TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

05.03.2015

Rezerwy przed rundą wiosenną

Sobotnim meczem z Motorem Lubawa nasze rezerwy zakończyły okres przygotowawczy. Teraz mogą się już koncentrować na pierwszym wiosennym meczu ligowym z Raselem Dygowo, który odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 17.00.

 

Arka II rozegrała zimą sześć sparingów. Mierzyła się w nich z drużynami 3- i 4-ligowymi. Oto komplet wyników podopiecznych trenera Roberta Wilczyńskiego:

 

Arka II Gdynia - KS Chwaszczyno 3:2  (Abbott 2, K.Patok) 

Arka II Gdynia - Concordia Elbląg  1:1 (Bach)

Arka II Gdynia - Anioły Garczegorze 2:1 (Hebel, Tomczak)

Arka II Gdynia – Wda Świecie 2:2 (Hebel 2)

Arka II Gdynia - Gryf Wejherowo 1:2 (Tomczak)

Arka II Gdynia – Motor Lubawa 4:0 (Izdebski, Skrzypczak, Wańczuk, Kłosowski)

 

Bilans sparingów: 3 zwycięstwa – 2 remisy -  1 porażka, bramki: 13-8

 

Strzelcy:

 

3 - Hebel  

2 - Abbott, Tomczak

1 - Bach, Izdebski, Kłosowski, K.Patok, Skrzypczak, Wańczuk

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/WILCZEK_d196f49b00f8e4177c06eaf285682246.jpg

 

O podsumowanie okresu przygotowawczego poprosiliśmy trenera Roberta Wilczyńskiego:

 

Jak Pan podsumuje zakończony okres przygotowawczy i rozegrane mecze sparingowe?

 

Okres przygotowawczy zrealizowaliśmy w 100%. Jestem bardzo zadowolony z pracy zawodników i wierzę, że zaprocentuje to dobrymi wynikami w meczach ligowych.

 

W sparingach dał Pan szansę  pokazania się wielu juniorom. Czy któryś z nich wyraźnie zbliżył się do gry w 3 lidze?

 

Wszyscy wiemy, że większość zawodników w rezerwach to juniorzy, którzy dostają ode mnie sporo szans pokazania się, szczególnie w sparingach. Kolejni zawodnicy już czekają i zapewne dostaną też swoją szansę w przyszłości. Młodzi piłkarze muszą być cierpliwi, my zaś staramy się zweryfikować każdego z nich.

 

Jakie  są Wasze oczekiwania na rundę wiosenną? Wyznaczyliście sobie jakiś konkretne miejsce, które chcecie zająć na koniec sezonu czy  raczej skupiacie się po prostu na każdym kolejnym meczu i rozwoju młodych graczy?

 

Chcemy walczyć o zwycięstwo w każdym meczu i grać na przyzwoitym poziomie. Celem tej drużyny jest także wypromowanie, jak największej liczby zawodników do pierwszego zespołu - to będzie naszą największą satysfakcją. Aczkolwiek miejsce jest bardzo ważne dla każdego sportowca, więc będziemy zerkać w tabelę. Życzymy sobie tego, byśmy „szli” w górę. Wszystko zweryfikuje boisko. 

 

Drużyna rezerw wiąże się z pewną specyfiką funkcjonowania i sporą rotacją w składzie. Z jednej strony młodzi zawodnicy, a z drugiej piłkarze „schodzący” z pierwszego zespołu. Jak ocenia Pan ten aspekt swojej trenerskiej pracy i  ewentualne wzmocnienia z kadry 1-ligowej?

 

Chciałbym,  aby w rezerwach grało jak najwięcej młodych zawodników, gdyż w ten sposób możemy ich sprawdzić w seniorskiej piłce. Jednakże jesteśmy też świadomi, że jest to miejsce dla zawodników z I zespołu, którzy muszą zachować cykl meczowy oraz mieć możliwość szybkiego powrotu po kontuzjach. Wiadomo , że najważniejszy jest I zespół. Jestem przekonany , że cały sztab trenerski zrobi wszystko, by jakość  zawodników, którzy wystąpią w 3 lidze, była na wysokim poziomie.

 

Już w niedzielę gracie pierwszy mecz ligowy z Raselem Dygowo, zespołem zamykającym tabelę naszej grupy . Jak Pan oceni tego rywala?

 

Każdego przeciwnika trzeba szanować.  piłka potrafi dać porządnego „kopniaka”,  gdy tego szacunku zabraknie. Pierwszy mecz  jest bardzo ważny i będzie wymagał od zawodników dużej koncentracji. Nie możemy o tym zapomnieć, jeśli nie chcemy narazić się na niespodziewane kłopoty.

 

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia we wiosennych meczach!

 

opr. KK
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia