31.10.2014

Arka - Chrobry 1:0. Znów złoty gol Ławy!

Niezawodny Bartosz Ława, podobnie jak z Pogonią Siedlce, pięknym strzałem zapewnił Arce zwycięstwo z Chrobrym Głogów. Oba zespoły zagrały w ofensywnym stylu i nie zabrakło sytuacji pod obiema bramkami. Trzy punkty jednak ponownie zostają nad morzem!

15. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 1:0 (0:0)

Bramki: Ława 65'

Arka: Miszczuk - Glauber, Sobieraj, Fialho, Warcholak - da Silva (64' Calderon),  Ława, Nalepa (85' Łukasiewicz), Wojowski - Lech - Szubert (74' Wardziński)

Chrobry: Janicki - Ilków-Gołąb, Michalec, Bogusławski, Samiec, Danielak, Hałambiec (85' Ałdaś), Mat. Szałek (46' Ulatowski), Kościelniak, Szczepaniak, Piotrowski

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź)

Żółte kartki: Glauber - Michalec

Widzów: 2325

0 min - do pierwszej jedenastki wracają Grzegorz Lech i Michał Szubert. Mamy też roszadę w bramce - Skowrona zastąpi dziś Miszczuk.

0 min - Arka oczywiście na żółto-niebiesko, goście z Głogowa na czarno. Rozpoczyna Chrobry.

1 min - od razu gorąco w naszym polu karnym. Piotrowski przedarł się z piłką do linii końcowej i dwukrotnie(!) miał szansę zagrać piłkę w pole karne. Arka ostatecznie wychodzi z tego obronną ręką.

2 min - mamy odpowiedź Arki! Z kontry Szuberta mieliśmy rzut rożny, po którym Lech pozostawiony bez opieki mógł oddać strzał z 7 metrów! Niestety nieczysto trafił w piłkę!

4 min - potwierdzają się słowa trenera Nicińskiego, że to bedzie otwarty mecz. Teraz uderzał z 18 metrów Szczepaniak, ale bardzo niecelnie.

6 min - bardzo składna akcja Chrobrego. Kilka podań na jeden kontakt i szczęśliwie w polu karnym dobrze przeciął akcję Fialho.

9 min - świetna akcja żółto-niebieskich! Lech zagrał prostopadle do Szuberta, a strzał naszego napastnika świetnie broni Janicki!

10 min - po rzucie roznym do strzalu głową doszedł Grzegorz Lech! Uderzył w światło bramki, ale niestety w jej środek i piłka w rękach bramkarza z Głogowa.

12 min - i znów strzał na bramkę gości! Niecelny strzał Wojowskiego, który chciał posłać piłkę do siatki przy dalszym słupku, ale nie trafił!

16 min - da Silva bez zastanowienia uderzył z 20 metrów, gdy pilka dość przypadkowo spadła pod jego nogi! To było niezłe uderzenie, choć Brazylijczyk pomylił się o metr.

17 min - w pole karne zacentrował  Ława, a piłka znow spada na głowę Grzegorza Lecha! Ten znów oddaje strzał, ale kolejny raz górą Janicki!

23 min - chwila przerwy po zderzeniu głowami Szuberta z jednym z rywali.

26 min - da Silva faulowany przy narożniku pola karnego i mamy rzut wolny.

27 min - dośrodkowanie Ławy tym razem pada łupem obrońców Chrobrego.

29 min - kolejna przymiarka Marcusa do strzału zza pola karnego, ale efekt wciąż niesatysfakcjonujący.

33 min - piłka od Glaubera dociera do da Silvy w polu karnym gości, ale ten za mocno przyjął ja klatka piersiową i obrońcy oddalili niebezpieczeństwo.

37 min - po dłuższej przerwie mamy celny strzał na bramkę Janickiego. Oddał go z 30 metrów Alan Fialho.

38 min - dośrodkował w pole karne da Silva i piłkę przejął Szubert! Szkoda, że Michał zamaist na siłę szukać pozycji dla siebie do oddania strzału nie podał  do czekającego bez obrońcy Wojowskiego...

42 min - i znów główkuje Lech! Z rzutu rożnego zacentrował Nalepa, a Lech tym razem posłał piłkę ponad poprzeczką!

43 min - Warcholak wyrzutem z autu uruchomił w kontrataku Szuberta! Ten wpadł z piłką w pole karne i szukał podaniem partnera, ale to zagranie mu sie nie udało.

44 min - Lech znów oddaje strzał. Tym razem nogą z 15 metrów nieznacznie ponad bramką!

PRZERWA - ciekawe pierwsze 45 minut, w którym postraszyć próbowały oba zespoły. Nie doczekaliśmy się bramek, choć swoje okazje mieli Szubert i Lech. Zwłaszcza ten drugi dziś się wyróżnia, bo piłka szuka go w polu karnym. Oby po przerwie Lech miał więcej szczęścia i wreszcie znalazł sposób na Janickiego.

46 min - będzie rzut wolny z 25 metrów po zagraniu ręką jednego z zawodników z Głogowa.

47 min - celny strzał nad murem oddał Ława! Czujnością wykazał się Janicki i odbił to uderzenie!

49 min - Warcholak wrzucił w swoim stylu piłkę z autu w pole karne, a Szubert celnie uderzył glową! Niestety zbyt słabo by zaskoczyć bramkarza.

50 min - Warcholak posłał dobrą piłkę w szesnastkę gości, gdie w ostatniej chwili jeden z obrońców wyprzedził Lecha! Do odbitej piłki doszedł jeszcze Ława, ale uderzenie z powietrza tym razem mu się nie udało.

53 min - nieudana próba strzału z dystansu Nalepy.

55 min - poważny błąd Fialho mógł nas duzo kosztować! Zdążył jednak wrócić Glauber i w ostatniej chwili zablokować zagranie na 5 metr przed naszą bramkę!

59 min - da Silva podał do Lecha na 16 metr, ten odegrał do wbiegającego Nalepy, ale nasz młody pomocnik za mocno wypuścił sobie piłkę i obeszliśmy się smakiem.

62 min - Szubert wyprowadzał obiecującą akcję, ale pośpieszył się ze strzałem, bo uderzenie po ziemi z 30 metrów, choć celne, nie mogło zaskoczyć Janickiego.

65 min - goooolllll dla Arki!!! Ława!!! Powtórzył swój strzał z poprzedniego meczu! Po rzucie rożnym odbita piłka spadła na 20 metr, skąd Ława kropnął nie do obrony!!

67 min - rzut wolny niemal z linii pola karnego po odbiciu się piłki od reki Glaubera! Strzał Danielaka chyba musnął poprzeczkę, ale z jej górnej strony!

71 min - Szubert! Wbiegł z piłką w pole karne, ale z ostrego kąta uderzył zbyt lekko!

74 min - strata Nalepy w środku pola i kontra gości! Na szczęście Piotrowski posyla piłkę wysoko nad bramką!

82 min - groźny strzał Piotrowskiego z 18 metrów, tuz przy słupku broni Miszczuk! Po chwili znów Kuba na posterunku pewnie wyłapuje zagranie rywali!

86 min - ależ zakotłowało się w naszym polu karnym! Dobrze jednak najpiew interweniował Fialho, a później Lech wybija piłkę z szesnastki!

90+1 min - nieudana próba uderzenia sprzed pola karnego Michalca

KONIEC - zasłużone zwycięstwo Arki, do którego znów kapitalnym uderzeniem przyczynił się Bartosz Ława! Podkreślic trzeba też bardzo dobre zawody Grzegorza Lecha, który dziś zanowtował swój najlepszy występ w żółto-niebieskich barwach.