08.03.2015

Statystyka meczu Arka - GKS Tychy. Udane debiuty!

Dzisiejsza inauguracja w Gdyni przyniosła efektowne zwycięstwo Arki. Cztery bramki zdobyte po przerwie dały naszej drużynie trzy punkty i wymarzoną premierę.

W tym meczu debiuty w pierwszym zespole Arki zaliczyli: Przemek Stolc, Michał Renusz i Patrik Lomski. Ten ostatni zaliczył w debiucie  asystę i bramkę.

Mecz zbiegł się z 25-leciem pracy w Arce w różnych rolach trenera Grzegorza Witta. Jak wspominał w debiucie jako zawodnik zaliczył porażkę, a teraz efektowną wygraną w roli drugiego trenera pierwszej drużyny.

Tak wysoka wygrana przyszła dopiero w drugiej części meczu, chociaż to czerwona kartka w pierwszej "ustawiła" nieco przebieg drugich 45 minut.  Wtedy już po 10 minutach w pole karne wpadł Marcin Warcholak i sędzia podyktował rzut karny. Po kolejnych 11 minutach na 2:0 podwyższył Michał Nalepa.

Marcus oprócz wykorzystanego karnego i asysty do Nalepy, jeszcze  raz asystował przy bramce Lomskiego. Ten z kolei po wejściu na boisko świetnie podawał do Pawła Abbotta, który z zimną krwią wykorzystał szansę i zdobył bramkę nr 3.

Goście sporo faulowali , oddali tylko 1 celny strzał i to było zbyt mało nawet na honorowe trafienie.