TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

17.02.2015

Siła, wytrzymałość i małe gry. W środę sparing ze Startem Warlubie.

Mimo, że runda wiosenna coraz blizej to dzisiaj zawodnikom cały dzień towarzyszyło przenikliwe zimno. Wiatr powodował, że odczuwalna temperatura była znacznie poniżej tej komfortowej... Kolejny dzień przygotowań trenerzy podzielili na dwie jednostki treningowe.

 

Podczas tej pierwszej do południa, akcent położono na kształtowanie siły dynamicznej. Na boisku nasz zespól realizował zajęcia na 8 stacjach, gdzie zawodnicy zaliczali określoną liczbę powtórzeń.

 

Do tego doszła wytrzymałość szybkościowa, a więc bieg na odcinkach 20,30 i 40 metrów.

 

Po południu głównym elementem treningu były małe gry. Zawodnicy zostali podzieleni na 6 drużyn 4 osobowych. Te gry charakteryzowała spora intensywność.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/129A2587_dfa2199c20d403fb9aebafe242838b6e.jpg

 

Na zajęciach nie było Bartosz Ławy, który udał się do Szczecina, aby po okresie intensywnej rehabilitacji poprzez badania i diagnozę określić datę  powrotu do treningów z zespołem.

 

Na dłuższy czas wykluczony z przygotowań będzie Glauber Souza Couto. Po urazie podczas treningu  diagnoza wykazała konieczność przeprowadzenia artroskopii kolana.

 

W przypadku Macieja Wardzińskiego czekamy jeszcze na dodatkowe badania uszkodzonego stawu skokowego.  Podobnie Maciej Koziara realizuje on program rehabilitacji pod okiem Marka Gaduły.

 

Jutro nasz zespół rozegra kolejny sparing. O godz. 17.00 na Narodowym Stadionie Rugby rywalem zespołu Grzegorza Nicińskiego będzie Start Warlubie.

 

Drużyna Startu z dorobkiem 35 pkt. zajmuje po rundzie jesiennej 2 miejsce w tabeli 3 ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Do tej pory rozegrała zimą pięć sparingów, których bilans wynosi: 3 zwycięstwa i 2 porażki.

Chojniczanka Chojnice – Start 2:0, Bałtyk Gdynia – Start 2:3, Elana Toruń – Start 2:3, Rodło Kwidzyn – Start 1:0, Bałtyk Koszalin – Start 2:4

 

Jutro jeszcze powinniśmy spodziewać się dwóch jedenastek. Na tym etapie jak podkreśla trener Niciński  sparingi są po to, by próbować różnych wariantów: "Im bliżej ligi, tym skład wyjściowy będzie się krystalizować. Na razie trwa walka o miejsce w pierwszym składzie".

 

Zapraszamy. Wstęp wolny.

 

Przypominamy, że trwa I etap sprzedaży karnetów na rundę wiosenną!

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/www1_slider_karnety_2015_47062aa34c8147068a1f3cca364eebc7.jpg

 

 tr
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia