 piłkarzy. Co prawda 3 z nich nie ma jeszcze ważnych kontraktów na kolejny sezon, ale to już tylko kwestia dopięcia ostatnich formalności. Tym samym kibicom mógł pokazać się Sebastian Szerszeń. 19-latek przyjął numer 17. Z Arką ustalił już warunki indywidualnego kontraktu na 2 lata. Teraz gdynianie muszą podpisać porozumienie z Legią Warszawa. Ma być transfer definitywny i bezpłatny, ale stołeczny klub w kilku kolejnych oknach transferowych będzie miał prawo wykupić tego piłkarza na preferencyjnych warunkach. Zimą podobne zapisy zastosowano w przypadku przejścia z Warszawy do Gdyni Grzegorza Tomasiewicza. W tym oknie transferowym Legia nie skorzystała z możliwości odzyskania pomocnika, który z Arką ma kontrakt ważny do 30 czerwca 2016 roku.

Nowe kontrakty mają podpisać w Arce: Jakub Miszczuk i Maciej Wardziński. Zwiążą się z klubem na następny sezon. Dlatego zarówno bramkarz jak i napastnik mogli wziąć udział w prezentacji. Byli na niej również Mateusz Czapłygin i Maciej Koziara, choć z zaprezentowanych piłkarzy z pola na razie najdalej im do meczowej "18". Mają jednak trenować z pierwszą drużyną, a do swoich umiejętności przekonywać trenerów podczas meczów III-ligowych rezerw.
 
Bez zmian w składzie pracować będzie sztab trenersko-medyczny Arki. Kibicom zaprezentowali się: Grzegorz Niciński (I trener), Grzegorz Witt (II trener), Jarosław Krupski (trener bramkarzy), Marek Gaduła (koordynator sztabu medycznego), Marek Latos (masażysta) i Paweł Bednarczyk (menedżer klubu). Jednocześnie ogłoszono, że pieczę lekarską nad drużyną nadal sprawują: Janusz Śliwiński i Rafał Camilleri.
 
Z piłkarzy, którzy trenowali z Arką w ostatnich tygodniach na prezentacji zabrakło: Pawła Abbotta i Rashida Yussuffa. Jednak nie oznacza to, że klub już z nich zrezygnował.
 
W najbliższych dniach obaj piłkarze zostaną zaproszeni na rozmowy. W nich to klub będzie miał inicjatywę. Przedstawi bowiem swoją ofertę, na miarę obecnych możliwości finansowych. Od zawodników zależy, czy ją przyjmą i zostaną w Gdyni, czy postanowią szukać szczęścia w innych klubach. Jeśli ci gracze, przyjęliby warunki klubu, kadra Arki na rundę jesienną byłaby zamknięta. W sobotę żółto-niebiescy dowiedzą się, gdzie zainaugurują nowy sezon. O 18 Odra Opole gości Pogoń Siedlce.
 
Zwycięzca tego meczu będzie rywalem żółto-niebieskich w pierwszej rundzie Pucharu Polski, a mecz odbędzie się 25 lub 26 lipca. Natomiast pierwszą kolejkę I ligi gdynianie rozegrają u siebie 1 sierpnia o 18 z Zawiszą Bydgoszcz. Ten zespół będzie również rywalem Arki w sobotnim sparingu.
 
Tegoroczny spadkowicz z ekstraklasy zamelduje się na bocznym boisku przy ul. Olimpijskiej o 13. Tego samego dnia piłkarze wezmą również udział w części głównej IV Spotkania Międzypokoleniowego na historycznej "Górce" stadionu przy ul. Ejsmonda. Początek o 18:30. Na obie imprezy dla kibiców wstęp jest wolny.
 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia