21.02.2015

Arka wygrywa z Błękitnymi 2:1.

Po wysokiej wygranej w środę, Arka na tydzień przed próbą generalną jaką będą sparingi z Olimpią Elbląg i Gryfem Wejherowo podejmowała dobrze spisującą się podczas zimowych przygotowań do rozgrywek 2 ligi drużynę Błękitnych Stargard Szczeciński.Arka wygrała 2:1, a wynik ustalono w pierwszej części meczu.

Sparing nr 6 - Zima 2014/15

Arka Gdynia  - Błękitni Stargard Szcz.  2:1 (2:1)

Bramka: Renusz 18', Da Silva 28' (k) - samob. 38'

Arka: Kędra (60’ Skowron) – Stolc (46’ Szur), Łukasiewicz (60’ Wojcinowicz), Marcjanik, Wojowski (46’ Warcholak) – Lomski (60’ Kowalski),  Rzuchowski (60’ Lech), Nalepa (60’ Gałecki), Da Silva (60’ Tomasiewicz), Renusz (60’ Jagiełło) – Abbott (60’ Szubert)

Błękitni: Ufnal - Kosakiewicz (79' Inczewski), Liśkiewicz, Baranowski, Wawszczyk, Fadecki (65' Zdunek), Flis (46' Wiśniewski), Wojtasiak (65' Więcek), Poczobut (46' Kotłowski), Gutowski (65' Fijałkowski), Zieliński (46' Gajda)

żółte kartki: Lech, Szubert - Kotłowski x2
czerwona kartka: Kotłowski

0 min - Miszczuk, Karłowicz i Dampc dzisiaj o 17.30 w rezerwach.

0min - Dzisiaj problemy zdrowotne zgłosił Sobieraj i został zwolniony z gry w sparingu

5 min - Pierwszy strzał na bramkę gości. Z lewej strony Renusz, ale bramkarz na stanowisku pewnie łapie piłkę.

9 min - Groźnie Kosakiewicz z prawej strony, ale jego dośordkowanie przecina skutecznie Łukasiewicz.

13 min - Ponownie Kosakiewicz, ale tym razem wysoko nad bramką Arki.

17 min - Ładne podanie w uliczkę Rzuchowskiego do Renusza, ale dośrodkowanie na głowę obrońcy.

18 min - Akcja Marcusa prawą stroną, podanie wzdłuż bramki minęło obrońców i zamykający akcję Renusz przy lewym słupku wpakował piłkę do siatki. 1:0.

26 min - Strzał głową Marcusa.

27 min - Faulowany przez Kosakiewicza Renusz w polu karnym.

28 min - Marcus pewnym wykonawcą jedenastki.

29 min - Dobra akcja dwójkowa Marcusa z Nalepą, piłka w efekcie trafiła w polu karnym do Abbotta, ale strzał Pawła nad bramką.

30 min-  Dobra okazja Renusza, ale strzał prosto w bramkarza.

33 min - Strzał Wojtasiaka -  piłka po rękach Kędry w słupek i na rzut rożny.

35 min - Kolejna akcja lewą stroną Arki, dośrodkowanie Renusza wybija na rzut rożny obrońca gości.

38 min - Kontaktowa bramka dla gości . Piłka dośrodkowana w pole karne minęła Kędrę, trafiła w nogi naszych zawodników i wpadła do siatki.

43 min - Groźny strzał Liśkiewicza głową po dośrodkowaniu z lewej strony.

45 min - Koniec pierwszej połowy. Arka błysnęła skutecznością, po strzeleniu pierwszej bramki osiągnęła przewagę. Nieco przypadkowo po odbiciu piłki od nogi Marcusa , goście zdobyli kontaktową bramkę.

46 min - W Arce po przerwie dwie zmiany, w drużynie gości trzy.

55 min - Pierwsza groźniejsza akcja po przerwie. Strzał Marcusa broni Ufnal.

56 min - W odpowiedzi goście. Groźnie strzelał Wojtasiak, ofiarnie ratował sytuację Łukasiewicz wślizgiem.

59 min - Abbott z ostrego kąta w słupek. Dwa razy dobijał Marcus, ale bez efektu bramkowego.

60 min - osiem kolejnych zmian w składzie Arki.

65 min - 3 zmiany w drużynie gości.

66 min - Dobre dośrodkowanie Gałeckiego z rzutu wolnego trafiło do Kowalskiego, który uderzył piłkę głową, minimalnie obok słupka.

69 min - Dobra akcja prawą strona gości zakończona dośrodkowaniem Wiśniewskiego.

73 min -  Dośrodkowanie Wawszczyka z rzutu rożnego i groźny stzrał głową Baranowskiego.

75 min - Jagiełło w pole karne do Szuberta, który jednak oddaje niecelny strzał.

76 min - Zdunek groźnie z 12 metrów, ale Skowron pewnie łapie piłkę.

79 min - Zmiana w drużynie gości.

84 min - Dobry powrót Wojcinowicza, który przeciął podanie do wchodzącego w pole karne zawodnika gości.

87 min - Goście dążą do wyrównania. Tym razem mocny, ale niecelny strzał oddał Fijałkowski.

88 min - Ale szansa dla Arki.Jagiełło pomknął lewym skrzydłem. W polu karnym czekali na piłkę Tomasiewicz z Kowalskim, lecz piłka padła łupem bramkarza.

89 min - Tomasiewicz prostopadle do Jagiełly, lecz szybszy był  Ufnal.

90 min - Na środku boiska nieporozumienie między Szubertem i Kotłowskim. W efekcie żólte kartki i Kotłowski po drugiej opuszcza boisko.

90 min. - Koniec meczu. Arka wygrywa kolejny sparing. Skuteczna 1 połowa, w drugiej obie strony próbowały, lecz  dobrych okazji nie potrafiły zamienić na bramki.