17.04.2015

Nasi rywale w liczbach: Chojniczanka Chojnice.

Żółto - niebiescy wygrali w ostatniej kolejce z Flotą Świnoujście i przerwali serię remisów. Arka w tym roku jeszcze nie przegrała, podobnie jak najbliższy rywal Chojniczanka. Zespół z Chojnic  w sześciu spotkaniach na wiosnę wygrał dwukrotnie oraz czterokrotnie remisował. Zespół prowadzony przez Mariusza Pawlaka zdobył w tym sezonie 36 punktów, o 2 oczka mniej od Arki.

W przerwie zimowej w zespole z Chojnic doszło tylko do kilku zmian. Drużynę opuścili Błażej Radler, Błażej Jankowski oraz Rafał Leśniewski. Do drużyny dołączyli natomiast Damian Gałązka, Mateusz Kaczmarek, Damian Podleśny, Rafał Grzelak, Jakub Mrozik, oraz Łukasz Suchocki.

Bilans spotkań Chojniczanki Chojnice w sezonie 2014/2015:  9 zwycięstw - 9 remisów - 7 porażek.

U siebie: 6 zwycięstw – 4 remisy – 2 porażki

Na wyjeździe: 2 zwycięstwa – 5 remisów - 5 porażek

Chojniczanka dwukrotnie więcej punktów zdobyła na własnym stadionie. U siebie przegrała zaledwie 2 razy, natomiast na wyjeździe 5 - krotnie. Chojniczanka zremisowała na wyjeździe aż 5 razy.

Sezon dla Chojniczanki rozpoczął się od dwóch porażek z Pogonią Siedlce na wyjeździe oraz Zagłębiem u siebie. Później było zwycięstwo z Chrobrym oraz porażka z Olimpią Grudziądz. Ten drugi mecz był drugą  i zarazem ostatnią porażką, w tym sezonie na własnym obiekcie. Po tym meczu chojniczanie trzykrotnie zremisowali 1:1. W dwóch z tych trzech spotkań swoje gole zdobył Rafał Siemaszko, były gracz Arki.

Zremisowane mecze były początkiem serii aż 8 spotkań bez porażki. Jednym z tych meczów było spotkanie w Gdyni z Arką zakończone wynikiem 1:1. Bramkę dla Arki zdobył Michał Szubert w 13 minucie,  a wyrównał Piotr Kieruzel w 89 minucie. Arka spotkanie kończyła w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Michała Nalepy w 50 minucie spotkania.

Po tej serii nastąpiły 4 spotkania bez zwycięstwa, Chojniczanka zdobyła wtedy tylko 1 punkt po remisie z Wisłą Płock 1:1. Spotkania rundy jesiennej zakończyło zwycięstwo nad Bytovią 2:0.

W meczach rozgrywanych awansem z rundy wiosennej Chojniczanka zrewanżowała się Pogoni Siedlce i wygrała 5:0 oraz przegrała na zakończenie tamtego roku 1:2 z Zagłębiem Lubin.

Nowy rok ligowy rozpoczął się dla Chojniczanki trzema remisami z Chrobrym, Olimpią oraz Katowicami. W kolejnych dwóch spotkaniach podopieczni Mariusza Pawlaka wygrali z Dolcanem Ząbki oraz Sandecją Nowy Sącz. W poprzedniej kolejce Chojniczanka zremisowała 3:3 z GKS - em Tychy na wyjeździe. Wyrównującą bramkę dla gości zdobył Rafał Siemaszko w 90 minucie.

Bilans bramek: 35 strzelone – 27 straconych

U siebie: 19 strzelonych – 7 straconych

Na wyjeździe: 16 strzelonych – 20 straconych

Chojniczanka zdobyła łącznie 35 bramek co jest dobrym wynikiem. Zwłaszcza w meczach u siebie, gracze z Chojnic są jednym z najskuteczniejszych w lidze.

Na własnym stadionie są również zespołem z najlepszą defensywą - tylko 7 bramek straconych. Słabiej wygląda bilans na wyjeździe zwłaszcza 20 bramek straconych.

Statystyki indywidualne

Minuty na boisku:

Marek Gancarczyk - 2015 minut (25 spotkań),

Tomasz Mikołajczak - 1955 minuty (23 spotkania),

Piotr Kieruzel - 1890 minut (22 spotkania).

Bramki:

Tomasz Mikołajczak - 11 goli,

Rafał Siemaszko - 6 goli,

Marek Gancarczyk - 5 goli.

Kartki:

Tomasz Mikołajczak - 10 żółtych kartek (czerwona kartka po dwóch żółtych)

Krystian Feciuch - 8 żółtych kartek,

Piotr Kieruzel - 7 żółtych kartek (czerwona po dwóch żółtych),

Paweł Zawistowski - 7 żółtych kartek.

Najwięcej minut do tej pory rozegrał Marek Gancarczyk - 2015 minut. Drugi w tej klasyfikacji Tomasz Mikołajczak bardzo często zapisywał się w notesie sędziego. Zdobył najwięcej bramek w drużynie Chojniczanki - 11 goli oraz został ukarany aż 10 razy żółtą kartką. Drugim strzelcem zespołu jest Rafał Siemaszko, a trzeci jest Marek Gancarczyk.

W niedzielę "Arkowcy" zagrają z Chojniczanką. Oba zespoły w tym roku jeszcze nie przegrały. Co ciekawe jeden i drugi zespół odmienił losy spotkania w ostatniej minucie.. Arka zdołała wygrać, natomiast Chojniczanka doprowadziła do remisu z GKS - em Tychy. To wróży bardzo ciekawe spotkanie w niedzielę, oby zwycięskie dla żółto - niebieskich!

opracował: Sebastian Jędrzejewski