10.06.2015

Efektowne pożegnanie juniorów (relacja)

Bardzo udanie zakończyli sezon juniorzy młodsi naszego klubu. Ostatnią ofiarą wysokiej formy podopiecznych trenera Krzysztofa Janczaka byli zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz. Trzeba przyznać, że koncówka sezonu dla Arkowców była bardzo udana, jednak nie może przesłonić tylko 5. miejsca drużyny na zakończenie rozgrywek.

Juniorów wspiera Invest Komfort!

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych - 14. kolejka:

Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz  6:1 (2:0)

Bramki:  Węsierski 1', 15' Łyszyk 44', 50', B.Olszewski 56', Siejak 68' -  ??? 70'

Arka:  Pruszyński, Gębiś, Pasieka, Kaszorek, Wawszczyk, Hołtyn (41' B.Olszewski), M.Olszewski, Brojek (45' Gabor), Kłosowski (55' Krakowiak), Łyszyk (60' Siejak), Węsierski (68' Wośk).

W pierwszej połowie mecz był prowadzony w szybkim tempie, a oba zespoły stworzyły ciekawe widowisko. Arka od razu objęła prowadzenie, już w pierwszej minucie po dośrodkowaniu Jakuba Kłosowskiego bramkę głową zdobył Mateusz Węsierski. Ten sam zawodnik po kwadransie gry, po prostopadłym podaniu Mateusza Brojka wyszedł sam na sam z bramkarzem gości i podwyższył wynik. Do końca pierwszej połowy gole już nie padły ale mecz był emocjonujący za sprawą obu zespołów, które prowadziły  ofensywną grę. W drugiej odsłonie pomimo ambitnej gry przeciwnika Arka osiągnęła przewagę i jak zawodowy mistrz na ringu wypunktowała rywali. Pomiędzy 44 a 50 minutą dwie bramki zdobył Andrzej Łyszyk. Później jeszcze swoje gole dołożyli Bartosz Olszewski i Karol Siejak. Honorowe trafinie Zawisza uzyskał w 70 minucie ustalając wynik spotkania.