30.08.2014

Miedź - Arka 4:4! Strzelanina z dwiema ofiarami.

To było kapitalne widowisko w Legnicy. Arka dwukrotnie obejmowała w tym spotkaniu prowadzenie, ale na dziesięć minut przed końcem przegrywała i mogła nie zdobyć nawet punktu. Ostatecznie jednak Calderon pewnie wykorzystał rzut karny i ustalił sprawiedliwy końcowy rezultat. Usatysfakcjonowani mogą być jednak tylko widzowie, bo każda z drużyn chciała wygrać i celu nie osiągnęła.

6. kolejka I ligi

Miedź Legnica - Arka Gdynia 4:4 (1:2)

Bramki: Łobodziński 4', Woźniczka 59', Szymański 77', 81' - Łukasiewicz 6', Lech 13', Marcjanik 73, Calderon 86'(k)

Miedź: Ptak - Cierpka, Woźniczka, Lafrance, Zgarda, Bartoszewicz, Feruga (63' Daniel), Garuch, Łobodziński, Lenkiewicz (78' Kakoko), Szczepaniak (69' Szymaniak).

Arka: Skowron - Glauber, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Nalepa (90' Alan), Lech (81' Szubert), Łukasiewicz, Ława, Wojowski (85' Calderon) - Jagiełło

Żółte kartki: Woźniczka, Szczepaniak - Sobieraj, Nalepa

Czerwone kartki: Szczepaniak (82' z ławki rezerwowych za wbiegnięcie na boisko, za dwie żółte)- Sobieraj (90' za dwie żółte)

Sędzia: Tomasz Szczerbowicz (Olsztyn)

0 min - oczekiwania w Legnicy przed tym sezonem były jeszcze większe niż w Gdyni. Cztery punkty w pięciu meczach to wynik, który może stawiać w niepewności przyszłość trenera Stawowego w Miedzi. Kto wie, czy kluczowe nie okaże się spotkanie z Arką

0 min - my skupiamy się przede wszystkim na Arce. Trener Dźwigała tym razem pozwolił Pawłowi Abbottowi rozpocząć mecz na ławce rezerwowych. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem zapewne będzie Aleksander Jagiełło, który na tej pozycji grał kilkukrotnie w meczach sparingowych.

0 min - kibice wspierający w Legnicy żółto-niebieskich stanowią ok. 1/4 całej publiczności, która stawiła się tego wieczoru na meczu Miedzi.

0 min - dziś Arka zagra w swoim białym komplecie strojów

2 min - ten widok już znamy. Arka zamyka przeciwnika na ich połowie. Może tym razem jednak efektywnie?

4 min - Arka przegrywa! Łobodziński daje prowadzenie gospodarzom! Przejął świetną prostopadłą piłkę posłaną między naszych obrońców i nie dał szans Skowronowi!

5 min - i już 1:1!! Ależ szalony początek meczu! Antoni Łukasiewicz! Nasz pomocnik świetnie zachował się przy dośrodkowaniu Ławy z  rzutu rożnego! Zaczynamy od początku!

10 min - Arka przeważa, ale to znów rywal mógł nas zaskoczyć i to znów Łobodziński!

13 min - gooooollll dla Arki!! 2:1! Grzegorz Lech daje Arce prowadzenie! Niemal kopia bramki Łukasiewicza sprzed paru minut, tyle że wykonawca inny! Druga asysta Bartka Ławy!

15 min - Miedź stara się przejąć inicjatywę i próbuje rozwiązania, które już raz się w tym meczu sprawdziło, czyli prostopadłego podania do Łobodzińskiego. Tym razem arkowcy juz sobie radzą z tymi podaniami.

18 min - Arka próbuje odpowiadać. Tym razem na posterunku Ptak. Świetne widowisko oglądają kibice w Legnicy!

22 min - pierwszą żółtą kartkę ogląda Krzysztof Sobieraj. Rzut wolny wykonał Feruga, ale jego próba bezpośredniego strzału zatrzymała się na murze z gdyńskich obrońców.

25 min - znów Feruga zagrywa z rzutu wolnego, ale tym razem dośrodkował wprost na głowę Bartoszewicza, który nieznacznie pudłuje!

28 min - ostatnie minuty bezdyskusyjnie należą do gospodarzy. Ponownie dał się we znaki Feruga, który próbował strzelać, ale zablokowali tę próbę nasi zawodnicy.

30 min - mamy remis, ale na szczęście tylko w kartkach. Ukarany Woźniczka.

31 min - powinno być 3:1 dla gdynian! Bartosz Ława, po świetnym rozegraniu piłki, znalazł się sam przed Ptakiem, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Miedzi!

33 min - zaprzepaszczona okazja Ławy mogła się szybko zemścić na Arce. Lenkiewicz świetnie zagrał do Cierpki, a ten nieznacznie spudłował!

35 min - dobra, szybka kontra Arki. Jagiełło jednak minimalnie przegrał pojedynek szybkościowy z Ptakiem!

37 min - i znów prostopadła piłka do Łobodzińskiego, i choć zawodnik Miedzi uwolnił się od krycia, to jednak podanie było zbyt mocne.

40 min - Szczepaniak pokusił się o strzał z 30 metrów i trzeba przyznać, że niewiele się pomylił!

43 min - piłka tym razem posłana w szesnastkę gospodarzy, ale tam Ptak pewnie ją chwycił.

PRZERWA - emocjonujące widowisko mamy w Legnicy. Arka rozgrywa naprawdę dobry mecz, co obeicujaco wróży przed drugą połową. Byliśmy dwukrotnie blisko podwyższenia rezultatu, co mogłoby ulożyć przebieg rywalizacji po przerwie.

46 min - żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na zmiany

49 min - druga połowa zaczyna się pod dyktando Arki. Piłka posłana w pole karne Miedzi pada łupem Ptaka.

50 min - Lafrance i Lech leżą na murawie po tym, jak zderzyli się głowami.

53 min - niezła akcja gospodarzy, którzy próbują przejąć inicjatywę w tym meczu. Arkowcy ratują się wybiciem piłki na rzut rożny.

56 min - Cierpka trafia w boczną siatkę. Arka, póki co, umiejetnie się broni.

59 min - gol dla Miedzi! Niestety gospodarze dopięli swego. Zadecydował stały fragment gry, który wykonał jak zwykle Feruga, piłkę na 16 metr wybili arkowcy, ale dopadł jej tam Woźniczka, który potężnym strzałem zdobywa gola!

61 min - Nalepa uderzył z rzutu wolnego z 20 metrów, ale bardzo niecelnie.

63 min - pierwszy na zmianę zdecydował się trener Stawowy, który wprowadził na boisko zawodnika z Trynidadu i Tobago, Keona Daniela. Zszedł Feruga.

67 min - i znów stały fragment mógł dac bramkę Arce! Tym razem jednak Ptak obronił z najwyższym trudem strzał Nalepy z wolnego!

71 min - i znów Ptak ratuje swój zespół. Tym razem kapitalnie zachował się przy kontrze wyprowadzonej przez żółto-niebieskich!

73 min - goooooolllll dal Arki! Znów z rzutu rożnego!!!! Do siatki trafił Michał Marcjanik! Podawał Michał Nalepa.

77 min - niedługo nacieszyliśmy się prowadzeniem... Szymański wyrównał strzałem z jedenastu metrów!

78 min - trzecia zmiana w zespole gospodarzy, a Arka wciąz w składzie wyjściowym. Niemiec Kakoko zmienia Lenkiewicza

81 min - Dźwigała wreszcie sięga po zmienników. Szubert za Lecha.

81 min - nie do wiary... Miedź na prowadzeniu! Szymański przelobował Skowrona i dał prowadzenie gospodarzom!

82 min - czerowna kartka dla Szczepaniaka, który od kilku minut był już na ławce rezerwowych. Kara za wbiegnięcie na boisko.

85 min - Calderon zmienia Wojowskiego

86 min - rzut karny dla Arki za zagranie ręką we własnym polu karnym zawodnika z Legnicy! Calderon zamienia go na bramkę!

90 min - Arka kończyć będzie to widowisko w dziesięciu, bo w konsekwencji drugiej żółtej, czerwoną kartkę ogląda Sobieraj!

90+3 min - Alan zmienia Nalepę, to już zmiana taktyczna trenera Dźwigały.

KONIEC - strzelanina w Legnicy zakończyła się podziałem punktów. Wynik jak najbardziej sprawiedliwy, ale z pewnością nie satysfakcjonuje żadnej ze stron, bo zarówno Arka jak i Miedź dramatycznie potrzebowały wygranej. Arka mogła rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść wcześniej, ale z drugiej strony mogła wyjechać z Legnicy bez punktu...